کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش ۲۰: ثانیه‌شماری برای انجام توافق

بازده: همان‌طور که در گزارش روز گذشته پیش‌بینی کردیم امروز شاخص کل با پرش ۱۵۴۸ واحدی خود رکورد ۱۳۹۴ را زد

ارزش معاملات سهام و حق‌تقدم به شکل عادی نیز با رشد قابل‌توجه بیش از ۴۰ درصدی به حدود ۳۲۸ میلیارد تومان رسید. امروز شاخص کل مرزهای کانال ۶۹ هزار واحدی را هم پشت سر گذاشت تا این جبهه را هم از آن خود کند.

ثانیه‌شماری تا توافق

امروز و پس از پایان زمان معاملاتی اخبار سیاسی اندکی رنگ و بوی ابهام به خود گرفت و دوباره برخی گمانه‌زنی‌ها از احتمال عدم انجام توافق در روز دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ به میان آمد. امیدواریم این حدس و گمان‌ها اشتباه باشد و حافظ‌نشینان پس از یک دوره‌ی طولانی به استقبال شادی بروند.

صعود شاخص به مدد حقوقی‌ها!!!

امروز در حالی شاهد صعود ۲.۳ درصدی بودیم که این امر بدون حضور فعال حقوقی‌ها در سمت فروش انجام نمی‌شد. امروز حقوقی‌ها بیش از ۴۸ درصد از ارزش ریالی فروش‌سهام و حق‌تقدم را در معاملات عادی به خود اختصاص دادند و در مقابل مشارکت ۲۳ درصدی را در بخش خرید ثبت کردند.

سنگینی حقوقی‌ها در فروش هم‌چنان در گروه بانک احساس می‌شود. این گروه با توجه به رشد قیمتی اخیر خود به خوبی مورد عنایت شخصیت حقوقی بازار قرار می‌گیرد. خودروسازان هم چندان وضع بهتری نسبت به بانکی‌ها ندارند و حقوقی‌ها عرضه‌های کنترل‌نشده‌ای در آنها انجام می‌دهند در این حال به نظر می‌رسد ورود نقدینگی حقیقی‌ها در ماه‌های اخیر به گروه‌های کوچک‌تر سرازیر شود. امروز حقیقی‌ها ۷۷ درصد از ارزش ریالی خرید سهام و حق‌تقدم در بخش عادی و ۵۲ درصد از فروش‌ها را در اختیار داشتند. امروز بیشتر تلاش حقیقی‌ها در صف‌های خرید نتیجه‌بخش بود.

اخبار نه چندان مناسب از لیزینگی‌ها

صحبت از سبزهای پررنگ امروز چندان جدید نیست و به نوعی تکرار مکررات است. به سراغ صنعت لیزینگ می‌رویم که نمادهایش به خوبی از نظر قیمتی قد کشیده‌اند در این گروه اخبار و شنیده‌هایی مبنی بر گزارشات ۳ ماهه‌ی مناسب به گوش نمی‌رسد. شنیده‌ها حاکی از عدم پوشش مناسب گزارش‌های لیزینگی‌ها در ۳ ماه است و به نظر می‌رسد این گروه حتی در صورت توافق در کوتاه‌مدت جای دوری نمی‌روند اگر چه می‌توانند در بلند‌مدت اهداف بالاتری را لمس کنند.

پیش‌بینی و توصیه

تا ساعات پایانی امروز دوشنبه ۲۲ تیر ۱۳۹۴ باید به انتظار اخبار مذاکرات از هتل کوبورگ نشست که در صورت انجام توافق تکرار امروز در روزهای آتی چندان دور از ذهن نیست. در نظر داشته باشید که نقدینگی از گروه‌هایی چون خودرو و بانک به سمت گروه‌های کوچک‌تری چون رایانه، بیمه، سیمان و حتی انبوه‌سازی در حال چرخش است.

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۵ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی