کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

یک ایرانی جزو چهار دانشمند جوان برجسته در ۲۰۱۵

اتحادیه علوم زمین اروپا کاوه مدنی، استاد مدیریت آب و محیط زیست امپریال کالج لندن، را به عنوان یکی از چهار دانشمند جوان برجسته در علوم زمین در سال ۲۰۱۵ معرفی کرد.

kaveh-madani.jpg

اتحادیه علوم زمین اروپا (EGU) که با تلفیق انجمن ژئوفیزیک اروپا (EGS) و اتحادیه اروپایی علوم زمین (EUG) در سال ۲۰۰۲ تشکیل شد، سالانه هشت جایزه اصلی به محققان برتر در شاخه‌های مختلف علوم زمین در سطح جهانی اهدا می‌کند که از میان آنها چهار جایزه “آرنه ریچتر” به چهار “دانشمند جوان برجسته” اهدا می‌شود.

جوایز اصلی این مجموعه از سال ۱۹۸۳ تا کنون به ۱۳۶ دانشمند علوم زمین در نقاط مختلف جهان اهدا شده است که از این میان جایزه “دانشمند ممتازجوان” به ۴۶ محقق تعلق گرفته است. این نخستین بار است که یک ایرانی موفق به دریافت یکی از جوایز اصلی این اتحادیه می‌شود.

کاوه مدنی درباره تحقیقات و دستاوردهای خود که منجر به دریافت این جایزه شده می‌گوید که تئوری‌های اقتصادی و رفتارشناسی را وارد حوزه مدیریت منابع آب کرده است. او می‌گوید هر چه مسائل آبی و زیست محیطی پیچیده تر شده، علوم انسانی و اجتماعی هم بیشتر وارد این حوزه می‌شوند و با علوم آبی و مهندسی و هیدرولوژی تلفیق می‌گردند.

چهار جایزه اصلی اتحادیه علوم زمین اروپا برای دانشمندان جوان برجسته به محققانی اعطا می‌شود توانسته‌اند به پیشرفت‌های قابل توجهی در رشته‌های مختلف علوم زمین دست پیدا کنند. این اتحادیه کاوه مدنی را به جهت “سهم بنیادی او در تلفیق نظریه‌بازی‌ها و روش‌های متفاوت تحلیل تصمیم گیری با سامانه‌های مرسوم مدیریت منابع آب” که منجر به ایجاد نگرشی جدید به مدل‌های مدیریت منابع آب شده است به عنوان یکی از چهار دانشمند برجسته جوان در سال ۲۰۱۵ انتخاب کرده است.

تحقیقات و مقالات آقای مدنی در این زمینه و از جمله مقاله دیگر او در نشریه علمی مدیریت و برنامه‌ریزی آب در سال ۲۰۱۲ پیرامون مناقشات ناشی از انتقال آب در کالیفرنیا و مقاله دیگری در نشریه علمی اقتصاد بوم شناسی (اکولوژی) در مورد اختلافات و مذاکرات بین‌المللی در مورد تغییر اقلیم و نحوه کاهش گازهای گلخانه‌ای به ایجاد مسیری جدید در تحقیقات مدیریت منابع آب کمک کرده‌اند.

کاوه مدنی در فروردین امسال در سخنرانی خود در مورد جنگ جهانی آب در جزیره کیش به سرگذشت تحقیقاتی خود و اتفاقاتی که منجر به علاقمندی او به نظریه بازی‌ها و تلفیق آن با علوم آب شده است توضیح داد.

این محقق ۳۴ ساله در سال ۲۰۱۲ نیز توسط انجمن مهندسان عمران امریکا به عنوان یکی از ده “چهره جدید مهندسی عمران” انتخاب شده بود.

عنوان دانشمند جوان تنها در صورتی قابل احراز است که سن محقق از ۳۵ سال کمتر باشد و بیشتر از هفت سال از اخذ آخرین مدرک تحصیلی‌اش نگذشته باشد. این اتحادیه در آخرین بیانیه خود اعلام کرده است که شرط سنی خود را برای این جایزه از سال دیگر حذف خواهد کرد.

این جوایز طی مراسمی در نشست سالانه این اتحادیه در فروردین ماه سال آینده در وین اهدا خواهند شد.

منبع: بی بی سی

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
۷ نفر از بزرگترین میلیاردرهای ایرانی را بشناسید
۱۰ برترین میلیاردر جوان کمتر از ۳۵ سال سن
یک دیپلمات ایرانی در میان مفقودان حادثه ی منا
آمار جدید تلفات حجاج ایرانی: ۱۴۴ نفر
۲۰ درصد از کشته‌های حادثه‌ی منا ایرانی بودند + نمودار
شمار کشته‌شدگان ایران از لگدکوبی حج تقریبا به ۲ برابر و ۴۶۴ رسید
خوش‌آمدگویی بانک‌های ایرانی به مسترکارت و ویزا کارت
رایزنان ایرانی برای جذب سرمایه‌گذار راهی کشورهای هدف می‌شوند
تولید داروی درمان مسمومیت با قرص برنج توسط یک ایرانی
۳ بانک ایرانی با ایتالیا همکاری می‌کنند
نگرانی ترکیه و بی‌علاقگی گردشگران ایرانی
این ۳ بانک ایرانی در آلمان شعبه می‌زنند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی