کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار سهام؛ شنبه ۱۳تیر۱۳۹۴/ اوج‌گیری شاخص‌ها بر مدار توافق نسبی هسته‌ای

بازده: امروز شاخص نقدی کل بازار سرمایه با ۹۹۹ واحد افزایش به نقطه‌ی ۶۵۸۶۰.۸ واحد رسید.

به گزارش بازده، امروز شاخص نقدی کل با ۹۹۹ واحد افزایش به نقطه‌ی ۶۵۸۶۰.۸ واحد رسید. حجم معاملات امروز نسبت به روز کاری گذشته افزایش تقریبا قابل ملاحظه‌ای داشت که البته بخشی از آن نتیجه دست به‌دست شدن اوراق بهادار بین کدهای حقوقی‌ها بود.

امروز۱۲۹۸۱۱ تراکنش معامله به ارزش ۲۸۶۳ میلیارد ریال و جابه‌جایی ۱۳۶۱ میلیون برگ اوراق بهادار انجام شد.
بازار اول با ۸۲۷.۷۸ واحد افزایش به نقطه‌ی ۴۷۵۳۱.۶ واحد و بازار دوم با ۱۳۹۵.۹۹ واحد افزایش به نقطه‌ی ۱۳۵۸۲۰ واحد رسیدند. نماد حکشتی، وبملت، و وشبندر سه نماد اول امروز در بین نمادهایی که بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص داشتند، بودند. نماد فملی نیز بعد از چند روز رکورددار بودن تاثیر منفی بر شاخص امروز با فاصله‌ی کمی از شبندر چهارمین نمادی بود که تاثیر مثبت بر شاخص گذاشت.

bourse2.jpg

سه گروه برتر صنعت را گروه بانک‌ها، خودرو و سرمایه‌گذاری‌ها تشکیل دادند، پرچمدار بیشترین افزایش و کاهش قیمت به ترتیب نمادهای خمهر و سبهان بودند.
سه نماد اول دارای برترین تقاضا نماد ورنا، خودرو و خساپا بودند و در نقطه‌ی مقابل برترین عرضه را نمادهای فنوال، غگحل و سقاین داشتند.
فرابورس امروز با انجام ۲۶۶۶۴ تراکنش معامله با حجم جابه‌جایی ۲۶۲ میلیون برگ اوراق بهادار به ارزش ریالی ۱۰۸۲ میلیارد ریال روز سبزی را پشت سر گذاشت به طوری که شاخص کل این بازار با گامی بلند و با ۲۰.۴ واحد افزایش خود را به نقطه ی ۷۵۶.۶ واحد رساند.
همه‌ی این تغییرات نتیجه‌ی امیدواری به پایان خوش مذاکرات هسته‌ای و صدور متن توافق نهایی صورت پذیرفته است. توافقی که به نظر بعضی از اقتصاددانان باعث حداقل ۱۰ درصد رشد بازار می‌شود. خروج حقوقی‌ها ازصف‌های فروش و تشکیل صف‌های خرید توسط ایشان شاید نشان از شروع حرکت مثبت و پایدار بازار باشد اما هنوز بیم‌ها به امیدها تبدیل نشده‌اند.

سایت کسب و کار بازده

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۵ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی