کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش جدید آژانس انرژی اتمی پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید کرد

آژانس انرژی اتمی روز دوشنبه ۲۲ آبان (۱۳ نوامبر) در گزارش فصلی خود درباره فعالیت‌های هسته ای کشورمان بار دیگر به پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید کرد.

گزارش جدید آژانس انرژی اتمی پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید کرد

بر اساس گزارش آژانس که نسخه‌ای از آن در دسترس خبرگزاری آلمان قرار گرفته است، ذخایر اورانیوم با غنای پایین ایران تا پنجم نوامبر سال ۲۰۱۷ نزدیک به ۹۷ کیلوگرم بوده که بسیار پایین‌تر از سقف ۳۰۰ کیلوگرم مجاز است.

اورانیوم با غنای بالا قابلیت استفاده در ساخت بمب هسته‌ای را دارد.

در گزارش آژانس همچنین تأیید شده که ایران به تعهدات خود درباره تولید آب سنگین نیز عمل کرده است. آب سنگین در راکتورهایی استفاده می‌شود که می‌توانند پلوتونیوم قابل استفاده در ساخت بمب اتمی را تولید کنند.

طبق این گزارش، ذخیره آب سنگین تا ششم نوامبر سال ۲۰۱۷ بالغ بر ۱۱۴ و چهاردهم تن و زیر حداکثر توافق‌شده ۱۳۰ تن بوده است.

آژانس همچنین تأیید کرده که کارکنانش توانسته‌اند بدون مشکل به همه مناطق مهم و حساس دسترسی پیدا کنند.

در گزارش جدید همچنین آژانس آمده که شمار سانتریفیوژهای غنی‌سازی در نیروگاه نطنز در طول تهیه این گزارش زیر حداکثر تعیین‌شده ۵۰۶۰ عدد بوده است.

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور آمریکا یکی از بزرگ‌ترین منتقدان توافق اتمی با ایران است. او چندی پیش تهدید کرد که خط مشی سخت‌گیرانه‌ای در مقابله با ایران در پیش خواهد گرفت.

ترامپ از تأیید پایبندی ایران به توافق هسته‌ای با جامعه بین‌المللی (برجام) سرباز زد. اما کشورهای دیگری که در این توافق شرکت داشته‌اند، از جمله آلمان همچنان از این توافق جانبداری می‌کنند. ایران بارها تأکید کرده که با وجود تمامی حملات لفظی آمریکا به توافق اتمی پایبند است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

گزارش جدید آژانس انرژی اتمی پایبندی ایران به توافق هسته ای را تایید کرد


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی