کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پیامکی که حساب بانکی شما را تخلیه می‌کند

شرکت Dr.Web، بدافزاری را یافته است که از طریق پیامک، تلفن همراه کاربر را آلوده کرده و حساب بانکی او را تخلیه می‌کند

dr.jpg

Dr.Web  یک شرکت تولیدکننده‌ی نرم افزارهای امنیتی است که در کشور روسیه قرار دارد. این بدافزار از نوع تروجان است. روش کار این تروجان به این صورت است که ابتدا پیامکی را برای کاربر ارسال می‌کند. در متن پیامک، برای فریب دادن هر چه بیشتر قربانی، نام صاحب تلفن همراه نیز قید شده است. پیامک موردنظر حاوی یک لینک است. زمانی که کاربر بر روی این لینک کلیک می‌کند، یک نرم افزار به صورت خودکار بر روی تلفن همراه کاربر دانلود می‌شود.

درصورتی که کاربر این نرم افزار را نصب کند، پیامی به او نمایش داده می‌شود که باید به اجبار آن را تأیید کند. با تأیید این پیام، کاربر به تروجان اجازه ی دسترسی به کلیه ی بخش‌های تلفن همراه را می‌دهد. اجبار برای تأیید پیام حاکی از مشکوک بودن این نرم افزار است و کاربران باید نسبت به چنین مواردی هشیار باشند. پس از نصب شدن بر روی تلفن همراه قربانی، تروجان موردنظر به سرورهای فرماندهی و کنترل هکرها متصل می‌شود. تروجان موردنظر در نخستین اتصال، اطلاعتی اولیه ی تلفن همراه قربانی را برای سرورهای فرماندهی و کنترل خود می‌فرستد؛ اطلاعاتی از قبیل شناسه ی تلفن همراه، مدل تلفن همراه، زبان تلفن همراه، شماره ی سیم کارت، نسخه ی سیستم عامل و… در مرحله ی بعد، تروجان مذکور، تلفن همراه قربانی را برای یافتن هرگونه نرم افزار بانکی جست‌وجو می‌کند.

به محض یافتن نرم افزار بانکی، تروجان موردنظر موجودی حساب بانکی کاربر را به حساب دیگری منتقل می‌کند. زمانی که حساب کاربر تخلیه شد، بانک نتیجه ی تراکنش را در قالب یک پیامک برای کاربر ارسال می‌کند. تروجان این پیامک را قبل از رسیدن به کاربر به سرورهای فرماندهی و کنترل خود ارسال کرده و پاک می‌کند. به این ترتیب، سیستم پیامکی بانک نیز دور زده می‌شود. به گفته ی محققین امنیتی، تروجان موردنظر قابلیت این را دارد که در آینده‌ای نه چندان دور بدون اجازه و تأیید کاربر بر روی تلفن همراه کاربر نصب شود. این تروجان تاکنون حساب‌های بانکی زیادی را در روسیه تخلیه کرده است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

سایت کسب و کار بازده

(مشاهده ۲۰ نفر, فقط امروز)
هرگونه نشر ، بازتولید یا بازنشر تمام یا بخشی از محتوای سایت بازده بدون کسب مجوز، غیرقانونی است و تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.
راحت و سریع با زدن دکمه + انتشار بده

برچسب ها

0 دیدگاه در “پیامکی که حساب بانکی شما را تخلیه می‌کند”

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پربازدید ترین های هفته

No top posts yet

Page generated in 2٫637 seconds. Stats plugin by www.blog.ca

کسب و کار

کسب و کار,بازاریابی

پشتیبانی سایت