کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

۱۰ کم استرس ترین شهر جهان در ۲۰۱۷

استرس و اضطراب همواره به عنوان عوامل کلیدی که سلامت روانی و بهداشت روحی روانی افراد جامعه را تحت تاثیر قرار می دهند شناخته می شوند. در این نوشتار با ما همراه باشید تا فهرست ۱۰ کم استرس ترین شهر جهان در ۲۰۱۷ را بدانید.

۱۰ کم استرس ترین شهر جهان در ۲۰۱۷

سایت زیپ جت موارد مختلفی را در شهرهای هر کشور بررسی می‌کند و با امتیازاتی که به آنها می‌دهد میزان استرس آن شهر را مشخص می‌کند. این موارد شامل جمعیت، درآمد، قدرت خرید، قرض، امنیت، بیکاری، فضای سبز شهر، ترافیک، وسایل نقلیه عمومی، برابری جنسیتی و قومیتی، میزان آلودگی صوتی و آلودگی هوا و آلودگی از لحاظ نور ( همانند کم نور بودن فضای شهری )، همچنین مدت زمان روشن بودن هوا، سلامت جسمی و سلامت روحی می‌شود. در ادامه چند بهترین شهر جهان و کم استرس ترین شهر جهان در ۲۰۱۷ را بشناسید.

۱. اشتوتگارت (Stuttgart) – آلمان

۱۰ کم استرس ترین شهر جهان در ۲۰۱۷

شهر اشتوتگارت در آلمان در صدر این فهرست قرار دارد و کم استرس ترین شهر جهان شناخته شده است. مردمی که در این شهر زندگی می‌کنند کمترین استرس را در زندگی روزانه خود دارند. این شهر بیشترین امتیاز خود را در میزان فضای سبز، قدرت خرید خانواده‌ها و برابری جنسیتی کسب کرده است. هرچند کم استرس‌ترین شهر جهان همچنان از لحاظ آلودگی صوتی و میزان روشنایی در بالاترین حد قرار ندارد و شاید بتوان این دو را تنها موارد استرس زا در این شهر دانست.

مطلب مرتبط: ۱۰ سالم ترین کشور جهان در ۲۰۱۷

۲. لوگزامبورگ (Luxembourg) – لوگزامبورگ

کم استرس ترین شهرهای جهان

لواگزامبورک شهری کوچک است در کشوری کوچک که در میان ثروتمندترین کشورهای جهان نیز قرار گرفته است. کم بودن جمعیت، فضای سبز بسیار، امنیت اجتماعی و سلامت روانی از جمله مواردی است که مردمان این شهر نگرانی درباره آنها ندارند. اما شاید بتوان گفت چیزی که آنها را ناراحت می‌کند مدت زمان کم روشن بودن هوا و میزان آلودگی صوتی است. اما با تمام این احوال همچنان در صدر فهرست کم استرس ترین شهر جهان است.

مطلب مرتبط: ۳۰ بهترین شهر جهان برای زندگی جوانان زیر ۳۰ سال

۳. هانوفر (Hannover ) – آلمان

کم استرس ترین شهرهای جهان

هانوفر مرکز ایالت فدرال نیدرزاکسن است و یکی از مراکز مهم در شمال آلمان به شمار می‌رود. به گفته این سایت، هانوفر نیز از جمله شهرهاییست که در آن فضای سبز نقش مهمی دارد، آلودگی صوتی کم است، قدرت خرید خانواده‌ها بالاست و در نتیجه مردم آن ریلکس تر بوده و از سلامت روان بیشتری برخوردارند. اما چیزی که در این شهر امتیاز کمتری گرفته است میزان روشنایی در طول روز و در کل میزان روشنایی شهر است.

۴. برن ( Bern ) – سوییس

کم استرس ترین شهرهای جهان

برن پایتخت کشور سوییس و چهارمین شهر پرجمعیت آن است. این شهر همواره در فهرست برترین شهرهای جهان از نظر کیفیت زندگی قرار گرفته است. برن از جمله شهرهاییست که فضای سبز و طبیعت زیبایی دارد، در این شهر برابر جنسیتی و قومیتی از اهمیت بالایی برخوردار است و مردم رضایت کافی از ترافیک شهری و حمل‌ونقل عمومی شهر دارند. با اینحال به نظر می‌رسد چیزی که به مردم این شهر استرس وارد می‌کند آلودگی صوتی و کمبود نور در شهر است.

۵. مونیخ ( Munich ) – آلمان

کم استرس ترین شهرهای جهان

مونیخ سومین شهر بزرگ آلمان پس از برلین و هامبورگ است و همچنین یکی از شهرهای ثروتمند آلمان به شمار می‌رود که جاذبه‌های دیدنی بسیاری نیز دارد. مراکز دیدنی جشن‌ها، امکانات و برنامه‌های فرهنگی موجب شد این شهر در رتبه چهارم بهترین شهرهای دنیا برای زندگی قرار بگیرد. اما مردمی که در چهارمین شهر مهم جهان زندگی می‌کنند از چه چیزهایی رضایت دارند؟

بر اساس آمارهای گرفته شده قدرت خرید مردم و برابری جنسیتی از جمله مواردیست که مردم شهر مونیخ از آن رضایت کامل دارند پس از آن سیستم حمل‌ونقل خوب و امنیت شغلی نیز استرس آنها را کاهش می‌دهد. اما از سوی دیگر کمبود نور و آلودگی صوتی موجب نارضایتی آنها شده است.

مطلب مرتبط: ۲۰ زیباترین کشور جهان که هوش از سرتان می برد

۶. بوردو ( Bordeaux) – فرانسه

کم استرس ترین شهرهای جهان

بوردو یک شهر بندری در جنوب غربی فرانسه است که کنار رودخانه گارون واقع شده است. بوردو ششمین شهر بزرگ فرانسه بعد از پاریس، مارسی، لیون، تولوس و لیل است. سیستم حمل‌ونقل مناسب و ترافیک کم هر دو موجب می‌شوند آلودگی‌های صوتی و آلودگی هوا نیز کم شود و مردم این شهر از این چهار مورد رضایت کافی داشته باشند.

علاوه بر اینها وجود فضای سبز نیز باعث خوشحالی مردم است. اما از سوی دیگر بوردو نیز همچون سایر شهرهای اروپایی مدت زمان کوتاهتری دارای نور طبیعی خورشید است که همین موجب شده تا نور فضای شهر در ساعاتی از روز از نظر ساکنان آن کم باشد. شاید برایتان جالب باشد بدانید مردم این شهر از امنیت شغلی کافی برخوردار نیستند.

۷. ادینبورگ (Edinburgh ) – اسکاتلند

کم استرس ترین شهرهای جهان

ادینبورگ پایتخت و دومین شهر بزرگ اسکاتلند است، اسکاتلندی که زیباترین کشور جهان در سال ۲۰۱۷ شناخته شده است. این شهر در سال ۲۰۰۹ به عنوان بهترین مکان برای زندگی انتخاب شد. ادینبورگ نیز دارای فضای سبز رضایتخبش، سیستم حمل‌ونقل عمومی خوب است. آلودگی هوا در این شهر کم است و در نتیجه مردم نیز از سلامت روانی بالایی برخوردار هستند.

اما در عین حال سلامت فیزیکی مردم این شهر در برابر سایر شهرهای این فهرست کم است، با وجود حمل‌ونقل عمومی خوب همچنان ترافیک در شهر وجود دارد و آلودگی صوتی نیز زیاد است.

۸. سیدنی (Sydney) – استرالیا

کم استرس ترین شهرهای جهان

سیدنی بزرگترین و قدیمی‌ترین شهر استرالیا است و به نوعی می‌توان آن را نماد این کشور نیز دانست. سیدنی در جنوب شرقی استرالیا قرار گرفته است و ساکنان آن از قومیت‌ها، نژادها و فرهنگ‌های مختلفی برخوردار هستند و این اصلا عجیب نیست که این شهر در دسته بندی برابری قومیتی و نژادی امتیاز خوبی کسب کند. قدرت خرید مردم این شهر بالاست و از امنیت اجتماعی بالایی نیز برخوردار هستند. اما آلودگی صوتی و ترافیک از جمله مواردیست که موجب نارضایتی شهروندان آن گشته است.

۹. گراتس ( Graz) – اتریش

کم استرس ترین شهرهای جهان

گراتس دومین شهر بزرگ در اتریش است که در سال ۲۰۰۳ عنوان پایتخت فرهنگی اروپا را به خود اختصاص داد. این شهر که شاید کمتر نام آن را شنیده باشید فضای آرامی دارد، مردم شهر بسیار آرام هستند و از سلامت روانی بالایی برخوردار هستند که شاید این را مدیون وجود امنیت اجتماعی بالا در این شهر باشند. با این حال خیلی در این شهر برابری جنسیتی و نژادی وجود ندارد و در کل شاید بتوان گفت مردم این شهر از همه چیز رضایت نسبی و نارضایتی نسبی دارند چرا که امتیاز بیشتر موارد نظیر امنیت شغلی، برابری و مدت زمان روشنایی روز و سلامتی جسمی نه خیلی بالاست نه خیلی پایین.

۱۰. هامبورگ ( Hamburg ) – آلمان

کم استرس ترین شهر جهان

هامبورگ دومین شهر بزرگ در آلمان و سومین بندر بزرگ در اروپا بعد از آنتورپ و روتردام است. هامبورگ از جمعیت نسبتا خوبی نسب به سایز شهر برخوردار است و به هیچ وجه شهر شلوغی نیست. اما در این شهر نیز همانند شهر گراتس اتریش همه چیز نسبی است. برابری جنسیتی، میزان درآمد و قدرت خرید از مواردیست که می‌توان گفت رضایت مردم را جلب کرده است.

سیستم حمل‌ونقل عمومی شهر نیز از امتیاز خوبی برخوردار است، متروی هامبورگ در سال ۱۹۱۲ تأسیس شده و هم اکنون دارای ۴ خط و ۹۱ ایستگاه می‌باشد. این مترو از قدیمی‌ترین متروهای جهان محسوب میشود. با وجود ترافیک شهری آلودگی هوا نسبتا کمتر از آلودگی صوتی است. در کل مردم این شهر از سلامت روحی بیشتری نسبت به سلامت جسمی برخوردار هستند.

اینطور که این فهرست کم استرس ترین شهر جهان مشخص می‌کند مردمان شهرهای اروپایی از آرامش روانی بیشتر و نگرانی کمتری برخوردار هستند. زیپجت در صدد است با نشان دادن این دسته بندی و امتیازات آن در شهرهای کم استرس کاری کند تا شهرهایی که از استرس بالایی برخوردار هستند نیز تغییراتی بر اساس میزان نارضایتی مردم انجام دهند چرا که میزان مشکلات روحی و روانی در جهان رو به افزایش است که بخش عظیمی از آن مربوط به استرس‌های زندگی روزمره افراد در شهری که سکونت می‌کنند است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

منبع: زیپ جت

۱۰ کم استرس ترین شهر جهان در ۲۰۱۷


 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی