کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار: بورس انتظارات را برآورده نمی کند

بازده: فعلا بورس اوراق بهادار تهران هرچه انتظار پساتحریم را می کشد بی فایده است و انتظارات سرمایه گذاران را برآورده نمی کند.

شاخص کل بازار سرمایه امروز با افتی ۱۱۳ واحدی به  نقطه‌ی ۶۵۱۸۹.۴ واحد سقوط کرد. بازار اول و دوم نیز به ترتیب ۷۵.۵۹ و ۲۶۵.۷۸ واحد افت داشتند و به نقاط ۴۶۲۶۸.۵ و ۱۳۹.۳۱.۲ واحد رسیدند. شاخص صنعت نیز با ۴۷ واحد افت به نقطه‌ی ۵۳۷۶۶.۸ واحد عقب‌نشینی کرد و اما فرابورس پس از افت شدید دیروز با ۲.۶ افت در روز جاری به نقطه‌ی ۷۵۵.۲ واحد کوچ کرد.

sarmaye-bazar.jpg

امروز در بازار نقدی ۳۷۳.۰۹۳ میلیون برگ سهم و اوراق قابل معامله در ۲۵۹۰۱ دفعه به ارزش ۱۷۲۴ میلیارد ریال دست به دست شد. در بازار فرابورس نیز ۱۰۳۷۳ تراکنش معامله انجام شد که در این معاملات ۹۲.۲۳۹ میلیون برگ سهام به ارزش ۷۵۳.۵ میلیارد ریال دست به دست شد.

امروز نماد وبملت، فملی، خودرو و وتجارت بیشترین تاثیر منفی و نماد شپدیس، وغدیر و رانفور بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند.

رتبه‌های اول تا سوم روز جاری عبارت بودند از:

پربیننده‌ها: وبملت، وبصادر و شپنا

برترین‌های گروه صنعت: رایانه، بانک‌ها و محصولات کاغذ

بیشترین افزایش قیمت: سدشت، تپمپی و ثاژن

بیشترین کاهش قیمت: حفارس، کچینی و دالبر

برترین تقاضا: مسبز ۹۷۱۱ (رتبه‌ی اول و دوم) و رایان ۵۱۲

برترین عرضه: شبهرن، غگل و فخاس

بیشترین ارزش معامله: مسبز ۹۷۱۱، بموتو و وبملت

بیشترین حجم معامله: وبملت، شپنا و بموتو

افزایش ارزش بازار: شپدیس، وغدیر و رانفور

کاهش ارزش بازار: غسالم، دابور و چافست

بعد از معاملات امروز ارزش بازار به ۲۸۰۹۵۱.۷ میلیارد تومان رسید.

آنچه این روزها بیشتر به چشم می‌آید سعی و تلاش حقوقی‌ها برای حفظ جایگاه شاخص و مثبت شدن آن است امری که بعضا با کد به کدی و معاملات بلوکی انجام می‌پذیرد، هرچند آمار و اطلاعات صادره و مقایسه‌ی آن با وضعیت پایان سال گذشته نشان از روند رو به رشد بازار طی چند ماه گذشته از سال جدید را دارد اما انتظارها برآورده نشده و به نظر هنوز بورس به تکاپو نیفتاده است.

احمد میوه‌فروشان

//بازده//

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی