کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بورس ۱۴تیر ۱۳۹۴

بازده: بازار سهام با عقب نشینی از شنبه به مذاکرات علامت قرمز داد.

با نگاه به روند معاملات چند هفته ی اخیر این موضوع به چشم میآید که هرگاه بازار با نوسان‌های‌ شدید مثبت یا منفی همراه بوده است حقوقی ها با عرضه‌ی بسیار یا کاهش عرضه و بعضا تشکیل صف خرید اقدام به ثابت نگه داشتن روند شاخص‌ها نموده‌اند. هرچند اتفاق افتاده‌است که آن‌ها نتوانستند از افت ناگهانی جلوگیری نمایند.

امروز بازار بورس اوراق بهادار تهران روند افزایشی روز گذشته را ادامه نداد و شاخص کل با ۸۰٫۶۸واحد کاهش به نقطه‌ی ۶۵۷۸۰٫۱عقب نشینی کرد. ۶۲۳۷۵تراکنش انجام شد که طی آن ۷۵۶ میلیون برگ اوراق بهادار به ارزش ۱۴۳۴میلیارد ریال کد به کد شد.

شاخص‌های بازار اول و دوم امروز قرمز پوشیدندد. این دو به ترتیب با ۴۵٫۴۹ و ۲۴۵٫۸۳ واحد کاهش به نقاط۴۷۴۸۶٫۱و ۱۳۵۵۷۴٫۲واحد افتادند.

فرابورس از جهش‌های چند روز اخیر فاصله گرفت و با ۲٫۵واحد افزایش به نقطه‌ی ۷۵۹٫۱ واحد رسید. ارزش تراکنش‌های انجام شده در پی کد به کد شدن ۱۴۲میلیون اوراق بهادار دراین بازار طی ۲۵۴۸۵ تراکنش به ۵۹۹میلیارد ریال رسید.

فعالان بورس امروز در پی شنیدن اخبار نه چندان مثبت از مذاکرات صف‌های خرید را ترک کردند و صف‌های فروش را تشکیل دادند. امری که باعث شد در اکثر نمادها شاهد گرایش‌های منفی باشیم . شنیدن جملات همیشگی از زبان اعضا تیم مذاکره کننده از قبیل “مذاکرات جدی است، طرفین مذاکرات عزم جدی دارند، پیشرفت خوبی داشتیم، مذاکرات خوب پیش رفته است و…” باعث خسته شدن اهالی بازار شده‌است. این‌گونه جملات اثری بر ایشان ندارد. در نقطه‌ی مقابل هرگونه خبر غیر موثق اثری بیش از پیش بر رفتار فعالان بازار می گذارد. به طوری با شنیدن اندک خبر مثبت یا منفی غیر رسمی و همچنین شایعات در این خصوص باعث رفتار هیجانی ایشان می شود. آنچه مسلم است بازار اوراق بهادار روزهای سختی را پشت سر می‌گذارد و هنوز نمی توان به طور قطعی در مورد آینده خوش بین بود.

سایت کسب و کار بازده

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۸ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی