کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا توییتر اوباما ستاره های پورنوگرافی را دنبال می‌کند؟

در این نوشتار با یک داستان هشداردهنده از رسانه‌های اجتماعی سروکار داریم. داستان از این قرار است که حساب توییتر اوباما ، که کارکنان سازمان “سازمان‌دهی برای اقدام” (سازمانی که صدای مردم عادی را به گوش کاخ سفید می‌رساند، م.) آن را اداره می‌کنند، ۶۳۶.۰۰۰ حساب را دنبال می‌کند.

3059861-poster-p-1-why-does-president-obamas-twitter-account-follows-porn-stars

 

شاید انتظار بسیاری از این حساب‌ها را داشته‌باشید: میشل اوباما، جو بایدن، جان کری. حتی ماریا کری و اسنوپ داگ چندان باعث تعجب‌تان نمی‌شود. اما چند حساب در فهرست دنبال شونده ها یا فالو‌وینگ های رئیس جمهوری مضمونی دیگر دارند: آسا آکیرا ، یک ستاره‌ی پورنوگرافی که ۶۵۳،۰۰۰ دنبال‌کننده دارد، جوانا انجل (۳۹۰،۰۰۰ دنبال‌کننده)؛ و مانکن سال مجله‌ی پنت‌ هاس ، نیکی بنز (۸۰۸،۰۰۰ دنبال‌کننده).

بنابراین چرا حساب رسمی توییتر رییس‌جمهور امریکا علنی ستاره‌های فیلم‌های مخصوص بزرگسالان را دنبال می‌کند؟ البته، ستاره‌های پورنوگرافی هم مانند دیگر شهروندان امریکایی هستند (و به همان اندازه سزاوار توجه رییس‌جمهور هستند)، اما به هر حال این تعامل حرکتی غیرمعمول برای حساب رسانه‌ی اجتماعی یک مقام رسمی منتخب است که یک کمپین آن را مدیریت می‌کند.

نه کمپین سازمان‌دهی برای اقدام و نه کاخ سفید فورا به درخواست توضیح ما پاسخ ندادند . سخنگوی جو راسپارس، که استراتژیست دیجیتال اصلی اوباما برای هر دو کمپین است، گفته‌است برای ارائه‌ی توضیح در دسترس نبوده‌است.

photo_2016-05-23_16-47-49

 

قوی‌ترین احتمال این است که مقصر، نوعی آداب اجتماعی در توییتر با عنوان “فالو بک” باشد. بعضی‌ها معتقد هستند دنبال کردن دنبال‌کنندگان مودبانه است، و تا همین اواخر تنها حساب‌های توییتری که یک‌دیگر را دنبال می‌کردند می‌توانستند از طریق پیام مستقیم ارتباط برقرار کنند، که به این آداب اجنماعی در واقع محتوایی کاربردی می‌دهد. توییتر زمانی گزینه‌ی “اوتو فالو” (auto-follow) داشت، که به‌صورت خودکار هر دنبال‌کننده‌ی جدید را دنبال می‌کرد. توییتر در ۲۰۰۹ این گزینه را از وب‌گاه‌اش حذف کرد، اما این قابلیت تا ۲۰۱۳ در API آن وجود داشت، و شخص سوم را قادر می‌ساخت با استفاده از ابزارها حساب‌ها را بدون توجه روی حالت “اوتو فالو” تنظیم کنند.

حتی اگر یک آژانس رسانه‌های اجتماعی یا یک دواطلب متغیرهایی مانند تعداد دنبال‌کننده‌ها را در کنترل داشته‌باشد، که می‌تواند نشان دهنده‌ی درستی آن حساب باشد، لزوما حساب‌هایی مانند ستاره های پورنوگرافی پرطرفدار را فیلتر نخواهدکرد.

photo_2016-05-23_16-47-41

 

فهرست دنبال‌شونده‌های توییتر از نظر فنی عمومی هستند، اما در فضای توییتر، دنبال‌کننده‌ها فقط از طریق گشتن در هر حساب قابل دیدن هستند: وقتی چند هزار نفر را دنبال می‌کنید، این کار واقعا دشوار است. استفانی آبرامز کارتین، بنیان‌گذار و مدیرعامل رسانه‌ی اجتماعی یک آژانس روابط عمومی به نام سوشیال‌فلای که بنیان آن در نیویورک است، می‌گوید: “من تصور می‌کنم [فردی در مقام اوباما] حتی نمی‌داند دارد این حساب‌ها را دنبال می‌کند.” هرچند ابزارهای مدیریت مخاطبان حساب‌های رسانه‌های اجتماعی، که شناسایی عادت‌های دنبال کردن یک حساب را آسان می‌کنند- از جمله سوشیال‌رنک، لیتل بِرد، و کراود فایر- هنگام آغاز به کار توییتر وجود نداشت، اما این ابزارها می‌توانند اشتباهات روزهای ابتدایی اوتو فالو را آشکار کنند، اشتباهاتی که در غیر این‌صورت فراموش می‌شود. الکس تاب، مدیرعامل و بنیان‌گذار سوشیال رنک، می‌گوید: “چیزهای هوشمندانه‌ای هست که می‌توان به حالت خودکار درآورد، مانند گزارش دادن و تحلیل- اما دنبال کردن، لایک، توییت- مدیران هوشمند رسانه‌های اجتماعی و برندها باید از آن دوری کنند؛ خودکارسازی بیش از حد می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.”

افزایش قابلیت دیده‌شدن فهرست دنبال‌شونده‌ها برای برندها و کاندیداهای سیاسی، که بدون توجه و با امید بالا بردن شمار دنبال‌کننده‌ها یا مشتاق و متعهد دیده‌شدن، حساب‌های مختلف را دنبال می‌کنند، مشکل‌آفرین است. چون کسانی که شما دنبال می‌کنید تا حدودی نشان‌دهنده‌ی حوزه‌های علاقه‌تان است. آبرامز کارتین می‌گوید: “اگر آدم‌هایی را دنبال می‌کنید که به شخصیت و برندتان ربطی ندارند، این می‌تواند سبب نگرانی شود.”

در مارس، مجله‌ی فورچون از عادت‌های دنبال کردن کمپین دونالد ترامپ در حساب‌های توییتر استفاده کرد تا او را به نژادپرستان سفید‌پوست ربط بدهد. هرچند بر اساس یک نظرسنجی، صنعت پورنوگرافی در ۲۰۱۲ حمایت چشمگیری از اوباما کرده‌است (مسائل سیاسی این صنعت شامل سرقت ادبی و استفاده از کاندوم است)، مشخص نیست دنبال کردن ستاره‌های مطرح این صنعت برای رییس‌جمهور چه نفعی دارد.

به نظر می‌رسد کاندیداهای فعلی ریاست‌جمهوری در مورد فهرست‌های دنبال‌شوندگان‌شان هدفمندتر بوده‌اند، در غیر این‌صورت دلیل دیگری وجود نداشت که توییتر اوتو فالویینگ را قبل از آغاز کمپین (کارزار رقابتی) ۲۰۱۶ آن‌ها مسدود کند. نیکی بنز، “مانکن ۲۰۱۱” مجله‌ی پنت‌هوس، سیاستمدارنی مانند برنی ساندرز، هیلاری کلینتون، و دونالد ترامپ را دنبال کرده‌است. ولی هیچ‌یک از آن‌ها او را فالو بک یا متقابلا دنبال نکرده‌اند.

ترجمه:تحریریه سایت کسب و کار بازده_مینا بنادکوکی

منبع:.fastcompany

بازده

 

موضوع محوری:

توییتر اوباما و دنبال کردن ستاره های پورنوگرافی

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی