کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش بینی رونق مسکن

مدیرعامل بانک مسکن با تاکید بر اینکه رونق بازار مسکن به رشد اقتصادی بستگی دارد، گفت: شاخص‌های اقتصادی نشان می‌دهد، از نیمه نخست امسال به‌تدریج شاهد رونق بازار مسکن در کشور خواهیم بود.

مسکن

محمد هاشم بت شکن رونق بازار مسکن را مستلزم خروج اقتصاد ملی از رکود دانست و افزود: براساس پیش‌بینی ها، اقتصاد ملی در سال ۹۵ به رشد چهار تا پنج درصدی دست می‌یابد.

وی بابیان اینکه خروج بازار‌مسکن از رکود نیازمند اقدامات عملی است و باید اقتصاد ملی نیز از رکود خارج شود، یادآورشد: این دومقوله اقتصادی با یکدیگر ارتباط نزدیکی دارند و روی هم بسیار تاثیرگذارند.

بت شکن اظهارکرد: برای رونق بازار‌مسکن جلوگیری از اقداماتی که سبب رکود می‌شود بسیار اهمیت دارد و از طرفی هرگونه اقدام برای خروج از رکود، نوید دهنده رونق این بخش مهم اقتصادی خواهد بود.

مدیرعامل بانک مسکن به مصوبه اخیرمجلس شورای اسلامی درباره افزایش سرمایه این بانک اشاره کرد و گفت: به پیشنهاد وزارت راه و شهرسازی و با مصوبه مجلس شورای اسلامی، سرمایه بانک‌مسکن از محل فروش اموال غیر منقول ۵۰ هزار میلیارد ریال افزایش می‌یابد.

وی گفت: با افزایش سرمایه بانک‌مسکن، میزان کفایت سرمایه این بانک نیز به استانداردهای جهانی که بین ۸ تا ۱۲ درصد است می‌رسد تا این بانک بتواند با پرداخت تسهیلات بیشتر، به توسعه بخش‌مسکن و ساختمان در کشور کمک کند.

سرمایه بانک‌مسکن هم اکنون بیش از ۳۲ هزار میلیارد ریال و کفایت سرمایه آن حدود ۶ درصد است و با افزایش سرمایه ۵۰ هزار میلیارد ریالی، کل سرمایه بانک مسکن به ۸۳ هزار میلیارد ریال افزایش خواهد یافت.

منبع: ایرنا

سایت کسب و کار بازده

//بازده//

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی