کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

چرا آقایان از خانم‌ها بسیار رمانتیک تر هستند

آقایان رمانتیک تر از خانم‌ها هستند.” آنها زودتر به عشق گرفتار می‌شوند چون بسیار دیدگرا و “وابسته به دیدشان” هستند. آنها مرتب و به طور منظم عاشق می‌شوند. آنها تظاهرات یا جلوه‌های عمومی‌تر از محبت و مهر را می‌خواهند.

رمانتیک

مرد رمانتیک در فیلم چطور با مادرت آشنا شدم

تد موزبی در فیلم تلویزیونی “چطور مادرت را ملاقات کردم” احتمالا آدم رمانتیک کاملا ناامیدی است. البته، تد شخصیتی ساختگی است، ولی گروهی از آقایان که در فیلم(که به منش مردان طی سال‌ها می‌پردازد) بازی می‌کنند از او می‌خواهند “عشق حقیقی” را پیدا کند. در نخستین اپیزود جنبه‌ی رمانتیک مأیوس تد را می‌بینیم – او یک شیپور فرانسوی آبی را به عنوان هدیه برای دختری که تازه ملاقات کرده است می‌دزدد و به او می‌گوید از همان نخستین قرارشان عاشق‌اش شده است.

با این وصف، داده‌های دنیای واقعی زیادی از این ایده پشتیبانی می‌کنند که آقایان بیش‌تر از آنچه بیشتر مردم می‌‌‌پندارند شبیه به تد هستند. طبق نظر هلن فیشر، انسان‌شناس – زیست‌شناس، این پدیده از تکوین زیست‌شناختی و تکامل انسان اولیه‌ ریشه می‌گیرد.

فیشر در خلال یک قسمت از برنامه‌ی رادیویی “گفت‌وگو با ستاره‌ها” که نیل دی‌گرس تایسون مجری‌اش است می‌گوید “آقایان رمانتیک‌تر از خانم‌ها هستند.” آنها زودتر به عشق گرفتار می‌شوند چون بسیار دیدگرا و “وابسته به دیدشان” هستند. آنها مرتب و به طور منظم عاشق می‌شوند. آنها تظاهرات یا جلوه‌های عمومی‌تر از محبت و مهر را می‌خواهند.”

واضح است که دید بهتر و در عین حال بسیار متفاوت آقایان نقشی بزرگ در تمایلات رمانتیک شان بازی می‌کند. و این قدرت بصری از تستوسترون نشأت می‌‌گیرد. هورمون‌هایی مثل تستوسترون میلیون‌ها سال پیش تکامل یافته‌اند تا انسان‌های مذکر و مونث به روشی معین عمل کنند تا به بقای نسل‌شان کمک کنند. فیشر می‌گوید، “مردان شکارچی بودند و به همین دلیل قابلیت‌های بصری‌ بیش‌تری داشتند.”

فیشر می‌گوید، هم‌چنین پژوهشی که در آن آدم‌های تراجنسیتی(تغییر جنس داده) مشارکت داشتند نشان داد وقتی شخصی از زن به مرد تغییر جنسیت می‌دهد و تستوسترون دریافت می‌کند به لحاظ بصری با جنسیت مردانه وفق می‌یابد این توانایی بصری با محرک‌های بصری افزایش بیش‌تری می‌یابد.

پس، حالا وقتی پژوهش‌های نظرسنجی‌ نشان می‌‌دهند آقایان بسیار بیش‌تر از خانم‌ها گزارش می‌‌کنند در نخستین نگاه عاشق شده‌اند معنی و مفهوم دارد. مطالعه‌ای که در “مجله‌ی شخصیت و روان‌شناسی اجتماعی” منتشر شده است نشان داد در یک رابطه، آقایان با احتمال بیش‌تری نخستین نفری هستند که می‌گوید “عاشقتم”، و وقتی این واژگان را برای نخستین بار در یک رابطه‌ی جدید می‌شنوند احساس شادتری دارند.

فیشر می‌گوید، “ذهنیت رمانتیک” و “عشق در نگاه اول” یک حس تکاملی برای خانم‌ها نیست. وقتی انسان‌ها تکامل می‌یافتند، مجبور بودند وقت و انرژی بیش‌تری را برای بزرگ‌کردن بچه‌ها بگذارند. او می‌افزاید، عاشق شدن سریع احتمالا بیش‌تر به این خاطر صورت می‌گرفت که آنها اگر با یک جفت بی‌کیفیت یا ضعیف به نتیجه می‌رسیدند یا فرصت جفت‌گیری بهتر را از دست می‌دادند، آن‌گاه وقت‌شان صرف بزرگ کردن بچه‌هایی می‌شد که نمی‌توانستند زنده بمانند و ژن‌شان را منتقل کنند.

به طور خلاصه، زنان به لحاظ زیست‌شناسی و تکاملی تا جایی که به برقراری روابط جنسی مربوط می‌شود طوری برنامه‌ریزی شده‌اند که بیش‌تر از مردان انتخاب‌گر باشند. برای مردان بسیار کم ریسک‌تر است که همین الان تصمیم بگیرند.

امروز این رفتار به صورت عاشق شدن سریع‌تر و بیش‌تر آقایان در مقایسه با خانم‌ها ترجمه می‌شود. به همین دلیل است که احتمالا آن سریال تلویزیونی با عنوان “چطور مادرت را ملاقات کردم” نامیده می‌شود نه “چطور پدرت را ملاقات کردم”.

ترجمه: تحریریه سایت کسب و کار بازده

مترجم :  امیر پوریانسب

منبع: بیزینس اینسایدر

//بازده//

 

مطالب مرتبط
۷ کار اگر واقعا عاشق خود تان هستید نباید انجام ندهید
۱۱ کار که یک نفر را عاشق خودمان کنیم
۹ روش که همه را عاشق خودتان کنید
۲۰ چیز که فقط عاشق واقعی می فهمد
۷ قانون در آغوش گرفتن
تاثیر مصرف استامینوفن در روابط افراد
۱۰ دلیل که رابطه جنسی هر روزه برای سلامتی شما مهم است
۵ مرحله عشق :شما در کدام مرحله متوقف شده‌اید
انواع عشق:۱۱ نوع عشق که هر آدمی در زندگی تجربه می‌کند
عشق بازی: چرا آدم ها نیمه شب عشق بازی می‌کنند
۵۰ حقیقت شگفت‌انگیز در مورد عشق و عاشقی
۱۱ دلیل که چرا عاشق می شویم

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

  1. کامارو گفت:

    از بس که ساده و بی ریا هستند! زود در دام عشق گرفتار می شوند!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی