کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

یک نکته ی فوق العاده برای محافظت از قلب

خوردن روزانه‌ی میوه‌های تازه از قلب محافظت می کند. پژوهشی بزرگ در چین حاکی از آن است که شاید خوردن میوه‌های تازه به‌طور مرتب به جلوگیری از حملات قلبی و سکته کمک کند.

قلب

محافظت از قلب با میوه های تازه

پژوهشگران پی‌بردند خطر مرگ ناشی از حمله‌ی قلبی یا سکته در بزرگسالانی که هر روز میوه‌های تازه از قبیل سیب و پرتغال می‌خوردند، در مقایسه با کسانی که به ندرت میوه می‌خوردند یا هرگز نمی‌خوردند، حدود یک‌سوم کم‌تر بود.

دکتر لیمینگ لی، سرپرست این پژوهش و نایب‌رییس دانشگاه علوم پزشکی چین در پکن، می‌گوید “مصرف میوه برای سلامت قلب و عروق مهم است.”

لی می‌گوید آن دسته از شرکت‌کنندگان پژوهش که اغلب میوه می‌خوردند، نسبت به کسانی که کم‌تر میوه می‌خوردند، فشار خون و قند خون پایین‌تری داشتند، که می‌تواند کاهش خطر حمله‌ی قلبی و سکته را توجیه کند.

با این حال، لی می‌گوید به دلیل ماهیت این پژوهش، نمی‌توان اثبات کرد که مصرف میوه باعث کاهش خطر حمله‌ی قلبی و سکته می‌شود، بلکه فقط وجود یک رابطه را نشان می‌دهد.

لی و هم‌کاران‌اش برای این پژوهش بین ۲۰۰۴ و ۲۰۰۹ از بیش از ۵۰۰.۰۰۰ بزرگسال در سنین ۳۰ تا ۷۰ سال اطلاعات جمع‌آوری کردند. هیچ‌یک از این افراد سابقه‌ی بیماری قلبی نداشتند.

کم‌تر از ۱ نفر در هر ۵ نفر به‌طور روزانه میوه می‌خوردند. پژوهشگران در طول ۷ سال پی‌بردند، خطر بیماری قلبی مهم در کسانی که در روز تقریبا معادل نصف فنجان میوه می‌خوردند، به‌طور چشمگیری کم‌تر بود.

گزارش این پژوهش ۷ آوریل در مجله‌ی پزشکی نیو انگلند چاپ شد.

دکتر گرگ فونارو، استاد بیماری‌های قلب و عروق در دانشگاه کالیفرنیا، لس‌آنجلس، می‌گوید” بیماری قلبی عروفی علت اصلی مرگ اجتناب‌پذیر و زودهنگام در سراسر دنیا است.”

پژوهش‌های قبلی حاکی از آن است که رژیم‌های غذایی سرشار از میوه با خطر کم‌تر بیماری قلبی در ارتباط است. البته او اشاره می‌کند تعداد کمی از این پژوهش‌ها کشورها آسیایی را در برمی‌گیرد.

فونارو می‌گوید: “برای تعین قطعی این‌که خوردن میوه‌ی بیش‌تر به فواید چشمگیر برای سلامتی می‌انجامد یا نه، به پژوهش بیش‌تری احتیاج داریم.”

سامانتا هلر، متخصص تغذیه‌ی بالینی در مرکز پزشکی دانشگاه نیویورک، می‌گوید میوه افزونه‌ای فوق‌العاده برای رژیم غذایی‌تان است.

او می‌گوید “میوه شیرین، خوشمزه، و به سادگی در دسترس است، و منبعی بی‌نظیر از ویتامین‌ها، مواد معدنی، فیبر، و ترکیبات گیاهی و سالم دیگر است.”

هم‌چنین، او می‌گوید “فیبر موجود در میوه‌ها کمک می‌کند دستگاه گوارش‌مان سالم بماند، و اجزای دیگر میوه به حفظ عملکرد مغز کمک می‌کند.”

این پژوهشگران می‌گویند مصرف میوه در چین کم‌تر از امریکا و انگلستان است، و معمولا به‌صورت خام خورده می‌شود.

لی می‌گوید رایج‌ترین میوه‌هایی که در چین خورده می‌شود سیب، گلابی، و پرتغال است. هلر می‌گوید میوه‌های تازه که در امریکا محبوبیت دارد سیب و موز است.

هلر توصیه می‌کند برای این‌که از ترکیبات موجود در میوه‌ها بیش‌تر بهره‌مند شوید، انواع گسترده‌ای از میوه‌ها، از جمله زردآلو، انواع توت‌ها، انگور، کیوی، هندوانه و خربزه، هلو، و نارنگی، را بخورید.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده – مینا بنادکوکی

منبع: نیوز هلت

یک نکته ی فوق العاده برای محافظت از قلب

محافظت از قلب با میوه های تازه


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۲۵ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی