کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش‌بینی بازار مسکن و ساخت‌وساز در نیمه‌ی دوم امسال

از آنجا که رکودی چند ساله در بازار مسکن و ساخت‌ و ‌ساز حاکم است، آیا این روند در نیمه دوم سال نیز ادامه دارد؟ این سوالی است که برخی از کارشناسان مسکن به آن پاسخ داده‌اند.

 

home.jpg

بازار خرید و فروش مسکن چند وقتی است که دچار رکود شده، همچنین به گفته فعالان بازار، بازار رهن و اجاره نیز در نیمه اول امسال به‌رقم سال‌های گذشته رونق چندانی نداشته و ساخت ‌و سازها نیز دچار چنین مشکلی شده‌اند. اما امیدها به این سو می‌رود که در نیمه دوم سال در این بازارها تغییراتی صورت گیرد و همچنین مذاکرات هسته‌ای بتواند تاثیرات مثبتی در این زمینه ایجاد کند.

در این خصوص رئیس انجمن انبوه‌سازان استان اصفهان اظهار کرد: در ساخت ‌و ساز نیز همانند بازار مسکن مدت‌ها است که رکود وجود دارد و این وضعیت در نیمه دوم سال نیز همچنان ادامه خواهد داشت و جز تغییرات مختصری اتفاقی رخ نخواهد داد.

احمد تولا در ادامه گفت: منظور از ساخت‌ و ساز، ساختمان‌های مسکونی است؛ اگرچه ساختمان‌های غیرمسکونی و تجاری نیز در رکود هستند اما این پروژه‌های عمرانی بیشتر به پولی بستگی دارد که از طرف دولت تزریق می‌شود و در این صورت این پروژه‌ها انجام خواهند شد.

همچنین فردین یزدانی، کارشناس بازار مسکن در رابطه با پیش‌بینی خود از بازار اجاره‌بهای مسکن گفت: در یک کلام می‌توان گفت بازار مسکن در نیمه دوم سال همانند نیمه اول سال است و حتی بازار اجاره‌بها در نیمسال دوم بدتر از نیمسال اول می‌شود و این اتفاقی است که رخ می‌دهد.

این کارشناس بازار مسکن افزود: این موضوع تنها به بازار اجاره‌بها مربوط نمی‌شود و بازار خرید و فروش مسکن و ساخت‌وساز نیز همانند نیمه اول سال است و تغییر چندانی نمی‌کند؛ چرا که حتی اگر تحریم‌ها برداشته شود بیش از یک سال زمان می‌برد تا تاثیر خود را بر بازار مسکن بگذارد.

او در پایان بیان کرد: قیمت‌ها، میزان ساخت‌وساز و مولفه‌های دیگر در بازار مسکن در نیمه دوم سال هیچ تغییری نخواهد کرد.

 

منبع: اقتصادنیوز

//بازده//

مطالب پیشنهادی:

تا ۲ ماه دیگر تحریم‌ها برداشته می‌شود/ همه باید برای جهش در تولید و رشد اقتصادی آماده شویم

جدول جدیدترین قیمت خودروهای داخلی

تاجران فرانسوی به دستور فابیوس به ایران آمده‌اند

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی