کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار ۲۱ تیر ۱۳۹۴

بازده: بازار پس از ماه ها انتظار بالاخره خود را آماده ی صعود به نقاط بالاترین می بیند.

بالاخره پس از ماه ها افت پیاپی بخت تالار شیشه ای حافظ در حال باز شدن است. اخبار مثبت توافق هسته ای تاثیر بسزایی در این امر دارد. البته این موضوع را نیز نباید از نظر دور داشت که در پی کاهش نرخ طلا و سکه سرمایه گذاران رغبتی به ورود به این بخش ندارند. قسمتی از سرمایه های آزاد شده از بازار طلا و سکه به بورس سرازیر شده اند. این هنر مدیران و مسئولین است که بتوانند از فرصت بدست آمده جهت جذب بیشتر سرمایه های سرگردان به سود  بورس اوراق بهادار استفاده کنند.
امروز بازار پرانرژی کار خود را آغاز کرد. در ساعات اولیه شاخص از مرز۶۳۷۰۰ واحد گذشت. از اواسط  وقت کاری بازار روند افزایش با شیب ملایم ادامه یافت و د ر نهایت شاخص کل در پایان وقت  با ۸۲۸٫۶۱ واحد افزایش تا نقطه ی ۶۴۶۴۶٫۴ واحد صعود کرد. ۷۲۸۵۱ تراکنش  با حجم جابه جایی ۷۸۰٫۲۵۰ میلیون سهم به ارزش ۱۹۱۲٫۳میلیارد ریال انجام شد تا روز سبزی دیگر برای شاخص ثبت گردد.
شاخص بازار اول نیز با ۵۶۷٫۷۹ واحد ا فزایش به  ۴۸۷۱۳٫۹ واحد پرید و شاخص بازار دوم با ۱۸۹۷٫۱۱ واحد افزایش خود تا نقطه ی ۱۴۰۱۶۰٫۱ واحد بالا رفت.
در  فرابورس امروز۲۱۷۱۴ تراکنش  انجام شد به ارزش ریالی ۱۱۰۶٫۹ میلیارد ریال ۴۸۳٫۸ میلیون سهم کد  به کد شد که ماحصل آن رشد ۶٫۸ واحدی شاخص و ثبت نقطه ی ۸۰۰٫۴ واحد در این بازار بود.
امروز نمادهای بانک ملت، بانک صادرات، پالایش نفت بندر عباس، پارس خودرو، ایران خودرو، س.نفت، گاز و پتروشیمی تامین، و پالایش نفت اصفهان پربیننده ترین ها بودند.
بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص را نمادهای فارس، شبندر، حکشتی، شپنا، همراه، وپاسار، و اخابر داشتند. گروه های خودرو ،بانک ها، و فرآورده های نفتی، شیمیایی، حمل و نقل، محصولات فرهنگی، و فلزات اساسی برترین صنعایع بودند.
برترین تقاضا از آن نمادهای آکنتور، بکام، شپنا، حتاید، وبصادر، شبهرنح، و تکمبا بود. برترین عرضه نیز به نام نمادهای شفارا، غگلح، آکنتور، خودرو، فخاس، خساپا، و وپست ثبت شد.
امروز نماد وبصادر رکورددار بیشترین ارزش و بیشترین حجم معامله بود.
پایان خوش مذاکرات هسته ای آغاز رونق بخش های مختلف اقتصادی از جمله بازار سرمایه می تواند باشد. امید که فرصت سوزی نشود

سایت کسب و کار بازده

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی