کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کاهش تحریم دارو و کالاهای پزشکی؛ نخستین ثمره‌ی اجرای برجام

وزارت خزانه‌داری امریکا در پی اجرای برجام از سوی کشورهای شرکت‌کننده در توافق هسته‌ای با ایران، تحریم‌های خود در مورد محصولات پزشکی را کاهش داد.

1234.jpg

به گزارش بازده به نقل از مهر، وزارت خزانه‌داری امریکا در بیانیه‌ای رسمی کاهش تحریم‌های اقتصادی در حوزه فروش لوازم پزشکی به ایران را اعلام کرد. در این بیانیه گفته شده است که ممنوعیت صادرات محصولات پزشکی امریکا به ایران لغو خواهد شد.

این وزارتخانه پیش از این خطاب به شرکت‌های امریکایی با تهیه فهرستی از وسایل پزشکی فروش آنها را به ایران ممنوع کرده بود.

مطابق اعلام وزارت خزانه‌داری امریکا، این اقدام به منظور اضافه کردن اقلام اضافی به فهرستی انجام گرفته که برای نخستین بار در ۲۲ اکتبر سال ۲۰۱۲ منتشر شده و فهرست تجهیزات پزشکی اصلی مجاز برای صادرات به ایران را مشخص می‌کند.

پیش از این دولت امریکا شرکت‌های دارویی را نیز از فروش محصولاتشان به ایران منع کرده بود. طبق این قانون این شرکت‌ها نیز برای فروش محصولات خود مانعی نخواهند داشت.

بر این اساس اجرای برجام عامل اصلی تصمیم جدید امریکا برای کاهش تحریم‌ها است. این اقدام وزارت خزانه داری امریکا سه روز بعد از درخواست نماینده‌های جمهوری خواه کنگره از باراک اوباما برای افزایش تحریم‌های اقتصادی علیه ایران انجام گرفت.

جمهوری خواهان به خاطر دستگیری سیامک نمازی تبعه امریکایی خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر علیه ایران شده بودند.

گفتنی است جان کری در حاشیه نشست وین برای حل بحران سوریه در دیدار با جواد ظریف بر همکاری‌های دو طرف در مورد سوریه تاکید کرد. وی اجرای برجام را نخستین مرحله برای کاهش تحریم‌های اقتصادی عنوان کرده بود.

 

سایت کسب و کار بازده

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی