کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

افراد باهوش چگونه اند: ۱۰ ویژگی رفتاری افراد باهوش که نمی دانستید

باهوش‌ها مهم هستند و به شما خواهیم گفت چرا. افراد باهوش تصميم‌هاي هوشمندانه مي‌گيرند و اين مهم‌ترين عاملي است که زندگي آنان را مي‌چرخاند.

يکي از هوشمندانه‌ترين انتخاب‌هايي که داريد اين است که در روابط کاري‌تان به دنبال افراد باهوش باشيد. براي روشن شدن بايد بگويم منظورم افرادي نيستند که فکر مي‌کنند باهوش‌اند ولي کارهاي آدم های باهوش را انجام نمي‌دهند. منظورم يک باهوش واقعي است. حالا ما معيارهاي هوشمندي را نداريم که بر اساس آن سرنوشت‌مان را بسازيم. در اينجا فقط مي‌گوييم چه کسي را مي‌توانيم باهوش خطاب کنيم.

افراد باهوش

۱.آنان تصميم‌هاي هوشمندانه مي‌گيرند.

افراد باهوش مي‌دانند که اقدامات‌شان عواقبي دارد. هم‌چنين آنان مي‌دانند که بايد با هر تصميمي که در هر زمان مي‌گيرند به نتايج کسب و کارشان برسند. به عبات ديگر، چند تماس هوشمندانه از شما قادر مطلق نمي‌سازد. تداوم تصميم‌گيري‌هاي خوب به نظم و تمرکز نياز دارد.

مطلب مرتبط : ۱۱ عبارت که آدم‌های باهوش هرگز در محل کار نمی‌گویند

 ۲.آنان از اشتباهات‌شان درس مي‌گيرند.

از نخستين تا واپسين گام‌ها همه چيز زندگي را با آزمون و خطا ياد مي‌گيريم. ما همگي اشتباه مي‌کنيم چون راهي است که از آن درس مي‌گيريم. افراد باهوش نيز از اشتباهات خود درس مي‌گيرند. با اين همه، اگر شما با واقعيت رو‌به‌رو نشويد و صادقانه خودتان را قضاوت نکنيد، بعدها هرگز نمي‌توانيد کار بهتر را انجام دهيد.

۳.آنان همه ي پاسخ‌ها را ندارند.

يک ضرب‌المثل قديمي است که مي‌گويد، “شما که فکر مي‌کنيد همه چيز را مي‌دانيد افرادي مثل ما را که اهل عمل هستيم اذيت مي‌کنيد”. اين يک جمله‌ي خنده‌دار است، ولي اگر جدي به آن نگاه کنيد، واقعا آزاردهنده است. افراد باهوش نيازي ندارند که هميشه اوضاع را طوري جلوه دهند که همه چيز را مي‌دانند. آنان آنقدر باهوش هستند که بدانند چقدر نمي‌دانند.

مطلب مرتبط : ۱۰ عادت روزانه که شما را باهوش تر می‌‌کند

۴.آنان خودشان را با آدم هاي باهوش  محاصره مي‌کنند.

هيچ انساني، جزيره نيست. افراد ممکن است باهوش باشند اما تيم‌هاي کوچک بهترين کارها را انجام مي‌دهند. استيو جابز شايد دمدمي مزاج بود ولي بايد مطمئن مي‌شد که ۸ يا ۹ نفر از با استعدادترين آدم‌ها را بيابد تا در تيم رهبري‌اش حضور يابند و به آنان مي‌آموخت که همين‌کار را با تيم‌هاي خودشان انجام دهند. اين هوشمندانه است.

۵.آنان زيرک هستند.

از آنجا که هوش انسان يک مزيت تکاملي است – ما بي‌دليل بخش وسيعي از نوقشر مغزمان را درگير نمي‌کنيم –  انسان‌هاي هوشمند عموما سازگاري بيشتري دارند و در راه بهره‌گيري از محيط اطراف‌شان جهت رسيدن به نتايج مطلوب، خلاق‌اند.

۶.آنان مي‌توانند استدلال کنند.

من تا زماني که زنده‌ام اين را نمي‌پذيرم: بسياري از مردم حتي وقتي با شواهد انکارناپذير نشان مي‌دهيد که در اشتباه هستند طوري روي عقيده‌شان پافشاري مي‌کنند که گويي زندگي‌شان به آن وابسته است. بدون انديشه‌ي انتقادي، استدلال منطقي، روابط علت و معلولي، و روش‌هاي علمي، ما هنوز هم در عصر تاريکي به سر مي‌بريم.

مطلب مرتبط : ۹ روش که باهوش ترین آدم محل کارتان باشید

۷.آنان از هوا و  هوس پيروي نمي‌کنند.

ما در عصر طلايي مدها و هوس هاي زودگذر و  شبه علم ها زندگي مي‌کنيم. صادقانه بگويم، هيچ صدايي بلندتر از فيلم ايدوئکراسي مايک جاج حماقت جامعه را با چنين دقتي به تصوير نکشيده است. در فرهنگ اصطلاحات اورين درباره‌ي اين فيلم آمده است: “فيلمي که ذاتا کمدي بود ولي مستند شد.” واقعا همين‌طور است.

۸.آنان فراتر از درآمدشان خرج زندگي نمي‌کنند.

نگوييد که اشتباه مي‌کنم، همگي در جواني براي چيزي خودمان را به اين در و آن در زده‌ايم. ولي وقتي به چيزي رسيديد ديگر نمي‌خواهيد از دستش بدهيد، اصلا خوب نيست که آن را با ولخرجي به باد دهيد تا فراتر از درآمدتان زندگي کنيد.

مطلب مرتبط : ۸ توصیه برای ملاقات با یک آدم باهوش

۹.آنان اغلب بدترين دشمن خودشان هستند.

به مرور که لوب‌هاي فوقاني مغز انسان رشد مي‌کند، هرکسي دستِ کم يک نقطه‌ي کور احساسي پيدا مي‌کند که هميشه با اوست. اغلب اوقات همين نقطه ي کور احساسي يا طرف ديگر شخصيت آدم هاي باهوش است که بايد همراه با هوش شان باشد تا آنان را باهوش سازد. مانند يين و يانگ که براي همزيستي به يک‌ديگر نياز دارند.

۱۰.آنان در مقام کارآفرين، بعضا موفق نيستند.

به عقيده‌ي من، وقتي حرف از کسب و کار مي‌شود، هوشمندي شرط لازم است ولي شرط کافي نيست. من در مورد دغل‌کاراني حرف نمي‌زنم که مردم را احمق فرض مي‌کنند يا کساني که با يک تجارت هوشمندانه شانس مي‌آورند. براي يافتن و راه‌اندازي يک کسب و کار موفق در طولاني‌مدت، بايد در همه حال و همه وقت باهوش باشيد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

منبع: فوربس


 

(مشاهده ۲۳۳ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

یک دیدگاه در “افراد باهوش چگونه اند: ۱۰ ویژگی رفتاری افراد باهوش که نمی دانستید”

  1. مهدی اسمعیلی می‌گه:

    عالی بود

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫195 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت