کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ برترین دانشمند جهان در تمام دوران

۱۰ برترین دانشمند جهان در تمام دوران

دنیای ما دانشمندان بسیاری ساخته است که برخی به خوبی به این جامعه کمک کرده‌اند و تعداد بسیار اندکی نیز هستند که مشارکت‌شان به این دنیا زندگی‌مان را کاملا تغییر داده است. آنها برخی از بهترین چیزهای دنیا را اختراع یا تبیین کرده اند. بدون کمک آنها نمی‌توانیم دنیای‌مان را یا روزگار مدرن را تصور کنیم. آنها برخی از بهترین استعدادهای عالم تا به حال هستند. در این فهرست می‌خواهیم به شما ۱۰ برترین دانشمند جهان در تمام دوران را نشان دهیم.

برترین دانشمند جهان در تمام دوران

۱۰. جیمز کلرک مکسول

44-james_clerk_maxwell

جیمز کلرک مکسول یک دانشمند اسکاتلندی فیزیک ِ ریاضی بود. تحقیقات او بر روی الکتریسیته و سینتیک (جنبش‌شناسی)، فیزیک کوانتوم را پایه‌ریزی کرد. او بیش‌تر به خاطر مفاهیم الکتریسیته، مغناطیش و اپتیک (نورشناسی)‌اش از طریق یک سری معادلات، که امروزه معادلات مکسول نامیده می‌شوند، شناخته می‌شود. او هم‌چنین یکی از پدران پایه‌گذار نسبیت خاص و مکانیک کوانتوم است. هم‌چنین به خاطر ارائه‌ی نخستین عکس رنگی بادوام در ۱۸۶۱ نیز شناخته می‌شود. بسیاری از فیزیک‌دانان مکسول را به عنوان دانشمند قرن ۱۹ که بیش‌ترین تاثیر را بر فیزیک قرن ۲۰ داشته است، در نظر می‌گیرند.

مطلب مرتبط : باهوش ترین افراد جهان :۱۰ آدم با بالاترین رکورد ضریب هوشی تا به امروز

۹. لویی پاستور

44-louis_pasteur

لوئی پاستور یکی از بزرگ‌ترین کمک‌کنندگان به علم پزشکی است. او یک شیمی‌دان و میکروب‌شناس فرانسوی بود که به خاطر اکتشافاتش درباره‌ی اصول واکسیناسیون، تخمیر میکروبی شناخته می‌شود. او ابتدا نظریه‌ی میکروبی بیماری‌ها را معرفی کرد. در آن زمان او درمان‌های بسیاری برای بیماری‌های شدید مانند هاری، سیاه‌زخم، و سایر بیماری‌های عفونی ایجاد کرد. او هم‌چنین به خاطر اختراعش برای تصفیه‌ی شیر و شراب به منظور جلوگیری از آلودگی باکتریایی معروف است، فرآیندی که امروزه پاستوریزه کردن خوانده می‌شود.

۸. ارشمیدس

44-archimedes

ارشمیدس به عنوان یکی از بزرگ‌ترین ریاضی‌دانان تا به حال در نظر گرفته می‌شد. او یک ریاضی‌دان، فیزیک‌دان، مهندس، مخترع، و ستاره‌شناس بود. او به عنوان یکی از دانشمندان برجسته در عصر کلاسیک در نظر گرفته می‌شود. هم‌چنین برای تقریب دقیق عدد پی شناخته می‌شد و نخستین پایه‌گذار هیدرواستاتیک و استاتیک با به کارگیری ریاضیات در مورد پدیده‌های فیزیکی بود. او ماشین‌های بسیاری از جمله پمپ پیچی، قرقره‌ی مرکب، و ماشین‌آلات دفاعی جنگی را طراحی کرده است.

۷. مایکل فارادی

44-michael_faraday

مایکل فارادی یک دانشمند انگلیسی بود و به طور گسترده‌ای برای اکتشافات القاء الکترومغناطیس و چرخش، نظریه‌ی میدان، دیامغناطیس، و اثر مغناطیس نوری شناخنه می‌شود. او موتور الکتریکی و حلقه‌ی فارادی را اختراع کرد. علارغم نداشتن تحصیلات رسمی نه چندان زیاد چیزهای زیادی اختراع کرد. فارادی به عنوان یک شیمی‌دان بنزن را کشف کرد و واحد اس‌آی خازن به افتخارش فاراد نامیده شد. تمام اکتشافات فارادی، از بزرگ‌ترین اکتشافات تمام دوران در نظر گرفته می‌شوند.

۷. نیکولا تسلا

44-nikola_tesla

نیکولا تسلا به عنوان یکی از تاثیرگذارترین دانشمندان تمام دوران در نظر گرفته می‌شود. او یک مخترع، مهندس برق، مهندس مکانیک و فیزیک‌دان صرب-امریکایی بود. او بیش‌تر به خاطر کارش بر روی سیستم برق‌رسانی جریان متناوب(ای‌سی) مدرن شناخته می‌شود. کنفرانس عمومی اوزان و معیارها، واحد اس‌آی چگالی شار مغناطیسی را به افتخار او تسلا نامید. نخستین نیروگاه برق آبی در آبشار نیاگارا، آزمایش‌هایی با مهندسی برودتی، ترانزیستورها، ثبت‌کننده‌ی امواج رادیویی فضا همه توسط تسلا ساخته شده‌اند. او یک نابغه‌ی حقیقی بود.

۵. گالیلئو گالیله

44-galileo_galilei

گالیلئو گالیله یکی از بهترین دانشمندان چنداستعداده بود. او یک ستاره‌شناس ایتالیایی، فیزیک‌دان، مهندس، فیلسوف، و ریاضی‌دان بود. گالیلئو به خاطر اکتشافاتش در علم نجوم و فیزیک پدر علم مدرن نامیده می‌شود. او حرفه‌اش را در علم و ریاضیات انتخاب کرد و نخستین تلسکوپ برای مشاهده‌ی ستاره‌ها و سیارات را ساخت. گالیلئو هم‌چنین این نظریه را پیشنهاد کرد که زمین به دور خورشید می‌چرخد و آن را اثبات کرد. هم چنین نخستین دو قانون حرکت و نجوم را بیان کرد.

۴. توماس ادیسون

44-thomas_edison

توماس آلوا ادیسون یک مخترع و بازرگان امریکایی بود. او هم جزء فهرست برترین دانشمند جهان است و یکی از بزرگ‌ترین دانشمندان و بازرگانان تمام دوران است. او هم دانشمند و هم مخترع بود، که در مجموع ۱، ۰۹۳ اختراع را در طول عمرش به ثبت رساند. بیش‌تر اختراعاتش باتری، گرامافون، سیمان، مین‌گذاری، تلگراف، لامپ و برق بود. او بیش‌تر به خاطر کارهایش بر روی گرامافون و حباب الکتریکی کاربردی شناخته می‌شود که سریع توجه جهانی را به خود جلب کرد. اختراع فرستنده‌ی تلفن کربنی، میکروفون کربنی را ایجاد کرد که تا ۱۹۸۰ در تلفن‌ها استفاده می‌شد.

۳. چارلز داروین

44-charles_darwin

چارلز داروین یک طبیعت‌شناس و زمین‌شناس انگلیسی بود. او نظریه‌ی تکامل را در پس‌زمینه‌ای از بی‌اعتقادی و شک‌گرایی به بلوغ رساند. داروین اظهارکرد که انسا‌ن‌ها از طریق تغییرات بسیاری تکامل یافته‌اند و بقای اصلح عامل مهمی در شکل‌گیری دنیای حیوانانی است. داروین به عنوان یکی از تاثیرگذارترین چهره‌های تاریخ بشریت شناخته توصیف می‌شود و مفتخر به دفن در کلیسای وست‌مینیستر شد. کار داروین با اصلاح توضیحات علمی غالب درباره‌ی تنوع در طبیعت، نسلی انقلابی پرورش داد.

۲. اسحاق نیوتون

44-isaac_newton

اسحاق نیوتون در وولز‌ثروپ انگلستان به دنیا آمد. سر اسحاق نیوتون، یک فیزیک‌دان و ریاضی‌دان انگلیسی بود و به عنوان یکی از تاثیرگذارترین و برترین دانشمند جهان در تمام دوران دانشمندان تمام دوران در نظر گرفته می‌شود و یکی از دانشمندان مسئول تکامل فیزیک مدرن است. نیوتون با اختراع حساب دیفرانسیل و انتگرال، نظریه‌ی گرانش و جاذبه را پیشنهاد کرد. هم‌چنین نظریه‌ی امواج را توضیح داد که به خاطر نیروی جاذبه از سوی خورشید، ماه و زمین رخ می‌داد. کمک نیوتنون به علم گسترده و بی‌همتا است. زمینه‌ی کاری او از جمله قوانین حرکت، هنوز به عنوان اساس علمی در مدارس و دانشگاه‌ها دنبال می‌شوند

۱. آلبرت انیشتین
44-albert_einstein

آلبرت انیشتین به عنوان برترین دانشمند جهان در تمام دوران در نظر گرفته می‌شود. انیشتین یک فیزیک‌دان نظری زاده‌ی آلمان بود. او نظریه‌ی نسبیت عام را پرورش داد که یکی از بهترین نظریه‌های فیزیک در تمام دوران است. هم‌چنین انیشتین به یک فرمول هم ارزی جرم و انرژی رسید که به شکلی گسترده به عنوان معروف‌ترین معادله‌ی تمام دوران در نظر گرفته می‌شود. او در ۱۹۲۱ برای ارزشی که به موضوع فیزیک بخشیده بود مفتخر به دریافت جایزه‌ی نوبل فیزیک شد. انیشتین علاوه‌بر بیش از ۳۰۰ مقاله‌ی علمی، بیش از ۱۵۰ کار غیرعلمی منتشر کرد. دستاوردهای فکری انیشتین و اصالتش واژه‌ی “انیشتین ” را با”نابغه ” معادل ساخته است.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ اسما حسنی

منبع: تاکرستن

۱۰ برترین دانشمند جهان در تمام دوران


 

مطالب مرتبط
۲۰ فیلم برتر تاریخ سينما که هر کارآفرين بايد ببيند (قسمت سوم)
۴ دليل برتری استقراض پول به افزايش سرمايه
 ۶ برترین مهارت زندگی و کار که ارزش سرمایه گذاری را دارند
بهترین دانشگاه های آسیا: ۵۰ دانشگاه برتر آسیا در ۲۰۱۷
۱۰ برترین راز زیبایی زنان که همه‌ی زنان باید بدانند
۸ مشاغل خانگی سودآور در اصفهان
۱۰ معتبرترین و بهترین بورسیه‌‌ تحصیلی برای بهترین دانشجویان بین‌المللی
۱۰ لوکس ترین و گرانترین هتل جهان را بشناسید
۲۰ با ثبات ترین شرکت ها دنیا در ۲۰۱۷ را بشناسید
۱۰ کشور با بیشترین میزان مصرف سیگار در جهان
۱۰ بهترین جزیره دنیا در ۲۰۱۷
۲۵ شاهکار ساخت و ساز جهان در تمام تاریخ

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی