کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش ۲۰: تک سهمی که امروز درخشید

معاملات امروز سهام و حق تقدم شرکت ها متعادل با گرایش به قیمت های منفی دنبال شد. همانطور که در روزهای قبل اشاره کرده بودیم ؛ فعلا محرک منفی یا مثبت جدیدی در بازار سرمایه وجود ندارد و انتظار داریم این درجازدن قیمت ها تا مشخص نشدن ابهامات صنایع و قیمت نفت تا اوایل یا اواسط شهریور ادامه داشته باشد. از آن پس احتمالا دوباره شاهد شکل گیری روند نسبتا قوی همانند فروردین و یا اوایل تیر سال جاری خواهیم بود.

نگاه کلی به وضعیت معاملات

در دید کلان بازار سرمایه باید در نظر داشته باشیم که تا خریدار مشتاق در معاملات حضور پیدا نکند امکان رشد قیمت ها وجود ندارد و نباید انتظار خاصی از معاملات داشته باشیم . قیمت نمادها نسبت به اخبار مثبت نصفه و نیمه خود را واکسینه کرده است و حالا انتظار دارد برای ادامه راه اخبار مثبت پر قدرت دشت کند. با فرا رسیدن موعد ، نهایی شدن توافق هسته ای و لغو تحریم ها احتمالا دوباره شاهد شکل گیری موج تقاضای جدیدی در معاملات خواهیم بود.

در معاملات امروز چه گذشت؟

امروز ارزش معاملات با کمترین اختلاف نسبت به معاملات روز قبل به ۱۱۴ میلیارد تومان رسید که نسبت به روز کاری شنبه تنها چند صد میلیون تومان اختلاف دارد. امروز بیشتر صنایع وزن بیشتری را به رنگ قرمز اختصاص داده بودند و کمتر رنگ سبز در آنها مشاهده می کردیم البته گروه بیمه ، گروه کانی های غیر فلزی و تسهیلات خرید مسکن امروز بیش از سایر گروه رنگ سبز داشتند.

مپنا، فاذر و بترانس سه نمادی بودند که امروز عناوین اول تا سوم ارزش معاملات را به خود اختصاص دادند. همچنین امروز گروه فنی و مهندسی به لطف مپنا ، خودرو و محصولات فلزی سه گروه برتر از حیث ارزش معاملات بودند .

ترمز خودروسازان کشیده شد

امروز خودرو سازان از همان ابتدای کار بی رمق کار را شروع کردند و نمادهایی که در روزهای قبل ، جهت بازار را عوض می کردند در زیر نمادهای این گروه خود را قایم کرده بودند . امروز خاذین به لطف تایید شایعه افزایش سرمایه خود از محل تجدید ارزیابی در این گروه مورد اقبال سهامداران قرار گرفت و توانست ضمن ثبت حدود ۵ درصد رشد قیمتی ، تا پایان معاملات صف خرید خود را حفظ کند . ظاهرا مسئولان و مدیران خاذین افزایش سرمایه حدود ۶۰۰ درصدی را برای خروج این شرکت از بند ماده ۱۴۱ در نظر گرفتند و به همین منظور در حال تهیه گزارش توجیهی برای حسابرس جهت افزایش سرمایه از محل تجدید ارزیابی هستند .  در صورتی که بحث رسیدن سرمایه سایپا آذین به ۷۰ میلیارد تومان جدی تر شود هیچ بعید نیست که در روزهای آتی از این تک سهم بیشتر بشنویم .

پیش بینی و توصیه:

در صورتی که به نقدینگی احتیاجی ندارید از نقد کردن سهم ها خودداری کنید در نظر داشتن فاصله زمانی تا پایان اسفند برای حفظ سبد سهام و ترجیحا اصلاح پرتفولیو می تواند انتخاب مناسبی باشد. احتمالا در نیمه دوم سال ۹۴ بازار سرمایه بتواند با موج جدید خبرهای خوب مواجه شود.

//بازده//

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی