کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا کی‌اف‌سی پلمپ شد؟

نایب رئیس اتاق اصناف ایران با بیان اینکه هیچ شرکت یا برند فست فود آمریکایی مجوزی از اتحادیه‌های صنفی کشور برای بازگشایی فست فود نگرفته است گفت: مغازه‌هایی که تابلوی فست فود آمریکایی بر سردر خود نصب کند بلافاصله پلمپ می‌شوند. این در حالی است که مدیرعامل کی‌اف‌سی علت پلمپ شدن ای فست فود را تنها یک سوءتفاهم می‌داند.

kfc1.jpg

محمود شکری با اعلام این خبر اظهار کرد: اتحادیه‌های ما به هیچ وجه برای برند های فست فود آمریکایی برای حضور در ایران مجوز نداده‌اند.

وی افزود:هر شرکت و برند خارجی برای حضور در ایران باید در مراجع قانونی ثبت شود، بعد به دبیرخانه اتحادیه نظارت مراجعه کرده و مجوز بگیرد و سپس به اتحادیه‌های صنفی ما مراجعه کند.

این مقام مسئول گفت: اگر مغازه‌هایی با چنین تابلوها اقدام به بازگشایی در کشور کنند مطمئن باشید که مجوزی دریافت نکرده است و کسی که مجوز دریافت نکرده است باید بلافاصله پلمپ شود.

این در حالی است که مدیرعامل رستوران کی‌اف‌سی در تهران پلمپ این مرکز عرضه فست‌فود را ناشی از سوءتفاهم به‌دلیل تشابه اسمی با کی‌اف‌سی آمریکا عنوان کرد.

عباس پازوکی مدیرعامل رستوران کی‌اف‌سی حلال با تأیید خبر پلمپ این رستوران در تهران گفت: پلمپ کی‌اف‌سی حلال ناشی از سوءتفاهم است و این رستوران هیچ ارتباطی با کی‌اف‌سی آمریکا ندارد و با بِرَند «کی‌اف‌سی ایرانیان» به ثبت رسیده است.

وی افزود: ما متعلق به برندی با عنوان کی‌اف سی حلال هستیم که مربوط به ترکیه می‌شود و متعلق به مسلمانان و بازار هدفش کشورهای اسلامی است و از ایرانیان مسلمان و شیعه در آن سهام‌دار هستند.

مدیرعامل رستوران کی‌اف‌سی ادامه داد: این بِرَند در حقیقت رقیب کی‌اف‌سی آمریکا است و کی‌اف‌سی آمریکا هم از این رستوران شاکی است و اتفاقا رسانه‌‌هایی مثل بی. بی. سی برای مقابله با کی‌اف‌سی حلال برای کی‌اف‌سی آمریکا تبلیغ می‌کنند اما آنچه در رسانه‌های ایران مطرح شد، قلب واقعیت بود.

پازوکی تصریح کرد: دفتر اصلی کی‌اف‌سی حلال در ترکیه است و ما به عنوان یک ایرانی که از اول دوست نداشتیم با آمریکایی‌ها کار کنیم، با ترک‌ها همکاری کردیم و کی‌اف‌سی ایرانیان به‌هیچ عنوان ارتباطی با آمریکایی‌ها ندارد و ما دنبال تبلیغ و ترویج سبک زندگی اسلامی هستیم و در شعبه خودمان حتی به اقدامات فرهنگی در زمینه مطالعه، بهینه‌سازی مصرف آب و فرهنگ ترافیک پرداختیم.

وی برخی تصاویر منتشره تحت عنوان افتتاحیه کی‌اف‌سی آمریکا در تهران را مربوط به فست‌فودهایی دانست که با بِرَند تقلبی کی‌اف‌سی آمریکا فعالیت دارند و توضیح داد: از سال ۸۹ در ایران ۲۱ رستوران با عنوان کی‌اف‌سی راه‌اندازی شده و هیچ یک از آن تصاویر مربوط به رستوران ما نمی‌شود.

پازوکی گفت: آذر ماه سال گذشته در یک نشست خبری نسبت به کلاهبرداری رستوران‌هایی هشدار دادم که با مارک آمریکایی کی‌اف‌سی و تصویر کلنل و با استفاده از حروف لاتین فعالیت دارند ولی هیچ‌کدام از آنها هم کی‌اف‌سی واقعی نیستند اما شعبه ما اولین شعبه رسمی و انحصاری کی‌اف‌سی حلال است.

مدیرعامل رستوران کی‌اف سی حلال در پایان با سوءتفاهم خواندن پلمپ این رستوران گفت: کی‌اف‌سی ایرانیان دارای مجوّز فعالیت و پروانه کسب است که این موضوع را آقای فاضلی رئیس اتاق اصناف هم امروز تأیید کرد و مشکل به وجود آمده به سرعت برطرف می‌شود.

 

سایت کسب و کار بازده

منبع: تسنیم

 

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۰ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی