کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار: سبز مصنوعی شاخص کل

به گزارش بازده در روزهایی که امید و اعتماد از بورس بیرون رفته اند شاخص را با سبز مصنوعی رنگی می کنند.

sarmaye-bazar.jpg

مروز شاخص کل با ۲۹ واحد افزایش به نقطه‌ی ۶۵۲۱۸ رسید، شاخص کل هم وزن نیز با ۷ واحد کاهش به نقطه‌ی ۹۹۸۵واحد افول کرد، شاخص قیمت هم وزن نیز ۶ واحد کاهش داشت و در پایان معاملات در نقطه‌ی ۸۵۴۰ ایستاد. برای شاخص بازارهای اول و دوم به ترتیب ۵۱ واحد کاهش و ۴۵۶ واحد افزایش ثبت شد. این دو شاخص نیز به ترتیب در نقاط ۴۶۲۱۷و ۱۳۹۴۸۷ از حرکت باز ایستادند.

امروز ۲۶۴۳۱ تراکنش انجام شد در این معاملات ۴۴۹ میلیون اوراق بهادار به ارزش ۱۱۸۷میلیارد ریال کد به‌ کدشد.

شاخص فرابورس نیز بعد از انجام ۱۱۰۷۷ تراکنش معامله به ارزش ۱۷۷۳میلیارد ریال و جابه‌جایی ۹۰ میلیون برگ اوراق بهادار با ۵.۵ واحد کاهش در نقطه‌ی ۷۴۹.۷ واحد از حرکت باز ایستاد.

امروز نیز هم‌چون روزهای گذشته معاملات حقوقی‌ها، و اغلب بلوکی و کد به کدی آنها، به کمک شاخص کل آمد. در حالی که تا دقایق پایانی باتوجه به روند معاملات می‌رفت که بازار سقوط دیگری را  تجربه کند ولی با کمک حقوقی‌ها از نقطه‌ی ۶۵۱۵۹.۴ واحد خود را به نقطه‌ی ۶۵۲۱۹.۵ واحد رساند و در نهایت با سبزی مصنوعی به کار خود پایان داد.

در مجموع ۵ روز کاری هفته‌ی منتهی به ۲۸ مرداد ارزش کل معاملات بازار اوراق بهادار بالغ بر۵۱۹۹ میلیارد ریال شد ۲۴۱۲میلیون سهم و حق تقدم معامله شد، ۱۴۰۸۷۳تراکنش معامله ثبت شد و ۴۱۸۰۱ نفراقدام به خرید نمودند.

شاخص کل در این هفته در مجموع ۴۸۵ واحد کاهش داشت. برای بازارهای اول و دوم نیز به ترتیب ۴۸۴و ۲۶۵ واحد کاهش به ثبت رسید.

در هفته‌ای که گذشت ۹۸۸۶۷۷برگ اوراق مشارکت به ارزش ۹۹۶۴۱۹۸ میلیارد ریال معامله شد. معاملات اوراق مشارکت نسبت به هفته‌ی قبل به لحاظ ارزش ۲۴۸.۹درصد و به لحاظ حجم ۲۴۶.۲درصد افزایش داشت.

در کل هفته ی بی‌رونق دیگری برای بورس به ثبت رسید. سایه‌ی ابهام و عدم‌ اعتماد بر بازار همچنان مستولی است. به نحوی که صاحب‌نظران و کارشناسان نیز در اظهارنظرهای خود جانب احتیاط را رعایت و همگان را به تامل در انجام معاملات چه خرید و چه فروش دعوت می‌کنند، بهترین پیشنهاد برای فعالان بالفعل و بالقوه کماکان و پیوسته صبر در انجام معاملات و نگاه بلند مدت به بازار اوراق بهادار است. در این بین حقوقی‌ها هم‌چنان سعی بر سبز نگه داشتن شاخص و جلوگیری از ایجاد ترک در شیشه‌ی تالار حافظ دارند.

احمد میوه فروشان

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی