کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کدام صنایع زودتر از برجام سود می‌برند؟

رئیس اتاق بازرگانی تهران با بیان اینکه نفت، گاز و پتروشیمی با اجرای برجام در درجه اول سرمایه‌گذاران را جذب می‌کنند،گفت:درکوتاه مدت با برداشتن تحریم‌ها، بازشدن فضای اقتصادی و مهر بازارهای جهانی تا اندازه ای مشکلات حل می شود، اما این نسخه کاملی نیست.

oil.jpg

مسعود خوانساری با اعلام این خبر اظهار کرد: برداشتن تحریم و اجرای برجام قدمی بزرگ و رخداد تاریخی در اقتصاد ایران بود اما اینکه فکر کنیم که با برداشتن تحریم‌ها مشکل اقتصاد کشور حل می‌شود، این طور نیست.

وی افزود: مشکلات اقتصادی ما ساختاری و رویکردی است که اگر آنها حل شود و به دنبال حل آنها باشیم، مشکلات اقتصاد کشور نیز حل می‌شود.

رئیس اتاق بازرگانی تهران ادامه داد: در کوتاه مدت با برداشته شدن تحریم ها، بازشدن فضای اقتصادی و مهر بازارهای جهانی تا اندازه ای مشکلات ما حل می شود اما این نسخه کامل و جامعی نخواهد بود.

وی خاطر نشان کرد: بخش‌های نفت، گاز، پتروشیمی در درجه اول سرمایه گذاران تمایل بیشتری برای حضور در آنها دارد و زود تر رونق می گیرد اما باید اذعان داشت که مشکلات اقتصادی کشور عمیق تر است.

خوانساری با بیان اینکه با اجرای برجام فضای اقتصادی کشور بازتر می‌شود، یادآورشد: دادن یارانه نقدی، چند نرخی بودن ارز، واقعی نبودن قیمت ارز، پرداخت یارانه سوخت، بزرگ بودن و دخالت دولت در اقتصاد، مشکلات ساختاری است که اگر حل نشود مشکلات اقتصادی پا برجا می‌ماند.

وی با اشاره به اینکه امکان هجوم برند های خارجی به بازار ایران با اجرای برجام وجود دارد، تصریح کرد: ورود و هجوم برند‌های مطرح دنیا به بازار ایران هنر نیست، کما اینکه در گذشته نیز این اتفاق افتاد. باید همان برندها را برای تولید و سرمایه‌گذاری به ایران بیاوریم.

خوانساری در پایان گفت: درصورتی که برند‌ها به بازار ایران بیایند و سرمایه گذاری کنند علاوه بر اینکه توانسته‌ایم سرمایه‌ای را به اقتصاد کشور تزریق کنیم، بلکه تکنولوژی و مدیریت جهانی را نیز به کشور می‌آوریم و اتاق این روند را پیگیری می‌کند.

منبع: تسنیم

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۱۷ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “کدام صنایع زودتر از برجام سود می‌برند؟”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫938 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت