کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار: سبز رنگ‌پریده‌ی شاخص

بازده: امروز شاخص کل بازار سرمایه با ۴۸.۱ واحد افزایش با سبز رنگ پریده خود را به سینه خیز تا نقطه‌ی ۶۶۴۸۹.۵ واحد بالاکشاند.

به گزارش بازده، امروز شاخص کل با ۴۸.۱ واحد افزایش خود را به نقطه‌ی ۶۶۴۸۹.۵ واحد رساند. ضمن این که ۳۵۹۵۱ تراکنش  با جابه‌جایی ۴۸۵.۷ میلیون اوراق بهادار به ارزش ریالی ۱۰۹۲.۸ میلیارد ریال انجام شد.

sarmaye.jpg

شاخص بازار اول با ۳.۱۹ واحد کاهش به نقطه‌ی ۴۷۶۴۱.۳ واحد عقب رفت و شاخص بازار دوم با ۳۲۶.۸۶ واحد افزایش به نقطه‌ی ۱۳۹۲۴۰.۹ جلو رفت.

شاخص فرابورس امروز نیز ۳.۶ کاهش روز قرمز دیگری را پشت سر گذاشت و به نقطه‌ی ۷۷۸.۶ واحد نشست کرد. ۱۲۲۴۰ تراکنش  به ارزش ۸۴۵.۵ میلیارد ریال و  جابه‌جایی ۳۳۳.۸ میلیون  اوراق بهادار در این بازار انجام شد.

نمادهای پربیننده‌ی امروز نماد خپارس، خودرو، وبصادر، تاپیکو، خبهمن، حکشتی، و مبین بودند.

نماد حکشتی با ۲۷.۸ واحد افزایش و نماد شاراک با ۲۱.۲۵ واحد کاهش به ترتیب بیشترین تاثیر مثبت و منفی را بر شاخص داشتند.

سه گروه برتر صنعت را گروه خودرو، شیمیایی و بانک‌ها تشکیل دادند. رتبه‌های اول تا سوم بیشترین افزایش قیمت از آن نماد نبروج، کطبس و فپنتا بود و نماد سشرق، ساراب و شاراک رتبه اول تا سوم بیشترین کاهش قیمت را داشتند.

رکورددار برترین تقاضا به ترتیب همراه، غمهرا، و پاکشو بودند و برترین عرضه نیز متعلق به  فایرا، دانا، و خکار بود.

نماد مبین ۲ پرچمدار بیشترین ارزش و بیشترین حجم معامله بود. نماد دوم بیشترین ارزش بترانس ۲ و نماد دوم بیشترین حجم وبصادر بود و  خپارس رتبه ی سوم بیشترین ارزش و بیشترین حجم معامله را داشت.

سه نماد حکشتی، وتجارت، و وبصادر بیشترین افزیش ارزش بازار را ثبت کردند و سه نماد تکشا، کپشیر، و ولیز بیشترین کاهش ارزش بازار را امروز از آن خود کردند.

تالار حافظ این روزها با کاهش شدید تعداد تراکنش و حجم معاملات مواجه است. امری که در پی افول پس از مذاکرات اتفاق افتاده است. تردید و ابهام هنوز در بازار سرمایه خودنمایی می‌کند. اندک افزایش و سبزی شاخص‌ها در رکود معاملات آنچنان که باید امیدوار‌کننده نیست.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی