کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیش‌بینی افزایش بی‌سابقه‌ی تقاضای جهانی نفت در ۲۰۱۵

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش ماه اوت بازار نفت خود پیش‌بینی کرد تقاضای جهانی نفت در سال ۲۰۱۵ به طور بی‌سابقه‌ای افزایش یافته و رکورد پنج سال گذشته را می‌شکند.

IEA1.jpg

به گزارش بازده و به نقل از ایرنا، آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش این ماه خود، رشد تقاضای جهانی نفت در امسال میلادی را ۱.۶ میلیون بشکه در روز پیش‌بینی کرد که ۰.۲ میلیون بشکه در روز از پیش‌بینی قبلی این آژانس بیشتر است.

آژانس بین‌المللی انرژی علت این امر را واکنش کشورهای مصرف‌کننده به کاهش قیمت نفت و افزایش نرخ رشد اقتصادی جهان دانست. بنابه اعلام آژانس یاد شده، تداوم افزایش نرخ رشد اقتصادی از رشد ۱.۴ میلیون بشکه در روز تقاضای نفت در سال ۲۰۱۶ حمایت می‌کند.

هم‌چنین براساس گزارش ماه اوت آژانس بین‌المللی انرژی، عرضه جهانی نفت در ماه ژوییه تقریبا ۰.۶ میلیون بشکه در روز کاهش پیدا کرد که عامل اصلی آن کاهش تولید نفت کشورهای غیراوپک بود.

این در حالی است که تولید نفت خام اوپک در ماه ژوییه نزدیک بالاترین سطح آن در سه سال گذشته ثابت باقی ماند.

بنابه پیش‌بینی آژانس بین‌المللی انرژی، انتظار می‌رود همزمان با کاهش قیمت‌های نفت و کاهش مخارج تولیدی توسط شرکت‌های نفتی، رشد تولید نفت کشورهای غیراوپک بشدت کاهش یابد و از رکورد ۲.۴ میلیون بشکه در روز در سال ۲۰۱۴ به ۱.۱ میلیون بشکه در روز در امسال میلادی برسد و سپس در سال ۲۰۱۶ نیز ۲۰۰ هزار بشکه در روز کاهش می‌یابد.

oil-IEA.jpg

عرضه نفت اوپک در ماه ژوییه با یک کاهش جزیی ۱۵ هزار بشکه در روزی به ۳۱.۷۹ میلیون بشکه در روز رسید، زیرا تولید نفت عربستان سعودی کاهش یافت و تاثیر افزایش رکوردوار تولید عراق و ایران را خنثی کرد. تقاضای نفت اوپک در سال ۲۰۱۶ به ۳۰.۸ میلیون بشکه می‌رسد که به دلیل چشم‌انداز افزایش تقاضا و توقف نرخ رشد تولید کشورهای غیر اوپک، ۱.۴ میلیون بشکه از امسال بیشتر است.

موجودی نفت کشورهای عضو سازمان همکاری و توسعه اقتصادی (او.ایی.سی.دی) در ماه ژوییه، با افزایش میانگین نفت مازاد بر نیاز این گروه، ۹.۹ میلیون بشکه افزایش یافت تا رکورد بی‌سابقه دو هزار و ۹۱۶ میلیون بشکه‌ای ماه ژوئن را بشکند.

سایت کسب و کار بازده

 

مطالب مرتبط

برچسب ها

*
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی