کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کاهش دوباره ی قیمت خودروهای داخلی

هنوز خریداران خودرو منتظرند تا کاهش قیمت بیشتری در بازار رخ داده و لذا از خرید خودداری می‌کنند.

auto.jpg

رکود در بازار خودرو همچنان ادامه دارد و رکود شدید در بازار خودرو روزهای سختی را برای خودروسازان رقم زده است. به گفته نایب رییس اتحادیه اتوموبیل تهران هم اکنون مشتری در بازار بسیار کم است و هنوز خریداران خودرو منتظرند تا کاهش قیمت بیشتری در بازار رخ داده و لذا از خرید خودداری می‌کند.

غلام حسین قاسمیان نایب رییس اتحادیه اتومبیل تهران با بیان اینکه رکود شدید همچنان در بازار خودرو وجود دارد افزود: همچنان با رکود در این بازار مواجه هستیم و خرید و فروش خودرو در پایین‌ترین حد ممکن انجام می‌شود.

قاسمیان در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه آیا نوسانات نرخ ارز تاثیری بر افزایش قیمت خودروهای وارداتی داشته است یا خیر گفت: به دلیل اینکه بسیاری از خودروهای وارداتی موجود در بازار از مدت‌ها قبل به کشور وارد شده و به دلیل عدم وجود مشتری به فروش نرفته است لذا نوسانات نرخ ارز به دلیل افزایش عرضه و نبود تقاضا تاثیری بر بالا رفتن قیمت این خودروها نداشته است.

تعطیلی تعدای از نمایشگاه‌های خودرو به دلیل نبود مشتری

نایب رییس اتحادیه اتوموبیل تهران در ادامه از تعطیلی تعدادی از نمایشگاه‌های خودرو به دلیل نبود مشتری خبر داد و گفت: در ۲ ماه گذشته به دلیل رکورد شدید در بازار و نبود مشتری تعدادی از نمایشگاه‌های خودرو تعطیل شده و تعدادی نیز در حال تغیر شغل هستند.

کاهش قیمت خودروهای داخلی و وارداتی در بازار

مطابق بررسی‌های انجام شده در بازار، قیمت خودروهای داخلی در هفته جاری باز هم با کاهش مواجه شد که این کاهش اگر چه در مورد خودروهای ۲ شرکت بزرگ داخلی کمتر بود ولی در خودروهای چینی با ارقام میلیونی مواجه بود.

خودروهایی که در هفته جاری در بازار با کاهش قیمت مواجه شدند

پارس سال ۱۰۰ هزار تومان

پژو ۴۰۵ SLX با ۱۰۰ هزار تومان

پژو ۴۰۵ GLX با ۲۰۰ هزار تومان

سایپا ۱۱۱ SE با ۱۰۰ هزار تومان

لیفان X۶۰ با ۲ میلیون تومان

تویوتا رافور با ۱میلیون تومان

ام وی ام۳۱۵ با ۲ میلیون تومان

به گفته رییس اتحادیه اتومبیل تهران خودروهای چینی در بازار با کمترین مشتری مواجه شده و لذا افت قیمت در این خودروها بیشتر از خودروهای دیده می‌شود.

منبع:  عصر ایران

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی