کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا برخی افراد شادتر هستند ؟

تا به‌حال دقت کرده‌اید که بعضی افراد از بقیه شادتر هستند؟ گویی هیچ چیز نمی‌تواند مانع شاد بودن‌شان شود. در این نوشتار به این مسئله پرداخته شده‌است که چرا برخی افراد شادتر هستند ؟

یافته اخیر محققان ژاپنی نشان می‌دهد که داشتن حجم بیشتر ماده خاکستری در یک منطقه مغز دلیل شادی بیشتر برخی افراد در زندگی‌شان است.

happy-women.jpg

به گزارش بازده به نقل از مهر، افرادی که علی‌رغم وجود برخی محدودیت‌ها، احساس شادی قوی‌تر و شدیدتری در زندگی‌شان دارند و احساس خوشبختی می‌کنند دارای منطقه پرکونئوس بزرگتری هستند. منطقه پرکونئوس در قطعه آهیانه‌ایی مغز قرار گرفته و مسئول حافظه چندبخشی، پردازش دیداری-فضایی و خودآگاهی است.

مطلب مرتبط: تعریف شادی توسط ۲۷۹۹ نفر از سراسر جهان

«واتارو ساتو»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کیوتو ژاپن، در این باره می‌گوید: «مطالعات متعددی نشان داده‌اند که مدیتیشن موجب افزایش ماده خاکستری مغز در منطقه پرکونئوس می‌شود. این دیدگاه جدید در مورد محل بروز شادی در مغز می‌تواند در توسعه برنامه‌های شادی بخش بر اساس تحقیقات علمی مفید باشد.»

محققان در این مطالعه، با شیوه MRI اسکنی از مغز شرکت‌کنندگان تهیه کردند. سپس نظرسنجی‌ایی از آنها به‌ عمل آمد و از آنها پرسیده شد که در مجموع چقدر شاد و خوشحال هستند، چگونه احساسات شان را درک می‌کنند، و چقدر از زندگی شان راضی هستند.

مطلب مرتبط: ۷ عادت که ۳۶۵ روز با شادی زندگی کنید

این مطالعه نشان داد که خوشبختی تلفیقی از هیجانات شاد و رضایت از زندگی است که در بخش پرکونئوس روی می‌دهد. آن دسته از افرادی که در نظرسنجی امتیاز بالاتری کسب کردند دارای ماده خاکستری بیشتری در قسمت پرکونئوس خود بودند.


سایت کسب و کار بازده

چرا برخی افراد شادتر هستند

منبع: مهر


 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی