کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار ۱۶ تیر ۱۳۹۴

بازده: بازار سهام امروز نیز با هجوم خریداران به رشد شاخص‌ها انجامید. حالا به نظر می‌رسد با آغاز فصل ختم سقوط شاخص‌ها  بازار از یاس به امید رسیده است.

امروز بازار بورس تهران با حضور فعالانه ی حقوقی ها رونق داشت. فعالان حقیقی برخلاف تمام اظهارنظرها به صورت شتاب زده و به قصد بدست آوردن سود در کوتاه مدت صف های خرید هیجانی را تشکیل دادند. گروه بانکی پرچمدار معاملات بود. نماد وبصادر بیشترین حجم معاملات را به خود اختصاص داد .به نظر می رسد فعالان بازار بدون درنظرگرفتن وضعیت بانک ها و پیشبینی آینده دست به معامله در این گروه می زنند. در شرایطی که افزایش بدهی بانک ها ریسک سرمایه گذاری در سهام این گروه را بالا برده است.

امروز شاخص نقدی کل با ۷۴۱٫۴۷ واحد افزایش خود را تا نقطه ی ۶۶۷۶۱٫۴ واحد بالا کشاند .۱۰۰۷۰۴ تراکنش به همت اهالی بازار انجام شد که طی آن ها ۱۱۳۱ هزار سهم به ارزش  ۲۵۸۱میلیارد ریال کدبه کد شد. شاخص کل هموزن نیز با ۱۲۰٫۵ واحد افزایش به نقطه ی ۱۰۲۰۷٫۳ واحد رسید.
شاخص بازار اول با ۵۴۶٫۱ واحد افزایش به نقطه ی ۴۸۲۰۷٫۵ صعود کرد و  شاخص بازار دوم  با ۱۴۶۱٫۶۳ واحد افزایش به  نقطه ی ۱۳۷۵۱۵٫۶واحد پرید.
نمادهای حکشتی،اخابر، تاپیکو،شبندر ،فارس ،همراه و رمپنا بیشترین تاثیر را بر شاخص داشتند که در این گروه فقط نماد فارس تاثیر منفی بر شاخص داشت.
همچون اکثر روزهای چند ده روز گذشته گروه بانک ها پرچمدار جدول برترین گروه های صنعت بود و به دنبال آن گروه خودرو و دستگاه های برقی در رتبه های  قرار داشتند.
در جدول بیشترین افزایش قیمت نماد حتوکا اول بود و نمادهای دوم وسوم این جدول خمحرکه و دلقما بودند. در جدول بیشترین کاهش قیمت افتخار اولی به سقاین رسید و شپمچا و قصفها رتبه های دوم و سوم را احراز کردند.
همانگ ونه که در ابتدای گزارش عنوان شد بیشترین حجم معاملات از آن نماد وبصادر بود و دونماد بعدی خپارس و وبملت بودند.
در جدول بیشترین ارزش معامله بترانس پرچمدار بود و به دنبال آن شپدیس ۴ و وبملت قرار داشتند. وبصادر در این جدول چهارم بود.
همان گونه که در گزارش های قبلی عنوان شد بهتر است سرمایه گذاران  صرفا اخبار مذاکرات را مد نظر قرار ندهند. در هفته ی کاری که گذشت تحولات یونان اثرات نامطلوبی بر اقتصاد جهان  جای گذاشت. کاهش دو دلاری قیمت نفت تضعیف، ارزش یورو و به تبع آن تاثیر بر نرخ جهانی طلا از مهم ترین پیاندهای تحولات یونان بود.

در اقتصاد داخلی نیز تاکید و اعلام عزم راسخ دولت بر تک نرخی کردن نرخ ارز همچنین کاهش نرخ سکه و طلا باعث توقف معاملات در این حوزه گردیده است. ورود قسمتی از نقدینگی و تشکیل صف های خرید در بازار سهام تا حدودی تحت تاثیر این روند بوده است.
این روزها با توجه به روند مذاکرات هسته ای و نوع ادبیات به کار رفته در گزارش ها و مصاحبه های مربوط به آن این نظر بیشتر قوت می گیرد که فصل سقوط شاخص های حافظ رو به پایان است. از طرفی یورش خریداران و تشکیل صف های خرید احساسی در نمادهای مختلف که کمی شبیه به نوع خرید از شاپینگ سنترهای بزرگ در هنگام اعلام تخفیف های دوره ای است کمی این نگرانی را ایجاد می کند که شاید عده ای فقط به فکر خرید و پر کردن سبد سهام خود هستند و  به قصد کسب منفعت در کوتاه مدت به خیابان حافظ آمده اند.این امر کمی نگران کننده است.

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی