کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار: همچنان نزولی

شاخص کل نقدی بورس امروز هم نای بلندشدن نداشت و با ۵۳۶.۰۲ واحد کاهش به نقطه‌ی ۶۶۴۴۱.۴۰ افتاد.

sarmaye.jpg

به گزارش بازده، امروز شاخص کل نقدی با ۵۳۶.۰۲ واحد کاهش به نقطه‌ی ۶۶۴۴۱.۴۰ افتاد، شاخص بازار اول نیز پس از ۵۰۱.۵۹ واحد افت در نقطه‌ی ۴۷۶۴۴.۵ واحد نشست کرد، و همچنین شاخص بازار دوم با ۴۱۹.۴ واحد کاهش به نقطه‌ی ۱۳۸۹۱۴.۶واحد عقب نشست.

امروز ۳۵۳۱۷ تراکنش  با کد به‌ کدشدن ۴۹۰۲۷۳ هزار سهم به ارزش ریالی ۱۰۹۹میلیارد ریال انجام شد.

نماد وتجارت با ۱۳۲.۹۳ واحد کاهش و با اختلاف زیاد نسبت به نماد بعد از خود بیشترین تاثیر  منفی را بر شاخص گذاشت. پس از آن نماد رمپنا، وکادر، وبصادر، اخابر، خساپا، و شخارک بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشتند.

 

برترین گروه‌های صنعت را گروه خودرو، بانک‌ها، شیمیایی، نمواد دارویی، سرمایه‌گذاری‌ها، سایر مالی، و حمل‌ونقل تشکیل دادند.

سه نماد دارای بیشترین افزایش قیمت به ترتیب فپنتا، بهشاب و بکاب بودند و بیشترین کاهش قیمت را به ترتیب وساخت، وتجارت، و کفپارس داشتند.

سه نماد دارای برترین تقاضا به ترتیب غمهرا، شتهران، و وسینا بودند و این مقام ها در جدول بیشترین عرضه به ترتیب از آن شفارا، شاراک وخکار بود.

سه نماد دارای بیشترین ارزش معامله به ترتیب صکاوه ۷۰۶، وبصادر، و شاملا ۲ بودند و سه نماد دارای برترین حجم معامله نیز وبصادر، خپارس، و ستران ۲ بودند.

جایگاه اول تا سوم بیشترین افزایش ارزش بازار به ترتیب از آن وپخش، دالبر، و رکیش بود و بیشترین کاهش ارزش بازار را به ترتیب شتهران، وایران و پلاسک داشتند.

امروز در بازار فرابورس معاملاتی با ارزش ۱۱۶۳میلیارد ریال انجام پذیرفت، ۱۴۰۴۴ تراکنش  انجام شد که به موجب آن ها ۸۴.۶ میلیون سهم کد به‌ کد شد. ماحصل کار و فعالیت بازار فرابورس هیچ چیز برای شاخص این بازار به ارمغان نداشت جز ۵.۲ واحد کاهش و افت شاخص به نقطه‌ی ۷۸۲.۲ واحد.

بورس همچنان سردرگم و ظاهرا بدون برنامه‌ریزی موثر برای حال و آینده در حال ریزش است. افت چند هزار واحدی تنها پس از گذشت چند روز از اتمام مذاکرات هسته‌ای و نهایی شدن توافق بهت فعالان بازار را در پی داشته است، حقیقی‌ها همچنان اقدام به تشکیل صف‌های فروش و خریدهای لحظه‌ای می‌کنند. به ظاهر ابتکار بازی در فضای بورس هم‌چنان با حرکات حقوقی‌هاست.

احمد میوه‌فروشان

//بازده//

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۱۳ نفر)

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی