کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کنگره‌ی امریکا لغو تحریم ایران را به پرداخت غرامت به قربانیان تروریسم مشروط کرد/ اوباما: وتو می‌کنم

با وجود احتمال وتوی رییس‌جمهوری امریکا و نیز هشدار کاخ سفید، مجلس نمایندگان امریکا طرحی را تصویب کرد که برطبق آن ایران باید پیش از اجرای توافق هسته‌ای و لغو تحریم‌ها غرامت‌های تعیین‌شده در حکم دادگاه‌های فدرال امریکا را به قربانیان اعمال تروریستی حمایت شده به‌وسیله‌ی ایران پرداخت کند.

congress.jpg

به‌گزارش بازده به نقل از خبرگزاری آنا، شبکه خبری “بی‌بی‌سی” گزارش کرد: پیشتر «پاتریک میهان» نماینده جمهوری‌خواه مجلس نمایندگان امریکا و پیشنهادکننده این طرح گفته بود پرسش اساسی آن است که آیا باید تحریم‌ها پیش از آنکه تهران غرامت قربانیان تروریسم خود را پرداخت کند، لغو شوند با خیر؟

بر اساس این گزارش، وی افزود: وقتی صحبت از تروریسم می‌کنیم، درباره ترورها با حمایت ایران صحبت می‌کنیم. بمب‌گذاری و حملات در بازه‌های مختلف زمانی، از پاریس تا اورشلیم، از نیویورک تا بیروت و شرق افریقا، و تا بوئنس آیرس. طبعا تهران تا وقتی غرامت قربانیان تروریسم را پرداخت نکرده است، نباید حتی یک سنت هم دریافت کند.

در مقابل، «الیوت انگل» نماینده ارشد دموکرات در مجلس نمایندگان امریکا (مخالف توافق هسته‌ای با ایران)، در موضع مخالف با این طرح استدلال کرد که غرامت حدود ۴۳ میلیارد دلار است، ولی ایران فقط به ۲۰ میلیارد دلار دارایی مسدود‌شده خود در امریکا دسترسی دارد و مابقی در بانک‌های اروپایی است.

سناتور «کرک» در بیانیه‌ای در این‌باره گفت: لغو تحریم‌ها پیش از پرداخت غرامت‌های مربوط به تروریسم، ایران و دیگر حامیان تروریسم را تشویق به ادامه حمله به امریکایی‌ها می‌کند.

دولت و همچنین قانونگذاران دموکرات امریکا به‌طور مکرر گفته‌اند که توافق جامع هسته‌ای قدرت‌های جهانی با ایران، تنها بر محدود کردن برنامه هسته‌ای تهران تمرکز دارد.

در همین حال، «تد کروز» سناتور جمهوری‌خواه (مخالفت توافق هسته‌ای با ایران)، می‌خواهد وزارت امور خارجه امریکا سپاه پاسداران ایران را در فهرست سازمان‌های تروریستی قرار دهد. وی طرحی را در این‌باره به کنگره پیشنهاد کرده است که «جان کری» وزیر امورخارجه و «جیمز کلاپر» مدیر اطلاعات ملی امریکا را ملزم به تسلیم گزارشی به کنگره می‌کند.

کاخ سفید: «اوباما» وتو می‌کند

این اقدام با واکنش سریع کاخ‌سفید مواجه شد، زیرا پیش از رأی‌گیری مجلس کاخ سفید با صدور بیانیه‌ای به نمایندگان هشدار داده بود که «اوباما» هر لایحه‌ای را که مانع اجرای موفقیت‌آمیز برجام شود وتو خواهد کرد.

در بیانیه کاخ سفید آمده است: این طرح کنگره، امنیت و منافع ملی امریکا را تضعیف می‌کند و بنابراین رییس‌جمهوری در صورتی‌که این طرح در کنگره تصویب شود، آن را وتو خواهد کرد.

سایت کسب و کار بازده

مطالب مرتبط
دلار ارزان شد
وزیر دفاع سابق آمریکا: آمریکا باید از صمیم قلب پذیرای توافق هسته‌ای با ایران باشد
دولت اوباما اجرای توافق با ایران را شروع کرد
موافقت دادگاه عالی امریکا با فرجام‌خواهی بانک مرکزی ایران
خوش‌آمدگویی بانک‌های ایرانی به مسترکارت و ویزا کارت
چین و امریکا به همکاری خود در اجرای "برجام" تاکید کردند
ظریف و کری درباره‌ی نحوه لغو تحریم‌ها گفت‌وگو کردند
ایران بالاترین ظرفیت اقتصادی و نظامی را در خاورمیانه دارد
نگرانی آمریکا از سرمایه گذاری هند درایران
۲۱ حقیقت از زندگی ثروتمندترین زن کارآفرین آمریکا
۱۱ کشور با بالاترین آمار افسردگی در جهان
کدام رییس جمهورها بزرگترین جنگ های آمریکا را رهبری کردند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی