کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

غذای تند طول عمر شما را افزایش می‌دهند

غذای تند طول عمر شما را افزایش می‌دهند

غذای تند را بعضی دیوانه وار دوست دارند و بعضی دیوانه وار از آن بی زارند. ولی آن ها که غذای تند را دوست دارند حق دارند. چون بر طبق یک پژوهش جدید مصرف همیشگی غذای تند رابطه‌ی معکوسی با مرگ زودرس و برخی علتهایی که منجر به مرگ افراد می‌شوند دارد.

غذاهای تند

اگر شما هم از عاشقان غذاهای تند هستید، این خبر، روز شما را می‌سازد. اخیرا مطالعه‌ای  در BMJ، یکی از قدیمی‌ترین مجلات پزشکی جهان منتشر شده است، که بیان می‌کند خوردن خوراکی‌های تند می‌تواند به شما کمک کند تا زندگی طولانی‌تری داشته باشید.

محققانی که این پژوهش را انجام می‌دادند یک گروه حدودا ۵۰۰،۰۰۰ نفری از بزرگسالان چینی را از ۲۰۰۴ و ۲۰۰۸ تحلیل کرده‌اند و سپس تا ۷ سال بعد یعنی ۲۰۱۵ تحلیل خود را پی‌گیری کردند. البته بسیاری عوامل، نظیر مصرف الکل، فعالیت بدنی، مصرف میوه‌ها، و سبزیجات تازه در نظر گرفته شدند، اما نتیجه‌ی کلی این بود افرادی که غذاهای تند می‌خورند با کاهش خطر مرگ روبه‌رو هستند.

در متن رسمی این پژوهش آمده است، “در این مطالعه‌ی آینده‌نگر بزرگ، مصرف همیشگی غذاهای تند رابطه‌ی معکوسی با مجموع و بعضی از علت‌های خاص مرگ – مستقل از سایر عوامل ریسک مرگ- داشت.” به عبارت دیگر، در مجموع غذاهای تند روی زندگی بهتر این افراد تاثیر زیادی داشت. به طور خاص نیز، “در مقایسه با شرکت‌کنندگان(آزمون‌شوندگان) که کم‌تر از یک بار در هفته خوراکی‌های تند می‌خوردند، افرادی که بیش از شش یا هفت بار در هفته غذاهای تند مصرف می‌کردند کاهش نسبی ۱۴ درصدی خطر مرگ و میر را نشان دادند.

غذاهای تند

چنانچه شما می‌خواهید از تمام مزایای خوراکی‌های تند بهره‌مند شوید بهتر است خوراکی‌های تازه نظیر، فلفل تازه را به جای محصولات غیرتازه مثل انواع سس‌های تند یا فلفل خشک‌ انتخاب کنید.

این پژوهش می‌افزاید، ” فلفل قرمز تازه منبع غنی مواد فعال‌کننده‌ی زیستی شامل کپسایسین، ویتامین C ، و دیگر مواد مغذی مانند ویتامین A ،K، و ۶ B، و پتاسیم است. ”

اکنون ما می‌دانیم خوراکی‌های تند باعث افزایش سوخت و ساز بدن می‌شوند و می‌توانند در کاهش وزن به ما کمک‌کنند. بنابراین این خبر یک ولع بیشتری برای مصرف خوراکی‌های سالم تند نظیر سالاد سیب‌زمینی تند و مرغ تند به ما می‌دهد.


تحریریه‌ی سایت کسب و کار بازده

پریسا جعفری

منبع: لایف‌هک


مطالب مرتبط
۲۰ فیلم برتر تاریخ سينما که هر کارآفرين بايد ببيند (قسمت چهارم)
۵ مهارت فنی که کسب و کار شما را نجات می‌دهد
۱۰ خوراکی های پر کلسترول که باید پرهیز کنید
۱۰ نشانه که شما برای موفقیت در کار و زندگی آماده هستید
بازاریابی شبکه ای: ۲۰ دلیل که بازاریابی شبکه ای کسب و کار قرن ۲۱ است
چگونه خوشتیپ باشیم: ۱۶ گام که همیشه خوشتیپ باشیم
۳۰ ماده غذایی برای ایمنی در برابر آلودگی هوا
فشار خون: ۲۴ خوراکی مفید برای کاهش فشار خون
غذاهای تابستانی: ۶ نوع غذا و روش غذاخوردن در فصل گرما
شباهت خوراکی با اندام انسان: ۴ عکس که بدانید این خوراکی ها چرا خوبند
۸ خوراکی فوق‌العاده برای تقویت تمرکز و حافظه تان
چربی سوز قوی :۱ فنجان از این نوشیدنی به طرز عجیبی لاغرتان می کند

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی