کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کدام کالاها تورم شهریور را افزایش داد؟

شاخص کل تورم شهریور ۱۳۹۴ نشان می‌دهد تورم این ماه در مقایسه با ماه قبل ۰.۹ درصد افزایش یافته که به نظر می‌رسد تورم ۱۳.۵ درصدی آب، برق و سوخت در این افزایش بیش از همه موثر بوده است.

index.jpg

به گزارش بازده و به نقل از اقتصادنیوز، مرکز آمار جدیدترین نرخ تورم شهریور را منتشر کرد که بر اساس این گزارش شاخص کل (برمبنای۱۳۹۰=۱۰۰) در شهریور ۱۳۹۴ عدد ۲۱۶.۸ را نشان می‌دهد که نسبت به ماه قبل ۰.۹ درصد افزایش داشته است.

افزایش شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل (تورم نقطه به نقطه) ۱۱.۶ درصد است که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (۱۱.۵) افزایش یافته است. درصد تغییرات شاخص کل (نرخ تورم شهری) در دوازده ماه منتهی به شهریور ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۳.۶ درصد است که نسبت به همین اطلاع در مرداد ۱۳۹۴، ۱۳.۸ درصد کاهش یافته است.

بر اساس این گزارش مسکن، آب، برق و سایر سوخت‌ها با ۲.۵ درصد افزایش بیشترین تورم را داشته است و حمل‌ونقل تورم منفی یک صدم درصد را تجربه کرده است. گزارش مرکز آمار از تورم شهریور نشان می‌دهد که تورم ماهانه اغلب موارد یا منفی بوده و یا به زیر ۴ درصد رسیده است که در این میان تنها آب، برق و سوخت است که ۱۳.۵ درصد تورم ماهانه داشته است.

بر اساس این گزارش شاخص گروه عمده “خوراکی‌ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات” در این ماه به رقم ۲۵۱.۷ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۲ درصد کاهش داشته است. شاخص گروه اصلی “خوراکی‌ها” در ماه مورد بررسی به عدد ۲۴۹.۹ رسید که نسبت به ماه قبل ۰.۳ درصد کاهش داشته است.

شاخص گروه اصلی “خوراکی‌ها” نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۶ درصد افزایش نشان می‌دهد و نرخ تورم ۱۲ ماهه این گروه ۱۱.۱ درصد است. شاخص گروه عمده خوراکیها، آشامیدنی‌ها و دخانیات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۹.۴ درصد افزایش نشان می‌دهد و درصد تغییرات این گروه در دوازده ماه منتهی به شهریور ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل ۱۰.۸ درصد است که نسبت به همین اطلاع در مرداد ۱۳۹۴ ( ۱۱.۸ درصد) بدون تغییر مانده است.

شاخص گروه عمده “کالاهای غیرخوراکی و خدمات” در شهریور ۱۳۹۴ به رقم ۲۰۴.۸ رسید که ۱.۳ درصد نسبت به ماه قبل افزایش نشان می‌دهد. میزان افزایش شاخص گروه عمده کالاهای غیرخوراکی و خدمات نسبت به ماه مشابه سال قبل ۱۲.۶ درصد بوده است و نرخ تورم دوازده ماه منتهی به شهریور ۱۳۹۴ نسبت به دوره مشابه سال قبل این گروه ۱۴.۸ درصد است که نسبت به تورم دوازده ماهه منتهی به مرداد ۱۳۹۴( ۱۵.۱ درصد) کاهش یافته است.

سایت کسب و کار بازده

منبع: اقتصاد نیوز

(مشاهده ۱۳ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “کدام کالاها تورم شهریور را افزایش داد؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫533 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت