کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کسب و کار کوچک چیست: Small Business

کسب و کار کوچک چیست ؟

در این نوشتار به این پرسش پاسخ داده می شود : کسب و کار کوچک چیست ؟  بر اساس گزارش اداره‌ی آمار امریکا، کسب و کارهای کوچک ۹۹.۷ درصد شرکت‌ها را تشکیل می‌دهند. این یعنی در ۲۰۱۲ از میان ۵.۷۳ میلیون کسب و کار در امریکا، ۵.۷۱ میلیون از آنها کسب و کار کوچک  یا (small business) محسوب می‌شد. شرکت‌هایی با کم‌تر از ۲۰ کارمند ۸۹.۶ درصد تمام تشکل‌های کسب و کاری را تشکیل می‌داد و بالاتر از این شرکت‌ها، ۲۳ میلیون کسب و کار در ۲۰۱۳ بدون کارمند وجود داشت، یعنی تنها کارمندش صاحب آن بوده‌است.

بااین حال درباره‌ای این‌که یک کسب و کار کوچک دقیقا چیست اختلاف نظر وجود دارد. سازمان کسب و کارهای کوچک (SBA) عموما شرکتی با کم‌تر از ۵۰۰ کارمند را یک کسب و کار کوچک محسوب می‌کند. اما از نظر شاغلان انفرادی، ۵۰۰ کارمند بسیار زیاد است.

و صنایع مختلف برای اندازه‌ی کسب و کار استانداردهای مختلفی دارند که سازمان کسب و کارهای کوچک (SBA) برای تایید یا رد “کوچک بودن” یک کسب و کار استفاده می‌کند، بنابراین ممکن است یک شرکت ۱۵۰۰ کارمند داشته‌باشد و با این وجود کوچک قلمداد شود.

صاحبان کسب و کارهای کوچک چه کسانی هستند؟

بر اساس آمار، مردان صاحب ۵۱.۳ درصد، و زنان صاحب ۲۸.۷ درصد کسب و کارهای کوچک هستند، ۳ درصد از کسب و کارهای کوچک سهامی عام هستند، و ۱۷ درصد باقی مانده به شرکای مرد و زن تعلق دارند. احتمال این‌که زنان صاحب کسب و کارهای خدمات‌محور باشند بیش‌تر است، در حالی که مردان بیش‌تر صاحب سرمایه‌گذاری‌های پرخطر محصول یا فناوری‌محور هستند.

کسب و کار کوچک چیست؟

در کنار تعداد کارمندان، سازمان کسب و کارهای کوچک (SBA) عوامل دیگری دارد که برای تعیین کوچک بودن یک کسب و کار از آنها کمک می‌گیرد:

  • آیا دفتر مرکز یک شرکت در امریکا است؟
  • آیا در درجه‌ی اول در امریکا فعالیت می‌کند؟
  • آیا یک سرمایه‌گذاری پرخطر انتفاعی است؟
  • آیا دارای مالکیت مستقل است و به‌طور مستقل فعالیت می‌کند (یا به یک شرکت مادر تعلق دارد)؟
  • آیا یک بازیکن اقلیت در صنعت‌اش است (یا سهم بازار بزرگی دارد)؟

مطلب مرتبط : ۱۰۱ ایده کسب و کار کوچک که آینده‌تان را می‌سازد

چرا کسب و کار کوچک اهمیت دارد؟

اگر یک کسب و کار رسما کوچک تلقی شود می‌تواند برای آن شرکت مفید باشد تا در صورت تمایل، برای پیمان‌کاری‌های دولتی رقابت کند. برخی فرصت‌های پیمان‌کاری دولتی وجود دارد که به‌طور خاص برای کسب و کارهای کوچک کنار گذاشته شده‌است – یعنی تنها یک کسب و کار کوچک می‌تواند در آن برنده شود.

از آن مهم‌تر، در کل مسائل اجرایی یک کسب و کار کوچک، با یک سازمان بزرگ بسیار متفاوت است. کسب و کارهای کوچک اغلب برای استقراض پول دشواری بیش‌تری دارند، ممکن است روی خدمت‌رسانی به یک منطقه‌ی محلی یا جغرافیایی خاص تمرکز کنند، و اغلب در مقایسه با هم‌صنفان بزرگ‌تر خود، دیوان‌سالاری اداری خیلی کم‌تری دارند (و این خوب است).

بخش جذاب‌تر این است که کسب و کارهای کوچک اغلب معروف هستند به وفق‌پذیری و انعطاف‌پذیری (تغییر جهت سریع یک قایق کوچک خیلی آسان‌تر از یک ناوشکن عظیم است)، تمرکز روی خدمات مشتری (احتمالا به این علت که هر مشتری برای موفقیت‌شان مهم است)، و خلاقیت و نوآوری‌شان (که به همین دلیل شرکت‌های بزرگ‌تر اغلب کسب و کارهای کوچک را می‌خرند).


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع: shopify – شاپیفای

کسب و کار کوچک چیست


هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۶۷ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی