کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار ۱۵ تیر ۱۳۹۴

بازده: بازار امروز میل شدیدی به سبزینگی و رویش داشت و شاخص‌ها باهم به بالا پریدند

همه ساله در دهه ی آخر ماه مبارک رمضان شاهد افت بازار بودیم ولی امسال برخلاف سال‌های گذشته بازار بورس اوراق بهادار

روزهای نسبتا خوبی را پشت سر می‌گذارد. آنهم به لطف حقوقی‌ها، و دنباله روی حقیقی‌ها.

امروز شاخص نقدی کل با ۲۳۹.۷۷ واحد افزایش به کانال ۶۶ هزار واحد وارد شد و در نقطه ی ۶۶۰۱۹.۹ واحد آرام گرفت.

بورس تهران امروز فعالیت خود را به صورت متعادل با گرایش‌های قرمز آغاز کرد اما پس از گذشت ساعات اولیه حقوقی‌ها اقدام به تشکیل صف‌های فروش کردند که با استقبال حقیقی‌ها مواجه شد. این امر باعث شد صف‌های فروش و خرید یکی پس از دیگری تشکیل شود. فعالان حقیقی بازار امروز فقط اشتیاق به خرید داشتند و تفاوتی نمی‌کرد که صف فروش برای کدام نماد ایجاد شود. در این بازار ۶۸۸۱۹ تراکنش به ارزش ۲۱۹۹ میلیارد ریال با جابه جایی ۱۰۸۲ میلیون سهم انجام شد و در کل روز سبزی برای شاخص کل رقم خورد.

شاخص بازار اول با ۱۷۵.۳۲ واحد افزایش به ۴۷۶۶۱.۴ واحد صعود کرد. بازار دوم ۴۸۰.۰۱ واحد افزایش را به آغوش کشید و تا نقطه ی ۱۳۶۰۵۴.۶ واحد بالارفت.

فرابورس نیز گام بلند دیگری برداشته و به نقطه ی ۷۶۹.۳ واحد جهید.

با نزدیک شدن به آخرین ضرب الاجل تعیین شده جهت توافق نهایی هسته‌ای ضرب آهنگ بورس تغییر کرده است و با افزایش طبقه‌ای شاخص‌ها بازار کم کم از کف فاصله می‌گیرد. در این بین انتشار اخبار مثبت برای همه ی گروه‌ها و گاهی اوقات برای بعضی از آنها باعث شد نمادهای خاص در کانون توجه فعالان بازار قرار گیرند. به طور نمونه می‌توان به رفع تحریم کشتیرانی و باز شدن خطوط کشتیرانی ایران و در نتیجه رونق این گروه و شروع حرکات مثبت آن اشاره کرد. هرچند نیاز به یادآوری نیست که نباید تغییرات در حوزه ی سیاسی و اقتصادی جهان و تاثیر آن بر نرخ ارز، طلا و نفت و به تبع آن اثر بر بازارهای سرمایه و مالی را از نظر دور داشت.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی