کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش بینی زمان دقیق گرمای شدید هوا در کشور

معاون مدیریت مصرف شرکت توانیر به اعلام زمان دقیق گرمای حاکم بر کشور پرداخت و افزود که در صورت افزایش مصرف برق، سه هزار مگاوات کمبود در این بخش به وقوع خواهد پیوست.  وی گفت بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده، هفته سوم مرداد جاری گرمای شدیدی در کشور حاکم خواهد شد.

294326_572

 

علیرضا احمدی یزدی روز دوشنبه در همایش مدیریت مصرف برق و اصلاح الگوی مصرف برق مشترکان عمومی و اداری در زنجان افزود: با توجه به پیش‌بینی‌های سالانه برای مصرف برق در فصل تابستان، تابستان امسال نیاز به این انرژی در پیک مصرف بیش از ۵۴ هزار مگاوات پیش‌بینی شده است.

وی اظهار کرد: ۳۰ تیر امسال ۵۲ هزار و ۷۰۰ مگاوات برق مصرفی ثبت شد که در تاریخ صنعت برق این عدد بی‌سابقه بود.

احمدی یزدی افزود: همکاری مشترکان عمومی در مدیریت مصرف برق نقش عمده‌ای دارد چرا که آمارها بیانگر آن است که تابستان سال گذشته گرم تر از سال‌های قبل آن بود و تابستان امسال نیز گرم تر از سال ۹۴ خواهد بود.

وی تصریح کرد: با همکاری مشترکان عمومی و مدیریت مصرف سال گذشته دوهزار مگاوات برق در این بخش صرفه جویی شد.

معاون مدیریت مصرف شرکت توانیر ادامه داد: شبکه سراسری برق سالانه نیازمند چهار هزار مگاوات ظرفیت جدید نیروگاهی است که هر مگاوات آن یک میلیون دلار سرمایه‌گذاری و به عبارتی دیگر رسیدن به چهار هزار مگاوات به ۱۴۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز دارد.

وی بیان کرد: با صرفه جویی در مصرف برق سرمایه‌گذاری برای نیروگاه برقی نیز کاهش پیدا می‌کند و این موضوع اهمیت زیادی دارد.

احمدی یزدی گفت: بر اساس مطالعات انجام شده، امکان صرفه جویی ۴۰ تا ۵۰ درصدی مصرف برق بدون ایجاد مشکل در عرصه تولید و خدمات برای مشترکان وجود دارد.

این مسئول ادامه داد: ظرفیت نیروگاهی صنعت برق کشور هر ۱۰ سال باید دو برابر افزایش پیدا کند که پیش‌بینی‌ها نشان می‌دهد در سال ۱۴۰۰ نیاز مصرف برق حداقل چیزی در حدود ۸۰ هزار مگاوات برق باشد که باید برای جوابگویی به نیاز باید حداقل ۱۲۰ هزار مگاوات ظرفیت نصب شده نیروگاهی داشته باشیم.

وی بیان کرد: پنج درصد مشترکان این شرکت را اداره‌ها تشکل می‌دهند که ۱۰ درصد مصرف انرژی را شامل می‌شود که در بهینه‌سازی مصرف و تحقق اقتصاد مقاومتی نقش بسزایی دارند.

معاون مدیریت مصرف شرکت توانیر خاطرنشان کرد: رشد جمعیت، رشد مصرف انرژی را به مراتب افزایش داده و علاوه بر آن افزایش انتشار گازهای گلخانه‌ای و افزایش دمای زمین را نیز به همراه داشته است.

سایت کسب و کار بازده

موضوع محوری

گرمای شدید هوا در کشور

منبع:جام نیوز

(مشاهده ۹۱ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “پیش بینی زمان دقیق گرمای شدید هوا در کشور”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Page generated in 1٫499 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت