کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کارل سِیگِن در ۱۹۷۴ پیامی به فضا ارسال کرد: در ۲۰۰۱ پاسخ‌اش را دریافت کردیم

در ۱۹۷۴ طی یک مراسم و جشن ویژه به مناسبت بازسازی تلسکوپ رادیویی آرسیبو در پورتوریکو، مجموعه داده‌هایی که توسط کارل سیگن و همکاران‌اش جمع‌آوری شده بود، از طریق امواج رادیویی به فضا ارسال شد. این قوی‌ترین ارسال پیامی بود که با اراده‌ی انسان به فضا مخابره شد. این پیام مستقیما به خوشه‌ی ستاره‌ای که حدودا ۲۵،۰۰۰ سال نوری از زمین فاصله دارد، فرستاده شد و حاوی پیام‌های تصویری نیز بود. این سیگنال‌های رادیویی موقعیت سیاره‌مان در منظومه‌ی شمسی، و همین‌طور مبانی اصلی علمی و ریاضی بشر را به تصویر کشید، و این علائم به امید این‌که از طریق هوش فرازمینی قابلیت تفسیر داشته باشد با استفاده از آنتن ناسا به فضا ارسال شد. این پیام هم‌چنین حاوی جزییاتی درباره‌ی انسان‌ها بود؛ که این جزییات شامل شکل جسمانی و ظاهری انسان و شکل دی‌ان‌ای می‌شد. این سیگنال‌ها میلیون‌ها برابر قوی‌تر از سیگنال‌هایی بودند که برای ارسال تصاویر تلویزیونی روی زمین به کار برده می‌شود. این پیام را می‌توانید در عکس اصلی این مطلب (عکس بالا) مشاهده کنید.

arecbo-737x500

۲۷ سال بعد یعنی در ۲۰۰۱، هنگامی که پدیده‌‌ی حلقه‌های کشتزار به صورت الگوهایی به شکل پاسخی به پیام‌های ارسال‌شده در ۱۹۷۴، درست در کنار بزرگ‌ترین تلسکوپ بریتانیا، رصدخانه‌ی چیل‌بولتون، محل بزرگ‌ترین رادار هواشناسی قابل هدایت دنیا مشاهده شد، نظر بسیاری را به خود جلب کرد. این یکی از شگفت‌انگیزترین حلقه‌های کشتزاری بود که تاکنون مشاهده است – صرف‌نظر از این‌که بتوان باور داشت اساسا این حلقه‌های کشتزار توسط انسان به وجود می‌آیند یا از طریق هوش فرازمینی.

عکس بالا مربوط به آن چیزی است که به نظر می‌رسد پاسخ پیامی باشد که در ۱۹۷۴ توسط ناسا به فضا مخابره شده بود (عکس اصلی این مطلب). فقط در این تصویر، این پیام یک منظومه‌ی شمسی متفاوت، یک تصویر از شخص فرستنده (درست شبیه آن‌چه در پیام اصلی ناسا بود)، دی‌ان‌ای غیر انسانی، و یک آنتن مایکروویو یا ریزموج (به جای آنتن امواج رادیویی که در پیام ۱۹۷۴ وجود داشت) را به تصویر کشیده است.

اگر می‌خواهید عکس‌های بیش‌تری مشاهده کنید، کافی است یک جست‌وجوی ساده در گوگل انجام دهید. از این پدیده نیز، درست مانند دیگر حلقه‌های کشتزار در نزد عامه‌ی مردم، به عنوان یک شوخی یا فریب یاد می‌شود.

تصویر صورتی که در عکس بالا مشاهده می‌کنید، سه روز پیش از تصویر مستطیل ظاهر شد. این تصویر صورت، روش جدیدی را در خلق حلقه‌های کشتزار معرفی کرد؛ این روش مانند روش چاپ سیلک است که در چاپ تصویر صورت روی کاغذ نیز از آن استفاده می‌شود.

آن‌چه در این میان جالب‌توجه می‌نماید، این حقیقت است که سیگنال آنتن مایکروویو در این حلقه‌ی کشتزار درست یک سال پیش از آن نیز در همین مکان مشاهده شده بود. می‌توانید عکس مربوط به آن را در این‌جا ببینید.

پیام آرسیبویی که به فضا مخابره شد به صورت دودویی بود، و به نظر می‌رسد آن را بتوان با سند محرمانه‌ی NSA (آژانس امنیت ملی ایالات متحده‌ی امریکا) با نام “‌کلیدی برای پیام‌های فرازمینی‌” در ارتباط دانست. این سند مجموعه‌ای از ۲۹ پیامی را فاش می‌کند که تاکنون از خارج از فضا به زمین ارسال شده است؛‌ که به نظر می‌رسد آنها نیز به صورت دودویی بوده‌اند. می‌توانید این سند را نیز در این‌جا مشاهده کنید. عنوان این سند به تنهایی کاملا تکان‌دهنده است و به این حقیقت اشاره دارد که این سند مستقیما از NSA آمده است.

arecebo

برخی چیزهایی که شاید در مورد حلقه‌های کشتزار ندانید

آدم‌ّهای زیادی از این حقیقت آگاه نیستند که پدیده‌ی حلقه‌های کشتزار مسئله‌ای کاملا واقعی است. آنها در سراسر جهان وجود داشته‌اند و دهه‌ها است گزارش‌های زیادی در موردشان مخابره می‌شود. برخی از این طرح‌ها آن‌چنان پیچیده و استادانه درست شده‌اند که ناظران، پژوهش‌گران، و دانشمندان را کاملا مات ‌و مبهوت کرده‌اند. به علاوه، بسیاری از این طرح‌ها اغلب دارای بار الکترواستاتیک هستند، و معمولا ساقه‌ی برخی از گیاهان نیز به یک جهت ترکیده‌اند. برخی از گیاهان نیز ذرات مغناطیسی عجیبی از خود تولید کرده‌اند. این تاثیر با حرارت موضعی مایکروویو همراه می‌شود، و باعث می‌شود آب درون گیاه تبخیر و خارج شود، ‌و به این ترتیب ساقه‌ی گیاه کاملا به یک طرف پرتاب می‌شود.

برخی فیزیکدان‌ّهایی که بر روی این پدیده کار کردند و مطالبی نیز در مورد آن به چاپ رساندند، به این نتیجه رسیدند کسانی که این اشکال را به وجود آورده‌اند (کسانی که هرگز هنگام ارتکاب چنین عملی در هیچ جای جهان شناسایی نشده‌اند)، برای خلق چنین اشکال هندسی شگفت‌آوری (آثار هنری) از دستگاه‌های موقعیت‌یاب جهانی، لیزر، و مایکروویو استفاده کرده‌اند.

“‌هنرمندانی که حلقه‌های کشتزار را طراحی کرده‌اند به آسانی رازشان را افشا نمی‌کنند. همین تابستان، ممکن است یک هنرمند ناشناس لوازم‌اش را بردارد و نزدیک زمین شما بیاید، و در قلب‌اش به این حقیقت اطمینان داشته باشد که در ادامه‌ی راه بیشتر جنبش‌های هنری علم‌گرا قدم بر می‌دارد.‌” (منبع: وب‌گاه موسسه‌ی فیزیک IOP)

فیزیکدان دیگری به نام دکتر ترنس میدن معتقد است، نوری هم که شاید قبل از ایجاد برخی از این حلقه‌های کشتزار مشاهده کرده‌اند، ناشی از پدیده‌های جوی است.

بنابراین، اگر حلقه‌های کشتزار واقعا کار انسان باشد، با گروهی از آدم‌های فوق‌العاده هنرمند/پیشرفته سروکار داریم که به منابع و امکانات بسیار زیادی نیز دسترسی دارند.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_امیررضا مصطفایی

منبع: کالکتیو اولوشن

نویسنده: آرجون والیا

موضوع محوری

پیام به فضا

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی