کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کنگره امریکا جزئیات اموال توقیف شده ایران در این کشور را منتشر کرد

با به پایان رسیدن مذاکرات هسته‌ای موضوع آزادسازی دارایی‌های بلوکه شده ایران در خارج از کشور به بحث داغ این روزها تبدیل شده است.

United-States-Congress.png

به گزارش بازده، در این میان اعداد و ارقام مختلفی از سوی منابع مختلف درباره میزان دارایی‌های ایران در امریکا مطرح می‌شود. بر اساس گزارشی که سرویس تحقیقات کنگره امریکا منتشر کرده است برخی از تحریم‌های امریکا علیه ایران در زمان تسخیر لانه جاسوسی در سال‌های ۱۹۷۹ تا ۱۹۸۱ در قالب دستورات اجرایی دولت جیمی کارتر رییس‌جمهوری وقت امریکا، باعث مسدود شدن دارایی‌های ایران در امریکا شدند. بخشی از این دارایی‌ها پس از حل و فصل موضوع در سال ۱۹۸۱ تحت توافقنامه الجزایر و در قالب دستورات بعدی آزاد شدند. اما بخش دیگر نظیر یک سری از قراردادهای بین شاه مخلوع با امریکایی‌ها که پول آنها را پرداخت شده و به سرانجام نرسیده بود، به ایران پس داده نشدند. از جمله این موارد قرارداد نظامی ۴۰۰ میلیون دلاری است که پول آن پرداخت شده بود ولی وزارت دفاع امریکا پس از انقلاب تجهیزات مورد نظر را به کشور دیگری دوباره فروخت و پول آن را در حسابی ذخیره کرده است.

همچنین اموال دیپلماتیک ایران در امریکا نظیر ساختمان سفارت و ۱۰ ملک دیگر به همراه حساب‌های بانکی در ایالت‌های مختلف توسط دولت امریکا توقیف و اجاره داده شدند. املاکی که قیمت‌شان با احتساب مبلغ اجاره سال‌های گذشته ۵۰ میلیون دلار برآورد شده است. همچنین بر اساس گزارشی که در سال ۲۰۱۳ منتشر شد، در فوریه سال ۲۰۱۰ حدود یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون دلار از دارایی‌های ایران در امریکا مسدود شده است. دیگر اختلافات مالی بین ایران و امریکا مربوط به شلیک ناو امریکایی وینسنت به هواپیمای مسافربری ایران در سوم ژوئیه ۱۹۸۸ است. امریکا در پی این فاجعه در مجموع ۶۱ میلیون و ۸۰۰ هزار دلار خسارت بابت ۲۴۸ قربانی (۳۰۰ هزار دلار بابت هر قربانی سرپرست خانواده و ۱۵۰ هزار دلار بابت قربانیان غیرسرپرست) پرداخت کرد، اما هیچگاه پول خود هواپیما را پرداخت نکرد.

همچنین در اواخر سال ۲۰۰۹ یک دادگاه امریکایی در جنوب نیویورک اموال شرکت آسا را که متعلق به بانک ملی ایران است، توقیف کرد. این موارد تمام اموالی است که سرویس تحقیقات کنگره امریکا به عنوان دارایی‌های مسدود شده ایران در این کشور از آنها نام برده است.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط
با این ۱۰ کار یک لبخند زیبا و گیرا داشته باشید
اخراج محترمانه بداخلاق‌ها از ایران؛ حذف پژو از بازار خودرو
۵ دانستنی از ایران برای توریست ها که بسیار جالب است
وزیر دفاع سابق آمریکا: آمریکا باید از صمیم قلب پذیرای توافق هسته‌ای با ایران باشد
رهبر اکثریت سنا: سه شنبه مجددا برای رد توافق ايران راي گيري خواهیم کرد / رهبر اقلیت: رای گیری دوباره...
اوباما قانون‌شکن است/سرنوشت توافق ایران را به دادگاه واگذار کنیم
 خبرگزاری فرانسه: پس از توافق هسته‌ای، ایران به صحنه‌ی بین‌المللی بازگشته است
زمان دقیق لغو تحریم‌های نفتی ایران مشخص شد
پروژه اتصال راه آهن آذربایجان به ایران آغاز شد
آزمایشات موشکی ایران برخلاف قوانین جهانی نیست
همکاری اقتصادی خوب ایران و سوییس
فروش ۸۰ فروند هواپیمای بوئینگ به ایران

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی