کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

نامه سناتورها به وزیر خارجه آمریکا: کمک رسانی به زلزله زدگان ایران آسان شود

پنج سناتور دموکرات ایالات متحده در نامه ای به وزیر خارجه آمریکا از او خواسته اند شرایط کمک رسانی به زلزله زدگان ایران آسان شود. این نامه که به امضای سناتورها دایان فاینستاین، الیزابت وارن، برنی سندرز، ال فرانکن و توماس کارپر رسیده، از وزیر خارجه آمریکا خواسته که راه کمک به نهادهای غیردولتی در ایران را آسان کند.

نامه سناتورها به وزیر خارجه آمریکا: کمک رسانی به زلزله زدگان ایران آسان شود

در بخشی از این نامه آمده:‌ امروز این نامه را در حالی برای شما می‌نویسیم که زلزله در ایران بیش از ۵۰۰ کشته برجای گذاشته و به مرگ‌بارترین زلزله امسال تبدیل شده است. ما از شما می خواهیم که با آسان‌گیری بر محدودیت‌های وضع شده علیه ایران، اجازه بدهید کمک‌های مردمی سریع‌تر به دست آسیب دیدگان این زلزله برسد.

این نامه سناتورهای آمریکایی که تاریخ پنجشنبه روی آن است، در حالی منتشر شده که تنها دو روز بعد از زلزله مرگبار در غرب ایران، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده (اوفک) روز سه شنبه در بیانیه‌ای به برخی از راه‌هایی که آمریکایی‌ها می‌توانند کمک‌های انساندوستانه خود را به مردم ایران ارسال کنند و در عین حال مطابق با تحریم‌های آمریکا علیه با ایران باشد، اشاره کرد.

به گزارش وبسایت سفارت مجازی ایالات متحده، این بیانیه می‌گوید بر اساس جواز کلی E دفتر کنترل دارایی های خارجی وزارت خزانه داری ایالات متحده در سال ۲۰۱۳، سازمان‌های غیردولتی اجازه دارند خدماتی را در حمایت از فعالیت‌های امدادرسانی مرتبط با بلایای طبیعی، ارائه خدمات اهدایی در زمینه بهداشت و سلامتی، و توزیع اقلام اهدایی (ازقبیل خوراک، پوشاک، و دارو) به منظور کاهش رنج انسانی در ایران، به این کشور ارسال کنند.

بعلاوه، این جواز کلی انتقال پول تا حداکثر مبلغ ۵۰۰ هزار دلار در مدت ۱۲ ماه را در حمایت از این فعالیت‌ها، با برخی شرایط خاص، اجازه می‌دهد. همچنین اهدای خوراک، پوشاک، و دارو، زمانی که به قصد استفاده در کاهش رنج انسانی صورت بگیرند، از تحریم های بازرگانی بین ایالات متحده و ایران معاف هستند، به شرط آن که این کمک‌ها به دولت ایران یا هر فرد یا نهاد ایرانی نامبرده در فهرست اشخاص تحریم شده و بلوکه شده (SDN List) ارسال نشوند.

در نهایت، دفتر کنترل دارایی‌های خارجی به موسسات مالی آمریکایی اجازه می‌دهد تا با شرایطی خاص، ارسال وجوه نقدی شخصی و غیرتجاری به ایران را پردازش کنند، [وجوهی] که می‌توانند شامل ارسال شخصی مبالغی از ایالات متحده به ایران برای کمک به یک دوست یا یک عضو خانواده باشند.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

بیزینس اینسایدر

نامه سناتورها به وزیر خارجه آمریکا: کمک رسانی به زلزله زدگان ایران آسان شود


خبرخوان هفته

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی