کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ بزرگترین شرکت دنیا در ۲۰۱۶

بزرگ ترین شرکت های دنیا در ۲۰۱۶

بزرگ ترین شرکت دنیا در ۲۰۱۶ موضوع این نوشتار است. شما در این نوشتار با ۱۰ بزرگترین شرکت دنیا به همراه ارزش بازار آن ها آشنا خواهید شد. ثروت بسیاری از این بزرگ ترین شرکت های دنیا به طور نجومی بالاست و بر اساس ارزش بازار در سطح بسیار بالایی قرار دارند.

بزرگ ترین شرکت های دنیا

تنها ۱۰ درصد جمعیت جهان حقیقتا ثروتمند هستند. در ضمن، ۳ درصد جمعیت جهان به‌طور فضایی ثروتمند هستند. کسب‌وکارها و سرمایه‌گذاری‌ها تنها رابطی هستند که می‌توانند انباشتن چنین ثروت انبوهی را برای آدم‌ها میسر کنند.

این فهرست اخیر ۱۰ بزرگترین شرکت دنیا بر اساس ارزش بازار است:

۱. اکسان موبیل(۳۸۵.۶۵ میلیارد دلار)

این یک شرکت عظیم و چند ملیتی نفت و گاز است که است و در ایروینگ، تکزاس در ایالات متحده واقع است. این شرکت جمعه‌ی اخیر ۲ نایب‌رییس ارشد جدید را به نام‌های جک پی‌. ویلیام، ۵۰ ساله، و دارن دبلیو. وودز، ۴۹ ساله، معرفی کرد.

۲. اپل(۳۷۸.۲۵ میلیارد دلار)

ارزش بازار اپل در ۶ ماه اخیر از ۶۵۶ میلیارد دلار به ۳۷۸ میلیارد دلار کاهش یافته‌است که این افت چشمگیری است. این شرکت اخیرا شرکت بیتس الکترونیکس را با قیمت ۳ میلیارد دلار خرید. این تلاشی بود تا دوباره تاج پادشاهی بارگیری موسیقی را به‌دست بیاورد.

۳. گوگل(۲۵۹.۱۳ میلیارد دلار)

منبع اصلی سود گوگل از خدمات اَدوردز(خدمات تبلیغاتی، م.) است. گوگل یک شرکت‌ عظیم چندملیتی است که محصولات و خدمات مرتبط با اینترنت را، از قبیل موتورهای جست‌وجو، نرم‌افزار، رایانش ابری، و تبلیغات برخط ارائه می‌کند.

مطلب مرتبط: ۱۰ شعار کسب و کار برندهای مشهور

۴. وال‌مارت(۲۵۸.۴۹ میلیارد دلار)

این یک شرکت‌ خرده‌فروشی چندملیتی است که فروشگاه‌های زنجیره‌ای با تخفیف‌های بزرگ بی‌شماری دارد.

۵. مایکروسافت(۲۴۱.۴۵ میلیارد دلار)

این شرکت‌ غول‌پیکر، روی توسعه، تولید، فروش، اعطای گواهی‌نامه، و حمایت از نرم‌افزارهای رایانه‌ای، رایانه، وسایل الکترونیکی، و سایر خدمات الکترونیکی تمرکز دارد.

۶. جنرال الکترونیک(۲۳۶.۰۴ میلیارد دلار)

این شرکت‌، در کسب‌وکارهای فناوری، زیرساخت، کالاهای مصرفی و صنعتی و تامین مالی بلندمدت یکی از سردمداران است.

مطلب مرتبط: ۴ رمز درآمدزایی برندهای بزرگ

۷. جانسون‌اند جانسون(۲۳۴.۶۷ میلیارد دلار)

این شرکت‌ که در ۱۸۸۶ بنیان نهاده‌شد، در صنایع پزشکی و دارویی سردمدار است.

۸. آی‌بی اِم(۲۳۳.۶۸ میلیارد دلار)

این شرکت‌ بین‌المللی ماشین‌آلات تجاری یکی از بزرگ‌ترین شرکت های فناوری و مشاوره در دنیا است. مجله‌ی فورسز اخیرا گزارشی را درباره‌ی مدیرعامل سابق آی‌بی‌اِم به نام سان پالمیسانو چاپ کرد که توضیح می‌داد او چگونه توانسته‌است قیمت سهام شرکت‌ را بالا ببرد. در ضمن، مجله‌ی بلومبرگ بیزینس‌ویک گزارشی درباره‌ی این چاپ کرد که چگونه جینی رومتی، مدیرعامل جانشین پالمیسانو سیلست‌های ناپایداری را به این شرکت‌ آورد.

۹. شِورون(۲۲۱.۸۲ میلیارد دلار)

این شرکت‌ چندملیتی انرژی در بیش از ۱۸۰ کشور حضور دارد.

مطلب مرتبط: عناصر یک برند موفق

۱۰. فایزر(۲۲۱.۸۲ میلیارد دلار)

این یکی دیگر از شرکت های عظیم دارویی است که در نیویورک واقع است.

بعضی دیگر از شرکت های عظیم بر اساس ارزش بازار بریتِین‌شل با ارزش بازار ۲۰۵.۸ میلیارد دلار است، در حالی که اچ‌اس‌بی‌سی در لندن ۱۸۹.۹ میلیارد دلار ارزش بازار دارد. در آسیا، بزرگ‌ترین شرکت‌ سامسونگ، با ارزش بازار ۱۹۹.۱۸ میلیارد دلار است. ارزش بازار تویوتا در ژاپن معادل ۱۶۹.۴۵ میلیارد دلار است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع: ریچست لایف استایل – richestlifestyle

۱۰ بزرگترین شرکت دنیا در ۲۰۱۶


برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. حمید گفت:

    پس سایپا و ایران خودرو کوشن؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی