کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چگونه با تکنیک ۵۰/۲۰/۳۰ پول تان را بودجه بندی کنید

چگونه با تکنیک ۵۰/۲۰/۳۰ پول تان را بودجه بندی کنیددر این نوشتار به شما می‌گوییم که چگونه با تکنیک ۵۰/۲۰/۳۰ پول تان را بودجه بندی کنید. با ما همراه باشید.

چه پدر یا مادری با ۲ فرزند هستید یا اخیرا از دانشگاه فارغ‌التحصیل شده‌اید و در نخستین شغل‌تان مشغول به کار هستید، رهنمود ۵۰/۲۰/۳۰ ما می‌تواند کمک‌تان کند بودجه‌تان را ارزیابی کنید. کارشناسان لرن‌وست اغلب برای کار کردن با مراجعان جدید از این رویکرد استفاده می‌کنند تا کمک‌شان کنند از نحوه‌ی خرج پول شان، تصویر بزرگ‌تری به آنها نشان دهند.

مطلب مرتبط: ۸ دلیل که چرا ثروتمند نمی شویم ؟

رهنمود ما (به جای تقسیم‌بندی‌های ظاهرا بی‌پایان برخی روش‌های سنتی بودجه‌بندی) بودجه‌تان را به ۳ بخش تقسیم‌بندی می‌کند. این رهنمود طراحی شده‌است تا کمک‌تان کند مشخص کنید هر ماه چه‌قدر می‌خواهید به هر بخش اختصاص دهید، و نیز می‌تواند کمک‌تان کند معین کنید پول‌تان به چه ترتیب تخصیص داده‌شود.

با تکنیک ۵۰/۲۰/۳۰ پول تان را بودجه بندی کنید

دسته‌بندی ۵۰/۲۰/۳۰

۱. هزینه‌های ثابت

این‌ها صورت‌حساب‌ها و مخارجی هستند که هر ماه تغییر زیادی ندارند، مانند اجاره یا پرداخت وام مسکن، پرداخت صورت‌حساب‌های امکانات رفاهی و ماشین. ما هزینه‌های اشتراک، مانند عضویت در باشگاه، و حساب‌های کاربری نت‌فلیکس را در دسته‌ی هزینه‌های ثابت در نظر می‌گیریم، چون به پرداخت ماهانه‌ی آنها تعهد دارید.

در مورد هزینه‌های ثابت، کارشناسان ما عموما توصیه می‌کنند هدف‌تان این باشد که هزینه‌های ثابت‌تان در کل از ۵۰ درصد دریافتی خالص‌تان بیش‌تر نباشد.

۲. اهداف مالی

کارشناسان لرن‌وست معمولا پیشنهاد می‌کنند حداقل ۲۰ درصد دریافتی خالص‌تان را صرف پرداخت‌های مهم یا مشارکت‌هایی بکنید که به امنیت بنیان مالی‌تان کمک می‌کند. ما معتقد هستیم ۳ هدف ضروری وجود دارد که همه باید برای آن تلاش کنند: پرداخت بدهی کارت اعتباری، پس‌انداز برای بازنشستگی، و تهیه‌ی پشتوانه‌ی اضطراری. اما اهداف مالی‌تان می‌تواند شامل اولویت‌های پس‌انداز بزرگ‌تر، مانند پیش‌پرداخت یک خانه‌ی جدید باشد.

مطلب مرتبط: ۱۰ نشانه که به زودی ثروتمند می شوید

۳. خرج قابل تغییر

نهایتا، در نظر داشته‌باشید که بیش‌تر از ۳۰ درصد دریافتی خالص‌تان را صرف خرج قابل تغییر نکنید. این‌ها مخارج روزمره‌ای هستند که هر ماه تغییر می‌کنند، مثل بیرون غذا خوردن، مواد غذایی، خرید، سرگرمی‌ها، تفریح، یا بنزین.

ما مواد غذایی را در دسته‌ی خرج‌های قابل تغییر قرار دادیم، چون هرچند خوراک یک ضرورت در بودجه‌تان است، اما شیوه‌ی خرج کردن‌تان برای خوراکی می‌تواند متفاوت باشد. ممکن است بعضی هفته‌ها بیش‌تر بیرون غذا بخورید، در حالی که ممکن است بعضی هفته‌ها مواد غذایی بیش‌تری بخرید و در خانه غذا بپزید. کارشناسان ما در لرن‌وست اغلب می‌گویند تا وقتی از میزان خرج‌تان آگاه هستید و هر ماه از کل بودجه‌ی خرج قابل تغییرتان فراتر نمی‌روید، واقعا مهم نیست در این بخش پول‌تان را برای چه چیزی خرج می‌کنید.

یک تذکر درباره‌ی بازنشستگی

همان‌طور که مممکن است متوجه شده‌باشید، رهنمو د ۵۰/۲۰/۳۰ فقط برای خالص دریافتی است. هرگونه سهمی که قبل از واریز چک پرداخت به حساب بانکی‌تان، برای بازنشستگی می‌پردازید در ابن رهنمود شامل نمی‌شود. به همین دلیل، شاید در واقع بیش‌تر از آن‌چه این رهنمود پیشنهاد می‌کند، در جهت اهداف مالی‌تان تلاش کنید. و ممکن است برای‌تان خوب باشد که این پول بازنشستگی را از فکر و ذکر‌تان بیرون کنید!

مطلب مرتبط: ۱۰ دلیل که چرا بدهکار هستید

تکنیک ۵۰/۲۰/۳۰ چگونه می‌تواند برای بودجه‌ی خودتان کاربرد داشته‌باشد

اگر تازه شروع به مدیرت بودجه کرده‌اید، رهنمود ۵۰/۲۰/۳۰ می‌تواند معیار خوبی برای تقسیم پول دریافتی‌تان باشد. به هر حال، وقتی صحبت از بودجه و مدیریت آن است، نحوه‌ی خرج (و پس‌انداز) پول‌تان به اهداف و سبک زندگی خاص خودتان بستگی دارد.


ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده _ مینا بنادکوکی

منبع: learnvest

با تکنیک ۵۰/۲۰/۳۰ پول تان را بودجه بندی کنید


 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۲۹۶ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی