کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

کارت وام ۱۰میلیونی کالا ۴روزه صادر می‌شود

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی گفت: از زمان وصول درخواست دستگاه‌ها به بانک‌ها ظرف مدت چهار روز کارت‌های خرید کالای بادوام صادر و به دستگاه‌ها ارسال می‌شود.

card.jpg

به گزارش بازده به نقل از تسنیم ناصر حکیمی مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی در باره طرح جدید پرداخت وام ۱۰میلیونی خرید کالای ایرانی گفت: تلاش ما بر آن است تا زمان اجرای طرح و استفاده متقاضیان از تسهیلات را هرقدر که می‌توانیم کوتاه کنیم.

حکیمی افزود: از زمان وصول درخواست دستگاهها به بانک‌ها ظرف مدت چهار روز کارتهای خرید کالای بادوام صادر و به دستگاهها ارسال می‌شود.

وی گفت: فهرستی که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای خرید کالا اعلام کرده است بناست تا به‌روز معرفی شود و احتمال اضافه شدن به آن یا کم شدن از آن وجود دارد.

مدیرکل فناوری اطلاعات بانک مرکزی افزود: هدف اصلی این طرح تحریک تقاضا و استفاده از ظرفیت تولیدکنندگان است.

کارت خرید کالای ایرانی، ابزاری اعتباری است که توسط بانک‌های کشور برای عموم مردم که درآمد مشخص و ثابتی دارند، صادر شده و دارنده آن می‌تواند تا سقف تعیین شده که متناسب با درآمد ماهیانه و حداکثر معادل یکصد میلیون ریال خواهد بود، کالاهایی را که فهرست آنها توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت تعیین شده است، خریداری کند.

فهرست کالاهای قابل خریداری در این طرح نیز ازطریق تارگاه دولت (www.dolat.ir)، شاپرک (www.shaparak.com) و وزارت صنعت، معدن و تجارت (www.mimt.gov.ir) در اختیار عموم قرار می‌گیرد، در مراحل بعدی و به‌تدریج متناسب با اعلام آمادگی دستگاه‌های اجرایی و یا کارفرمایان ذی‌ربط، این طرح گستردگی بیشتری پیدا خواهد کرد. شرایط و نحوه عمل و فهرست کالاها متناسب با شرایط تولید در کشور، متنوع و متغیر خواهد بود و به‌تدریج اطلاع رسانی خواهد شد.

در فاز اول اجرای طرح، حسب تقاضای امور اداری دستگاه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی از بانک‌های عامل پرداخت حقوق کارکنان، فرم‌هایی در اختیار آنان قرار می‌گیرد که به کارکنان و مستمری بگیرانی که مایل به دریافت کارت خرید کالای ایرانی هستند، ارائه شود. پس از تکمیل و ارسال فرم‌های درخواست متقاضیان توسط دستگاه‌ها، شرکت‌ها و صندوق‌های بازنشستگی، بانک‌های عامل کارت‌ها را صادر کرده از طریق دستگاه‌های مربوطه در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. کارت‌ها از زمان تحویل به متقاضیان، قابلیت خرید در مراکز فروش حضوری و اینترنتی مشخص شده را خواهد داشت. برای دارندگان کارت در هر ماه شمسی و متناسب با زمان صدور کارت، صورت‌حسابی از طریق پیامک ارسال می‌شود که شامل ریز اقلام خرید در هر دوره به‌علاوه مجموع تسهیلات اعطایی قبلی است. مشتریان می‌توانند با اطلاعات پیامک فوق، نسبت به بازپرداخت اقساط تسهیلات خود همانند سایر قبوض خدماتی اقدام کنند.

در مراحل بعدی طرح، امکان درخواست کارت خرید کالای ایرانی برای عموم مردم به‌صورت انفرادی از طریق مراجعه به شعب بانک‌ها و مؤسسات اعتباری وجود خواهد داشت.

در این طرح، برای هر شهروند ایرانی حداکثر می‌تواند یک کارت خرید کالای ایرانی صادر شود. نرخ سود این تسهیلات ۱۲ درصد و مدت بازپرداخت اقساط هم ۱۸ماهه است.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

مطالب مرتبط
دلار ارزان شد
چین بانک امریکایی را هم کپی کرد
توصیه‌هایی برای جلوگیری از هک شدن تصاویر تلفن همراه
۵ تمرین که توانایی حرکت دادن اجسام با نیروی ذهن را به دست بیاورید
چربی زیر پوستی را با این روش از بین ببرید
۱۰ درس موفقیت برای کارآفرینان از تیم فریس
۷ کشور از جمله ایران شامل فرمان جدید ترامپ درباره لغو ویزا
۲۸ آمریکایی برای شرکت در اولین ماراتن بین المللی تهران ثبت نام کردند
ترامپ در ویلای تاریخی هامبورگ برای نشست گروه ۲۰ اقامت می‌کند
از کیم کارداشیان به خاطر سوء استفاده از طرح عکاس ایرانی شکایت شد
۱۲ عکس شگفت انگیز از صیفی جات غول پیکر در نمایشگاه گل و گیاه
امیدی تازه برای درمان بیماری لاعلاج هانتینگتون

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی