کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

گزارش بازار: بورس سراسر بی‌انگیزه

بازده: امروز روند کلی بازار سرمایه به گونه‌ای پیش رفت که هم سرمایه گذاران و هم شاخص کل بی انگیزه بودند.

به گزارش بازده، تالار شیشه‌ای حافظ همچون روزهای گذشته امروز نیز بی‌انگیزگی سرمایه گذاران بی انگیزه بود. معاملات اندک، کد به کدی‌های به ظاهر حساب شده و خواب شاخص‌ها، نمای عمومی بازار در فضای پسامجامع شرکت‌ها است. این روزها دهان سرمایه‌گذاران آن‌چنان که باید با حلوای بورس شیرین نمی‌شود، رگ‌های خشکیده‌ی بورس که منتظر توافق هسته‌ای بود هم‌چنان خشکیده و بی‌رمق باقی مانده است، تبلیغات گسترده پیرامون سرمایه‌گذاری در بورس هم در حوزه‌ی داخلی و هم خارجی تاثیر آن‌چنانی نداشته و به مقصود نرسیده است، فنر بورس از ضامن در رفته ولی حالت جمع‌شوندگی آن نهادینه شده و به همان حال باقی مانده است. به جز عده‌ی قلیلی از فعالان همیشگی بازار که در شرایط کنونی اقدام به خرید و فروش سهم، گهگاه بر اساس بررسی و تحلیل علمی و گهگاه به صورت غریزی و موج‌سواری بر امواج بورس، می‌کنند سایر سرمایه‌گذاران و اغلب حقیقی زیان‌های سنگینی را متحمل شده‌اند. همان سرمایه‌گذارانی که تا اوایل مرداد انتظار رشد حداقل ۲۰ درصدی را از فضای فرا مذاکرات هسته‌ای داشتند.

امروز در پی معاملات انجام شده در بازار اوراق بهادار نقطه‌ی ۶۶۴۹۲.۱ واحدی نقطه‌ی اوج و نقطه‌ی ۶۶۴۴۴.۲ واحد به عنوان کم ترین نقطه‌ی حضور شاخص کل به ثبت رسید.

روند کلی بازار به گونه‌ای پیش رفت که شاخص کل بی انگیزه و خسته با ۵.۳۲ واحد رشد به نقطه‌ی ۶۶۴۵۱ واحد رسید. شاخص قیمت نیز امروز ۲.۰۹ واحد افزایش داشت و به نقطه‌ی ۲۶۴۲۵.۱ واحد رسید.

شاخص بازار اول نیز با رشد مختصر همراه بود و با ۱۹.۸۱واحد رشد به نقطه‌ی ۴۷۴۰۴.۸ بالا رفت. بازار دوم با ۸۳.۳۱ واحد به نقطه‌ی ۱۴۰۴۰۱.۷ واحد پایین رفت.

بازار فرابورس نیز اندکی رشد داشت و شاخص این بازار با ۱.۷ واحد تا نقطه‌ی ۷۷۷.۵ واحد بالا رفت.

امروز عدد ۳۰۷۰۴ برای دفعات معاملات انجام شده ثبت شد. ۳۵۶.۸۵۶ میلیون برگ اوراق بهادار به ارزش ۸۷۷.۳۲۴ میلیارد ریال در این تعداد معامله بین کدهای مختلف جابه‌جا شد.

در بازار فرابورس نیز ۱۳۵۲۲ تراکنش  با حجم جابه‌جایی ۶۶.۸ میلیون اوراق بهادار به ارزش۸۴۰ میلیارد ریال انجام شد.

بورس اوراق بهادار با خستگی مفرط ولی با اشتیاق و خوشحال از تعطیلی آخر هفته به یک هفته ی بی انگیزه پایان داد.

سایت کسب و کار بازده

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی