کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش ۲۰: فرش سبز بورس برای توافق

بازده: امروز همه چیز بهاری بود و طراوت و شادابی در معاملات به وضوح قابل مشاهده بود. افزایش ارزش معاملات، حضور هر دو شخصیت حقیقی و حقوقی در صف‌های خرید و عرضه کمتر صف‌های خرید توسط حقوقی‌ها از نکات برجسته‌ی معاملات امروز بودند. امروز بازار اوراق بهادار فرش سبز برای بازیگران توافق هسته ای گسترد.

bourse1.jpg

یک دنیا منتظر توافق برد-برد هستند

امروز سرخط تمام خبرگزاری‌های مهم جهانی در خصوص ایران و توافق هسته‌ای و البته یونان و بحران اقتصادی نوشته بودند. خبرنگار نیویورک تایمز با اشاره به این نکته عنوان کرد: ” انگار برگشتیم به ۲۵۰۰ سال پیش، ایران و یونان سر خط خبرها هستند. ” تقریبا تمام خبرنگاران و وزرای درگیر در بحث هسته‌ای ایران نسبت به انجام توافق طی روزهای آتی ابراز امیدواری کردند. در حالی که امروز همه ی فعالان بازار سرمایه منتظر شنیدن خبر توافق ایران و گروه ۱+۵ بودند دوباره مذاکرات تا روز جمعه تمدید شد. محدوده‌ی زمانی این تمدید به بهترین نحو برای بازار سرمایه تعیین شد پس از پایان معاملات روز سه شنبه و پیش از آغاز معاملات روز شنبه به شرط حصول توافق هسته‌ای اجازه‌ی بروز هیجان منفی را در معاملات نمی دهد. امروز تمام وزرای خارجه به جز ظریف و کری وین را ترک کردند تا دوباره روز جمعه دور هم جمع شوند.

بزرگان بازار در قیمت‌های حداکثری

در آستانه ی ارسال یک شوک بنیادی به اقتصاد کشور قرار داریم. در همین حوالی رهبران بازار سرمایه از بانکی و خودرویی گرفته تا تک سهم‌هایی که طی سالیان قبل برو بیایی داشتند در قیمت های حداکثری خود در ۱۳۹۴ قرار دارند. با شوک مثبت اقتصادی امید می‌رود تا مقاومت های شکل گرفته برای این سهم ها همراه با شاخص کل شکسته شوند.

سیگنال سکه و دلار

امروز شاهد افت قیمت در سکه و دلار بودیم. سکه در حوالی ۸۷۰ هزار تومان و دلار در ۳۲۴۰ تومان متوقف شدند. این گام رو به عقب سکه و ارز در حالی شکل گرفته است که نسبت به دوره های قبل که شانس توافق وجود داشت هیجان منفی کم تری در این دو بازار موازی بورس شکل گرفته است و به نوعی فعالان این بخش هم نسبت به توافق هسته ای نگاه منطقی تری دارند. در این بین به نظر می رسد احتمال افت ارزش اونس طلای جهانی در کنار افت احتمالی قیمت دلار و تک نرخی شدن آن، باعث نزول بیشتر قیمت فلز زرین در داخل شود.

کام سنگ آهنی‌ها تلخ شد

امروز پیش از آغاز معاملات، نمادهای دو قلوی سنگ آهنی کشور متوقف شدند. ظاهرا دیروز طی نامه ای نعمت زاده، وزیر صنعت از کگل و کچاد خواسته است تا قیمت سنگ آهن را براساس ۲۰ درصد قیمت شمش فولاد تعیین کنند. این خبر در آستانه ی توافق هسته ای و ورود بسیاری از صنایع به دوران رونق، سهامداران سنگ آهنی را کلافه کرد. کگل و کچاد با این تصمیم به طور حتم تعدیل منفی با اهمیت خواهند داشت.

فلزی‌ها صف خرید شدند

برخلاف سنگ آهنی ها، نمادهای فولادساز با افزایش تقاضا مواجه شدند. منبعی آگاه در میدکو در خصوص این تخفیف در نظر گرفته شده برای خرید سنگ آهن عنوان کرد: در صورتی که این موضوع اجرایی شود بیش از ده درصد تعدیل مثبت در سودآوری خواهیم داشت. در این گروه فنوال پس از هفته ها صف فروش تغییر جهت داد و ضمن ثبت ارزش معامله بیش از ۳ میلیارد و ۹۰۰ میلیون تومانی تا پایان معاملات صف خرید خود را حفظ کرد. امروز شاهد بازگشت فسدید و وسدید هم به معاملات بودیم. این دو نماد در بهترین شرایط بازار سرمایه طی ماه های اخیر بازگشایی شدند و به ترتیب ۲۵ و ۱۳ درصد پرش قیمتی را تجربه کردند.

 

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
۴ مرحله برای ایجاد یک ماشین فروش مقیاس‌پذیر
کسب و کار کوچک: ۷ ایده کسب و کار کوچک برای فرزندان تان
موفقیت در فروش: ۱۰ قانون طلایی موفقیت در فروش
گزارش بازار سهام؛ یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴/ روز بازگشایی نمادها
مشکل اصلی اقتصاد ایران، کاهش شدید فروش بنگاه‌ها است/ صفر شدن بنگاه‌داری ممکن نیست
بورس، بازار کِساد
۷ نکته برای ورود به یک مذاکره موفق
تقویت ۳ واحدی شاخص کل بورس/ بازار کمی جان گرفت
راز رکود بازار سهام
۴ روش بازاریابی برای فروش محصول گران قیمت‌
پرفروش ترین خودروساز جهان معرفی شد
افزایش فروش :۶ راهکار بهبود استراتژی های بازاریابی از برایان تریسی

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی