کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

با کشوری تمام الکترونیک و بدون اسکناس آشنا شوید

هنوز هم خیلی‌ها مجبورند در بسیاری از کشورها پول نقد همراهشان داشته باشند. اما تا ۱۰ سال دیگر شاهد کشوری تمام الکترونیک و بدون اسکناس خواهیم بود. این کشور که اروپایی است نخستین کشور بدون پول نقد جهان خواهد بود.

728126_916.jpg

 

سوئد که اکنون پیشگام کمترین استفاده از پول نقد است تا ده سال دیگر نخستین کشور تمام الکترونیک و بدون پول نقد در دنیا خواهد شد.به گزارش بانک مرکزی سوئد از سال ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۴ میزان ارزش اسکناس و یا سکه در گردش از یازده میلیارد و سیصد میلیون یورو به هشت و نیم میلیارد یورو کاهش یافته است.

نیکلاس آرویدسون، استاد انستیتوی سلطنتی فناوری سوئد و مولف کتاب «گزارش پول نقد در سوئد» می‌گوید: «پیشتر گفته بودم که حدود سال ۲۰۳۰ سوئد در عمل کشوری بدون پول نقد خواهد شد. به این معنی که نقش پول نقد در جامعه حذف می‌شود. اما با نگاهی به رشد و تغییرات دو سال اخیر حال معتقدم این وضعیت خیلی زودتر، در ده سال آینده و شاید زودتر از آن روی دهد.»

پرداخت با تلفن همراه و کارت‌های اعتباری افزایش یافته و بسیاری از فروشگاه‌ها از دریافت پول نقد خودداری می‌کنند. اما این مشکلی برای بازنشسته‌ها است که یک پنجم جمعیت ۱۰ میلیونی کشور را تشکیل می‌دهند. کریسینا ۶۹ ساله اهل استکهلم می‌گوید: «فکر می‌کنم حذف پول نقد، بخصوص برای از بین بردن جرایم خیلی خوب است.» مایکل ۵۷ ساله می‌گوید: «از نظر من خوب است. ولی می‌دانم کسانی هستند که می‌خواهند با پول نقد پرداخت کنند.»

در حالیکه بعضی نگران سواستفاده الکترونیک و بعضی مخالف ثبت و ردیابی گردش مالی هستند بی‌شک عصر پرداخت‌های الکترونیک در راه است.


سایت کسب و کار بازده

منبع: باشگاه خبرنگاران

با کشوری تمام الکترونیک و بدون اسکناس آشنا شوید


(مشاهده ۲۳ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “با کشوری تمام الکترونیک و بدون اسکناس آشنا شوید”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 3٫126 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت