کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصاد جهان

صندوق بین المللی پول روز سه شنبه در گزارش جدیدی رشد اقتصادی جهان در سال جاری میلادی را با یک دهم درصد افزایش به ۳ و شش دهم درصد تغییر داد و نرخ رشد برای سال آینده را نیز ۳ و هفت دهم درصد پیش بینی کرد.

صندوق بین المللی پول

به گزارش خبرگزاری رویترز، پیش بینی جدید این نهاد بین المللی از رشد اقتصادی ایالات متحده تغییری نکرده و مانند گزارش ماه ژوئیه، ۲ و دو دهم درصد برای سال جاری و ۲ و سه دهم درصد برای سال ۲۰۱۸ میلادی اعلام شده است.

صندوق بین المللی پول در ماه آوریل، چشم انداز رشد اقتصادی آمریکا را برای سال ۲۰۱۷ میلادی یک دهم درصد و برای سال ۲۰۱۸ دو دهم درصد کاهش داده بود، اما در گزارش ماه ژوئیه آنها را بار دیگر به نرخ‌های پیشین بازگرداند.

تلاش دولت پرزیدنت ترامپ برای اصلاح نظام مالیاتی کشور موجب آن تغییرات شده بود، اما به نوشته رویترز، صندوق بین المللی پول با اعتقاد به رشد تولید در ایالات متحده در بلندمدت، می‌گوید اقتصاد آن رشد خواهد داشت.

با این حال، صندوق که از معتبرترین منابع ارزیابی وضعیت اقتصادی جهان است و مقر آن در واشنگتن پایتخت ایالات متحده قرار دارد، معتقد است آمریکا با رشد اقتصادی ۳ درصدی مورد نظر پرزیدنت ترامپ فاصله زیادی دارد.

چشم انداز اقتصاد حوزه یورو، ژاپن و چین در گزارش جدید صندوق اندکی افزایش یافته است.

رشد اقتصادی حوزه یورو برای سال ۲۰۱۷ با دو دهم درصد افزایش در مقایسه با گزارش ماه ژوئیه، ۲ و یک دهم درصد، و برای سال آینده نیز با همین میزان افزایش در مقایسه با گزارش قبل، ۱ و نه دهم درصد پیش‌بینی شده است.

البته این گزارش پیش از همه پرسی استقلال کاتالونیا در اسپانیا و تاثیرات احتمالی آن بر اقتصاد اروپا تنظیم شده است.


وبگردی سایت کسب و کار بازده

پیش بینی صندوق بین المللی پول از رشد اقتصاد جهان


خبرخوان هفته

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی