کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار ۱۱ مرداد ۱۳۹۴: شوک‌های بی اثر، صعودهای بی اثر

بازده: شاخص کل بازار سرمایه امروز زورش نرسید به صعود خود ادامه دهد و با افتادن به نقطه ی  ۶۶۵۳۰.۵ قرمز شد.

sarmaye.jpg

به گزارش بازده، امروز بازار نتوانست ژست صعودی خود را حفظ کند و بعد از چند روز سبزرنگی مختصر، شاخص‌ها به صورت هماهنگ قرمز پوش شدند. با وجود توصیه‌های گذشته هنوز با اندکی درج اخبار مرتبط و غیر مرتبط جو بازار به هم می ریزد و بعض زیر چتر این جو تقلا می کنند تا شاید بازار تکانی بخورد و بتوانند سهام خود را با قیمت بیشتری به فروش برسانند، در این بین عده‌ای سهامدار خرده‌پا اسیر این هیجان ها می شوند و اقدام به خرید و فروش بی‌موقع سهام می‌کنند که حاصلی جز پشیمانی و دلزدگی و بی اعتمادی از بازار ندارد.

شاخص های تالار شیشه‌ای حافظ امروز نمایانگر سقوط مجدد و حرکت خزنده به سمت کف حمایتی آنها بودند. شاخص نقدی کل امروز با ۲۹۹.۲۰ واحد کاهش به نقطه‌ی ۶۶۵۳۰.۵ واحد سُر خورد. ۴۱۷۷۵ تراکنش به ارزش ریالی ۱۹۴۱.۴۴ میلیارد ریال با  جابه‌جایی ۶۴۸.۱۷۰ برگ اوراق بهادار انجام شد تا این سقوط برای شاخص نقدی کل به ثبت برسد.

تا قبل از پایان مذاکرات هسته‌ای بیشتر حرکات منفی و گهگاهی مثبت بازار به این مذاکرات گره زده شده بود و جملگی علت را هیجان های ناشی از مذاکرات می‌دانستند، حال با گذشت حدود دو هفته از پایان مذاکرات، معضلات بازار بیشتر نمایان شده است و بهانه‌ای برای توجیه وضعیت آن و بیان وعده‌های توخالی نیست، فصل کار اساسی و بازسازی بازار فرا رسیده است و این امر صبر همه‌ی فعالان بازار را نیاز دارد.

امروز شاخصط های  بازارهای اول و دوم نیز به ترتیب با ۲۶۱.۱۹ و ۳۴۷.۵۵ واحد کاهش به نقاط ۴۷۶۱۱.۳ و ۱۳۹۶۷۹.۵ واحد لغزیدند.

طی ساعات گذشته در بازار فرابورس ۱۲۷۴۲ تراکنش با جابه‌جایی ۱۰۱.۱ برگ اوراق بهادار به ارزش ریالی ۳۹۷.۳۷۵ میلیارد ریال انجام شد و شاخص این بازار با ثبت ۳.۲ واحد افت به نقطه‌ی ۷۷۸.۳ واحد رسید.

امروز گروه خودرو از تب و تاب سفر هیات‌های اروپایی و اخبار مربوط به انعقاد قرارداد با شرکت‌های خودروسازی اروپایی افتاد و همسو با سایر گروه‌ها رو به افول نهاد. گروه بانکی و در صدر آن نماد وبصادر نیز امروز از اقبال لازم برخوردار نبود و بعد از چند روز حرکات مثبت همچون گروه خودرویی نتوانست روند مثبت خود را حفظ کند.

نماد فملی هم‌چنان بیرق قرمز رنگ را در دست داشت و بیش ترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشت، به دنبال آن، شپدیس، حکشتی، فارس، همراه، وبصادر، و خودرو بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند که تنها نماد همراه تاثیر مثبت بر شاخص داشت.

رتبه‌های اول تا سوم نمادها امروز عبارت بودند از:

برترین‌های گروه صنعت: فنی مهندسی، خودرو، و محصولات فلزی،

پربیننده‌ترین نمادها: وبصادر، خپارس، و خودرو،

بیشترین افزایش قیمت: فاذر، کبافق و خاذین،

بیشترین کاهش قیمت: غگل، کرازی ،و چافست،

برترین تقاضا: غمهرا، ما،  و پاکشوما،

برترین عرضه: فخاس، شبهرن، و وخارزمح،

بیشترین ارزش معامله: رمپنا، فاذر و بترانس،

بیشترین حجم معامله: رمپنا، وبصادر، و فاذر،

بیشترین افزایش ارزش بازار: همراه، وکار، و وترانس، و

بیشترین کاهش ارزش بازار: غاذر، قصفها، و وملی.

//بازده//

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی