کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰۰ برند برتر بر اساس ادراک مشتریان: گوگل شماره ۱ در دو سال متوالی

۱۰۰ برند برتر بر اساس ادراک مشتریان

شاخص فرچون‌برند ۲۰۱۵ از ۳۰۰۰ مشتری برای رتبه‌بندی ۱۰۰ بزرگ‌ترین شرکت جهانی بر مبنای ادراک برند نظرسنجی کرده است.

brand1.jpg

گوگل برای دومین سال در یک ردیف بالای فهرست ۱۰۰ شرکت برتر که بر اساس ادراک مشتریان از برندها رتبه‌بندی شده‌اند قرار گرفت. اپل جایگاه دوم را گرفت که نسبت به سال گذشته دو پله بالا آمد، و سپس مایکروسافت در رتبه‌ی سوم جای گرفت.

موسسه‌ی فورچون برند با استفاده از فهرست ۱۰۰ شرکت جهانی برتر که بر اساس پژوهش موسسه‌ی حسابداری پرایس واترهاوس کوپرزر بر مبنای ارزش بازارشان رتبه‌بندی شده است از ۳۰۰۰ مشتری نظرسنجی کرده است و از آنها از جمله خواسته است شرکت‌ها را بر اساس ۱۸ویژگی و صفت متفاوت از جمله ثبات، لذت، اصالت، نوآوری، و ضرورت رتبه‌بندی کنند.

به‌طور‌کلی، برندهای فناوری بالاترین رتبه‌ها را آوردند و در مجموع ۱۲ برند در این فهرست قرار گرفتند که عبارت‌اند از: گوگل (#۱)، اپل (#۲)، مایکروسافت (#۴)، انیتل (#۱۲)، تی اس ام سی (#۱۴)، تست هلدنینگر (#۲۰)، فیس بوک (#۲۱)، سپ (#۳۷)، ‌ای بی‌ام (#۳۹)، اراکل (#۴۷)، سیکو سیستم (#۶۱)، و کوال کام (#۸۱).

گوگل، اپل، و مایکرسافت تنها سه شرکت فناوری بودند که در فهرست ۱۰ برند برتر جای گرفتند.

فیوچرز برند می‌گوید ۴۸ درصد مشتریان که در نظرسنجی شرکت کردند “قویا موافقند” که گوگل هر ۱۸ صفت را، که در رتبه‌بندی شرکت‌ها استفاده شده بود، دارد.

در گزارش خاص فیوچر برند آمده است:

“گوگل به ویژه در ثبات(۵۱%)، لذت(۵۴%)، اصالت(۵۰%)، نوآور(۵۴%)، و ضرورت(۵۰%) رتبه‌ی بالایی را آورد. اپل در این صفات نیز برترین بود.

با این‌که گوگل هنوز شماره ۱ است ولی نتوانست رتبه‌ای به اندازه‌ی سال گذشته در صفت “معنی هدف” بیاورد – این صفت از ۶۰ درصد در ۲۰۱۴ به ۵۱ درصد در ۲۰۱۵ کاهش یافت.

بعد از فناوری، صنعت مراقبت‌های بهداشتی “بهترین عملکرد” را داشت و اروپا “بهترین منطقه” شناسایی شد. این نظرسنجی نشان داد شرکت‌های امریکایی بیش‌ترین کاهش را در قدرت ادراک مشتریان تحمل کردند.

بر طبق گزارش فیوچر برند، هدف از باز رتبه‌بندی ۱۰۰ بزرگ‌ترین شرکت دنیا بر حسب ادراک برند این است که نگاهی اجمالی به موفقیت بلندمدت سودآورترین شرکت‌های جهان دارد. در این گزارش آمده است:

“پژوهش ما نشان می‌دهد ارزش مالی و عملکرد گذشته تضمینی برای برند آینده نیست… سازمان‌هایی با قوی‌ترین ادراک بر اساس معیارهای ما یک مزیت رقابتی کمیت‌پذیر دارند و آینده‌ی اثبات‌شده‌تری نسبت به همتایان‌شان دارند.”

در نمایشگر (۱) شاخص ۲۰۱۵ فیوچر برند ۱۰ برند برتر بر مبنای ادراک برند نشان می‌دهد.

نمایشگر ۱: شاخص ۲۰۱۵ فیوچر برند: ۱۰ برند برتر بر مبنای ادراک مشتریان

brand2.jpg

تحریریه سایت کسب و کار بازده

برند برتر

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۹۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی