کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش‌بینی افزایش ۱۳ میلیارد دلاری حجم اقتصاد امارات با رفع تحریم‌های ایران

صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد با رفع تحریم‌ها علیه ایران ۱۳ میلیارد دلار بر حجم اقتصاد امارات افزوده شود و طی سه سال آینده تولید ناخالص داخلی این کشور ۱ درصد بیشتر رشد کند. به گزارش بازده و به نقل از تسنیم، صندوق بین‌المللی پول پیش‌بینی کرد با رفع تحریم‌ها علیه ایران ۱۳ میلیارد دلار بر حجم اقتصاد امارات افزوده خواهد شد و تولید ناخالص داخلی این کشور در نتیجه رفع تحریم‌ها علیه ایران طی سه سال آینده سالانه ۱ درصد بیشتر رشد خواهد کرد.

International-Monetary-Fund.jpg

ایران در سال ۲۰۱۳ بالغ بر ۱۲ درصد صادرات غیرنفتی امارات را به خود اختصاص داده بود و ۱۲ میلیارد دلار کالا از این کشور وارد کرد. بیشتر صادرات امارات به ایران در این سال مربوط به کالاهای صادرات مجدد بود که از طریق بندر جبل علی انجام شد.

در گزارشی که توسط این نهاد بین‌المللی منتشر شده است پیش‌بینی شده است اقتصاد امارات در امسال میلادی رشد ۳ درصدی و در سال آینده رشد ۳.۱ درصدی داشته باشد.

صندوق بین‌المللی پول پیش تر رشد ۴.۵ درصدی را برای اقتصاد امارات در سال ۲۰۱۵ پیش‌بینی کرده بود.

بازگشت گردشگران ایرانی به امارات یکی از دلایل دیگری است که صندوق بین‌المللی پول را برآن داشته است رشد ۱ درصدی را برای اقتصاد امارات در نتیجه لغو تحریم ایران پیش‌بینی کند.

در نتیجه تحریم‌ها ورود گردشگران ایرانی و اقامت ایرانی‌ها در هتل‌های امارات نصف شد.

در گزارش صندوق بین‌المللی پول آمده است: امارات در موقعیت بسیار خوبی برای بهره بردن از گشایش بازار ایران قرار دارد و می‌تواند به عنوان مرکزی برای فعالیت‌های تجاری تجدید شده با ایران عمل کند.

از سوی دیگر موسسه میدل ایست اکنامیک دایجست پیش‌بینی کرده است در پی لغو تحریم ایران ۱۶۷ میلیارد پروژه برنامه‌ریزی شده یا در دست اجرا در این کشور در دسترس سرمایه‌گذاران قرار گیرد که اجرای پروژه گازی کیش به ارزش ۴.۵ میلیارد دلار و یک پالایشگاه نفت در غرب ایران به ارزش ۳.۲ میلیارد دلار از جمله آن هاست.

سایت کسب و کار بازده

 

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی