کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار؛ فراز و فرود شاخص نقدی در بازاری خسته

شاخص کل بازار اوراق بهادار  امروز بی رمق و خمود با ۴۹.۰۲ واحد افزایش به کار خود پایان داد.

sarmaye.jpg

امروز روند فعالیت بازار به گونه‌ای پیش رفت که شاخص نقدی در ساعات اولیه تا نقطه‌ی ۶۷۰۱۳ واحد اوج گرفت اما در ادامه ضرب آهنگ بازار تغییر کرد و دوباره رو به افول نهاد و در نهایت با ۴۹.۰۲ واحد افزایش به کار خود پایان داد.

امروز ۵۷۲.۸ میلیون اوراق بهادار در ۴۵۷۵۳ تراکنش به ارزش ۱۰۶۵ میلیارد ریال کد به‌ کد گردید و شاخص کل را با ۴۹.۰۲ واحد افزایش به نقطه‌ی ۶۶۸۲۹.۷ واحد رساند. شاخص بازار اول نیز با ۲۹.۵۲واحد افزایش به نقطه‌ی ۴۷۸۷۲.۵ واحد بالا رفت. بازار دوم نیز امروز با ۱۳۶.۸۱ واحد افزایش حرکت لاک پشتی و مثبت خود را ادامه داد و در نقطه‌ی ۱۴۰۰۲۷.۸ واحد اتراق کرد.

شاخص فرابورس با ۲.۹ واحد کاهش به نقطه ی ۷۸۱.۵ واحد عقب نشست، در این بازار ۱۳۲۳۳تراکنش انجام شد و تعداد۱۶۸.۰۲ میلیون اوراق بهادار به ارزش ریالی ۱۳۹۴.۹ میلیارد ریال جابه‌جا شد.

همچون روز کاری گذشته نماد فملی از اقبال لازم برخورداد نبود و همچنان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص گذاشت. دو نماد شپدیس، و مبین نیز امروز جزو نمادهایی بودند که بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص داشتند، امروز نماد حکشتی، رمپنا، وبصادر، و پارسان بیشترین تاثیر مثبت را بر شاخص گذاشتند.

سه نماد اول پربیننده‌ی امروز  وبصادر، خپارس، و خودرو بودند. سه گروه برتر صنعت را خودرو، دستگاه‌های برقی، و بانک‌ها ثبت کردند.

سه نماد رکورددار بیشترین افزایش قیمت قنقش، رتکو، و دزهراوی بودند، و بیشترین کاهش قیمت را خکار، فایرا و فملی داشتند.

برترین تقاضا از آن غمهرا، پاکشو، و بترانس بود و برترین عرضه را نیز فخاس، فملی و فایرا داشتند. بیشترین ارزش و حجم معامله به نام خاور ثبت شد.

سه نماد برتر دارای بیشترین افزایش ارزش بازار حکشتی، رمپنا، و وبصادر و سه نماد دارای بیشترین کاهش ارزش بازار نیز نماد وآذر، قصفها، و کخاک بودند.

امروز با پیام مدیریت بازار، نمادهای شرکت‌های بهنوش ایران، شیشه و گاز، ‌کنترل خردگی تکین کو، حق تقدم شرکت نوسازی و ساختمان تهران، ‌حق تقدم بیمه ی ملت، حق تقدم صنایع کاغذ‌سازی کاوه، شرکت فرآورده‌های غذایی و قند چهارمحال، بیمه کارآفرین، توسعه و عمران استان کرمان، و پتروشیمی امیرکبیر از سوی ناظر بازار سهام به چرخه‌ی معاملات بازگشتند و نماد شرکت‌های فارسیت درود، و ‌سرمایه‌گذاری چشم‌انداز توسعه ی شمال متوقف شدند.

بازار اوراق بهادار این روزها بی‌رمق و با خستگی مفرط پس از برگزاری مجامع نه چندان جذاب و امیدوار‌کننده به کار خود ادامه می‌دهد. روندی که پیش‌بینی می‌شود تا چند ماه آینده ادامه یابد، بازار اوراق بهادار هنوز به چشم انداز جذاب دوران رونق برای تقلای بیش از پیش سرمایه‌گذاران بالفعل و بالقوه را ندارد.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
نفت کوره در رینگ داخلی بازار فیزیکی بورس انرژی عرضه می‌شود
گزارش بازار سهام؛ یکشنبه ۴ مرداد ۱۳۹۴/ روز بازگشایی نمادها
شوک منفی شاخص‌ها
قیمت روز خودرو از کارخانه تا بازار
رشد۸۲۵ واحدي شاخص بورس؛ اولين نشانه‌هاي اجراي برجام هويدا شد
۳ آذر ۱۳۹۴/ قیمت روز خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار
۴ آذر ۱۳۹۴/ قیمت خودروهای داخلی از کارخانه تا بازار
فرود اضطراری هواپیمای مسافری در مهرآباد
بازار دلهره‌آور مسکن در تهران
شاخص سرخ بورس
بخش بندی بازار
شاخص کلیدی عملکرد

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی