کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کشف ذخایر بزرگ گازی در دریای عمان

رئیس پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت گفت : وجود ذخایر  بزرگ گازی  یا منابع هیدرات های گازی در دریای عمان به اثبات رسیده است که در زیر آنها لایه های متعارف گازی نیز وجود دارد.

ذخیره گازی

“محمدرضا کمالی” در نشست خبری گفت: طرح شناسایی ذخایر شیل های گازی در استان لرستان حدود ۴۷ درصد پیشرفت داشته و وجود منابع غیرمتعارف یا ذخایر بزرگ گازی در آن اثبات شده است.

وی افزود: خوشبختانه پتانسیل بسیار بالایی برای شیل های نفتی و گازی در ایران وجود دارد.

کمالی با بیان اینکه هنوز میزان این ذخایر مشخص نشده است، ادامه داد: این فعالیت ها از طریق همکاری با دانشگاه آخن آلمان انجام شده است و دانش فنی مربوط به شناسایی منابع شیل نفت و گاز به داخل کشور منتقل می شود.

وی گفت : طرح مروارید خلیج فارس برای بررسی ساختارهای زمین شناختی در منطقه خلیج فارس ۹۰ درصد پیشرفت دارد و در آن با دانشگاه های معتبر دنیا همکاری می شود.

کمالی افزود: طرح پژوهشی دیگر، شناسایی ساختارهای زمین شناختی در دشت اروندان در استان خوزستان است که در آن میدان های بزرگ نفتی ایران جای گرفته است و این طرح حدود ۲۸ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی افزود: طرح دیگری نیز برای بررسی وضعیت زمین شناختی منطقه کپه داغ در مرز ترکمنستان انجام شده است که براساس آن ارتباط مخازن انرژی ایران و ترکمنستان اثبات می شود.

رئیس پردیس بالادستی پژوهشگاه صنعت نفت گفت: موافقتنامه ای نیز پارسال برای ازدیاد برداشت میدان نفتی اهواز امضا شد که در حال اجراست.

منبع: اقتصاد ایران

سایت کسب و کار بازده

واکنش ایران به ورود امریکا به بازار گاز/ دیدار گازی ۹ رییس جمهور

(مشاهده ۱۱۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “کشف ذخایر بزرگ گازی در دریای عمان”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫982 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت