کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کدام کشورها بالاترین نرخ سواد و علم اعداد را دارند

اوای‌سی‌دی یا سازمان همکاری و توسعه اقتصادی داده‌هایی را از پژوهش مهارت‌های بزرگ‌سالان (۲۰۱۲) بررسی کرد و سطح و نرخ سواد و علم اعداد را در افراد بین ۱۶ تا ۱۹ ساله تجزیه و تحلیل کرد.

بالاترین نرخ سواد

بالاترین نرخ سواد

 

مشخص شد که جمهوری کره کم‌ترین درصد بزرگ‌سالان جوان را با سطح سواد و علم اعداد زیر ۲ دارد. در این پژوهش مشخص شد که نوجوانان در جمهوری کره بالاترین سطح سواد و علم اعداد را بین کشورهای سازمان همکاری اقتصادی و توسعه (اوای‌سی‌دی) دارند.

آموزش و پرورش کره‌ی جنوبی رشد قابل توجهی را در طول ۵۰ سال گذشته به خود دیده‌است. این کشور درحال‌حاضر به عنوان یکی از بهترین مجریان برنامه‌ی اوای‌سی‌دی برای ارزیابی بین‌المللی دانش‌آموزان (پی‌آی‌اس‌اِی) رتبه‌بندی شده‌است.

در سال ۲۰۱۲، ۶۶ درصد از افراد ۲۵ تا ۳۴ ساله آموزش عالی داشتند، این رقم بالاترین نرخ بین کشورهای اوای‌سی‌دی است و یک افزایش قابل توجه را از ۳۷ درصد در سال ۲۰۰۰ نشان می‌دهد.

ژاپن، هلند و فنلاند نیز با درصد پایین بزرگ‌سالان جوانی که نرخ سواد و علم اعداد در آنها پایین است، در رتبه‌ی بالایی قرار می‌گیرند.

در این مقایسه، نوجوانان انگلستان با آمار سطح پایین سواد در بیش از یک نفر از هر ۵ نفر، بدترین سطح سواد را دارد و در رتبه‌ی آخر قرار می‌گیرد. این کشور در علم اعداد نیز رتبه‌ی خوبی ندارد، و با بیش از یک چهارم از افراد ۱۶ تا ۱۹ ساله که فاقد سطح ابتدایی علم اعداد هستند، در رتبه‌ی یکی مانده به آخر قرار می‌گیرد.

ایالات متحده نیز در این رتبه‌بندی جایگاه پایینی دارد. این کشور در علم اعداد با تقریبا ۴۰ درصد از افراد ۱۶ تا ۱۹ ساله‌ای که زیر سطح ۲ هستند، رتبه‌ی آخر را دارد. نوجوانان امریکایی در مقوله‌ی سواد کمی بهتر هستند: از هر ۵ نوجوان امریکایی ۱ نفر سطح سواد پایین دارد.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_سارا فیضی

منبع: وی فروم

//بازده//

 

(مشاهده ۱۲۹ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “کدام کشورها بالاترین نرخ سواد و علم اعداد را دارند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫943 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت