کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش‌بینی رتبه‌ی جهانی کارآفرینی ایران در سال آینده

گزارش GEDI نشان داده که کشورها در مناطق مختلف با گستره متفاوتی از موانع رشد کارآفرینی مواجه هستند که در سیاست‌های خود باید به آنها بپردازند.

make-you-better-entrepreneur.jpg

موسسه توسعه جهانی کارآفرینی در گزارشی پیش‌بینی کرده که در سال ۲۰۱۶، رتبه کارآفرینی ایران در میان ۱۳۰ کشور جهان، ۸۰ و در میان ۱۵ کشور منطقه خاورمیانه و شمال افریقا ۱۴ خواهد شد.

شاخص جهانی کارآفرینی توسط موسسه توسعه جهانی کارآفرینی GEDI تهیه می‌شود. این شاخص، اطلاعات کلیدی برای تقویت اکوسیستم کارآفرینی کشورها در اختیار سیاستگذاران قرار می‌دهد.

هدف GEDI از انتشار این گزارش در هفته جهانی کارآفرینی، تحریک بحث‌های سیاستی پیرامون برنامه‌ها و رویدادهای کارآفرینی، کمک به انتخاب و توسعه الگوهای موفق و برنامه‌های پایدار در این حوزه است.

«سلطان اکز»، بنیانگذار و مدیر موسسه GEDI اعتقاد دارد، لازم نیست کشوری بیشترین تعداد کارآفرین را داشته باشد تا کارآفرین شناخته شود بلکه مسئله مهم داشتن بهترین کارآفرینان است.

در گزارش شاخص جهانی کارآفرینی ۲۰۱۶، نه تنها بیش از ۱۳۰ کشور جهان برپایه اکوسیستم کارآفرینی آنها رتبه‌بندی شده اند، بلکه چارچوبی برای درک موقعیت هر کشور در برابر اکوسیستم همسایگان آن نیز فراهم شده است.

این گزارش نشان داده که کشورها در مناطق مختلف با گستره متفاوتی از موانع رشد کارآفرینی مواجه هستند که در سیاست‌های خود باید به آنها بپردازند.

در این گزارش، علاوه بر تشخیص موانع منطقه ای، مدل‌ها و الگو هایی برای نواحی مختلف نیز معرفی شده است.

در ادامه این گزارش آمده است: در این گزارش پیشنهاد شده است که منطقه آسیا-اقیانوسیه باید تمرکز کارآفرینان خود بر صادرات را افزایش دهد؛ اروپا نیز لازم است تا به افراد کمک کند تا فرصت‌های کارآفرینی را درک کنند؛ همچنین خاورمیانه و شمال افریقا باید ریسک عمومی کسب و کارها را کاهش دهند.

براساس این گزارش، سایر کشورهای افریقا نیز باید آموزش عالی را گسترش دهند؛ در امریکای شمالی، کارآفرین باید در جامعه محلی خود برجسته شود و کشورهای امریکای مرکزی و جنوبی باید در جهت توسعه فناوری‌های نوین سرمایه‌گذاری کنند.

براساس گزارش این موسسه، بهترین امتیاز جمهوری اسلامی ایران در رکن مهارت‌های استارت آپ‌ها با اخذ امتیاز ۰.۷۱ (میانگین جهانی ۰.۴۲) و پایین‌ترین امتیاز در رکن بین‌المللی‌سازی با اخذ امتیاز ۰.۰۹ (میانگین جهانی ۰.۴۱) است.

 

منبع: پول نیوز

سایت کسب و کار بازده

هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

(مشاهده امروز ۳۴ نفر)

برچسب ها

ممکن است به این موارد نیز علاقه مند باشید:

دیدگاه بگذارید

Notify of
avatar
wpDiscuz

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی